Šiandien – Laisvės gynėjų diena

2015 metų sausis. Skulptorius Henrikas Orakauskas savo studijoje prie jo sukurto paminklo Ignui Šeiniui maketo. Nuotr. iš archyvo

Nuo 1991-ųjų, kai buvo įsteigtas Sausio 13-osios atminimo medalis, juo apdovanoti 4,3 tūkst. šalies ir užsienio piliečių, gynusių Lietuvos nepriklausomybę ar prisidėjusių prie šių įvykių viešinimo, valstybingumo santykių įtvirtinimo. Tarp apdovanotųjų – ir grupelė rajono gyventojų. Du jų buvo apdovanoti jau su pirmąja grupe: 1992 metų sausio 9-osios Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos prezidiumo įsaku Sausio 13-osios atminimo medalis buvo įteiktas tomis dienomis aktyviai veikusiam Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės savanoriui širvintiškiui Antanui Kanapieniui ir sausio 13-ąją įvykiuose prie televizijos bokšto dalyvavusiai širvintiškei Veronikai Dindienei.

1992 metų kovo 4-osios įsaku prie jų prisijungė širvintiškis sąjūdininkas Vytautas Zamuška, o tų pačių metų liepos 1-ąją – širvintiškis Alfonsas Gudašis.

2015 metų sausio 9 dienos Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu sausio 13-osios medaliu apdovanotas Kernavės gyventojas Henrikas Orakauskas.

Parengė Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 8 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top
+