Rajone nerūko mėsos ar žuvies, neremontuoja traktorių

2014 m. Kernavė. Ankstyvųjų viduramžių kalvis pučia žaizdrą peilio geležtės gamybai. Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Kalbant apie paslaugas, atliekamas tik toje savivaldybėje, kurioje asmuo yra deklaravęs gyvenamąją vietą, 2023 metais Širvintų rajone daugiausiai verslo liudijimų, 48, buvo įsigyti specialiesiems statybos darbams atlikti.

Specialieji statybos darbai – tai statybvietės paruošimas, stogų dengimas, pamatų klojimas, mūrijimo, betonavimo, hidroizoliaciniai darbai, pastolių ir darbo platformų statymas ir ardymas, dūmtraukių įrengimas, išskyrus pastatų ir kitų statinių apdailos ir remonto darbus.

28 verslo liudijimai mūsų savivaldybės gyventojams buvo išduoti kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklai Širvintų rajone. Pagal populiarumą tai yra antra veiklos rūšis, o šalyje tuo užsiima per 12 tūkst. individualių verslininkų.

Taip pat rajone deklaruotiems asmenims išduoti 26 verslo liudijimai prekybai savo savivaldybės teritorijoje, 21 – gyvenamosios paskirties patalpų nuomai. Pastaroji veiklos rūšis yra populiariausia šalyje, ja individualiai užsiima virš 26 tūkst. verslininkų.

15 rajono gyventojų savo savivaldybės teritorijoje vertėsi kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla. Po 10 gyventojų užsiėmė poilsio parkų ir paplūdimių veikla, poilsinių transporto priemonių, turistinės stovyklos paslaugų teikimu ir laisvalaikio ir pramogų įrangos, kaip integruotos pramogų paslaugų dalies, trumpalaike nuoma; namų ūkio veikla (šeimininkavimu pobūviuose, butų tvarkymu, baldų ir kilimų valymu, daržų priežiūra, apželdinimu, malkų skaldymu, šiukšlių surinkimu); apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimu.

Tačiau tik po vieną verslo liudijimą buvo išduota užsiimantiems astrologijos veikla, kalvių (arklių kaustytojų) veikla, naminių gyvūnėlių kirpimu; siuvinėtų dirbinių gamyba ir taisymu; vaisių, uogų ir daržovių sulčių gamyba; meno kūrinių restauravimu; stiklo išpjovimu; įvairių tipų laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymu; įrankių galandimu; muzikantų paslaugomis (išskyrus koncertinę veiklą), fotografavimo veikla (išskyrus foto reporterių veiklą); elektrinių buities reikmenų taisymu; avalynės taisymu.

Be šių, galiojančių tik mūsų savivaldybės teritorijoje, rajono gyventojams buvo išduotų verslo liudijimų paslaugoms visoje Lietuvos Respublikoje, tarp kurių yra daugiausia jau paminėtiems specialiesiems statybos darbams (39) bei kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla (12). Daugiausiai verslo liudijimų pirkta ir specialiesiems darbams visoje šalyje, išskyrus miestus (19). Čia turima omeny, kad su įsigytais verslo liudijimais negalima vykdyti veiklos Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus miestų savivaldybių ir Neringos savivaldybės teritorijose bei Marijampolės savivaldybės Marijampolės miesto teritorijoje, o štai kitur – prašom.

Tarp mūsų rajono gyventojų, išsipirkusių verslo liudijimus veiklai svetimoje savivaldybėje, dominavo kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla (40) ir specialieji statybos darbai (12).

Galbūt duomenys apie veiklas Širvintų rajone kažkam pasufleruos atitinkamas paslaugas ar gamybos sritį kaip nišą savam verslui. Šįmet tarp Širvintų rajono gyventojų dar nebuvo išsipirkusių verslo liudijimų veiklai savo savivaldybės teritorijoje, kurie užsiimtų žemės ir miškų ūkio traktorių ir kitų žemės ir miškų ūkio mašinų remontu; asmeninių ir namų ūkio reikmenų taisymu; elektros variklių, generatorių, transformatorių remontu; kapaviečių priežiūra ir duobkasių paslaugomis; krosnių, kaminų ir židinių valymu; dviračių remontu; kailių išdirbimu ir dažymu, kailinių gaminių ir dirbinių gamyba; žuvų, mėsos ir jų gaminių rūkymu; grūdų malimu; raštinės mašinų, buhalterinių mašinų, kompiuterių ir elektroninės aparatūros priežiūra ir remontu; vertimo veikla (įskaitant nedidelės apimties spausdinimą); juvelyrinių papuošalų gamyba ir taisymu. Bent jau tokie VMI duomenys.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top