Renovacija vyksta, žmonės mato skirtingą efektą, bet skaičiai rodo renovacijos naudą

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) sukūrė ir pristatė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame skelbiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus šalyje, jų eiga bei energijos suvartojimo pokyčiai.

Renovacijos žemėlapis leidžia ne tik greitai ir patogiai susipažinti su modernizacijos eiga, bet ir palyginti, kaip skirtingiems Lietuvos miestams sekasi įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.

Žemėlapyje skelbiamais duomenimis, Širvintų rajone, tiksliau – mieste, jau yra renovuota 13 daugiabučių, šiuo metu renovuojama 11. Renovuotų namų dalis siekia 6,8 proc. Tarp 60 savivaldybių mūsų rajonas, įsiterpęs tarp Švenčionių rajono (50 namų; 7,7 proc.) ir Kauno miesto (277 namai; 6,2 proc.) savivaldybių, užima 44 vietą. Savivaldybėje dar yra 190 potencialių renovuotinų namų.

Lyginant jau renovuotus namus, galima atrasti, kad didžiausią efektą dėl renovacijos pajuto Kalnalaukio g. 13 namo gyventojai. Nurodoma, kad 1989 metais pastatytame stambiaplokščiame 4 aukštų 12 butų name faktiškai pasiektas skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudų sumažėjimas siekia 100 proc. Šalyje šis vidurkis yra 63,9 proc., rajone – 61,4 proc.

Bendra šio namo renovacijos projekto vertė sudarė 300 tūkst. 514 eurų.

Šiuo metu brangiausiu vykdomu projektu laikytina Vilniaus g. 25 namo renovacija. 1986 metais pastatyto gelžbetonio plokščių-plytų mūro 40 butų renovacija verta 930 tūkst. 497 eurų. Planuojama, kad priešpaskutinės F energetinės klasės namas po renovacijos pasieks B klasę (aukščiau – trys A klasės).

Šiuo metu mažiausią efektą davė Vilniaus g. 43 namo renovacija. 1973 metais pastatytas plytų mūro 35 butų penkiaaukštis pasiekė 41 proc. efektą ir iš ankstesnės E energetinės klasės pakilo dviem laipteliais į C klasę. Šio namo renovacijos projekto vertė sudaro 632 tūkst. 307 eurus.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top