Prasideda pajamų deklaravimas – GPM deklaracijos jau deklaravimo sistemoje

Pernai apie 7 tūkst. Širvintų rajono savivaldybės gyventojų deklaravo pajamas laiku, iš jų apie 1 tūkst. gyventojų deklaravo 890 tūkst. eurų mokėtiną gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumą. VMI 5,6 tūkst. Širvintų r. savivaldybės gyventojų grąžino 1,3 mln. eurų.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) jau perkelti duomenys apie 2,3 mln. gyventojų pajamas ir išlaidas, iš jų – net 1,8 mln. deklaracijas reikės tik peržiūrėti ir pateikti. Šiais metais, kaip ir kasmet, pajamas deklaruoti reikia iki gegužės 2 d.

„Dėkojame gyventojams, kurie laiku deklaravo pajamas praėjusiais metais. Šiandien kaip niekada svarbu prisiminti, jog sąžiningas mokesčių deklaravimas ir sumokėjimas prisideda prie mūsų valstybės stiprinimo bei saugumo užtikrinimo. Taip pat ypatingą dėmesį noriu atkreipti į galimybę be papildomų išlaidų gyventojams paremti norimas organizacijas – laiku ir teisingai deklaravus pajamas kiekvienas gali skirti dalį paramai nuo sumokėto GPM“,– sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Ką svarbu žinoti šiais metais deklaruojant pajamas?

• GPM parama tik e. būdu.

Nuo 2022 m. prašymą skirti dalį sumokėto GPM paramai pateikti galima tik per EDS, o tai padaryti padeda naujasis paramos vedlys. Verta pažymėti, jog didžioji dalis gyventojų ir taip teikė prašymus e. būdu – praėjusiais metais už einamuosius metus e. prašymus pateikė 91 proc. gyventojų.

Pažymėtina, kad skiriama paramos dalis nuo sumokėto GPM nesikeitė: iki 1,2 proc. galima skirti paramos gavėjams ir meno kūrėjams, iki 0,6 proc. – profesinėms sąjungoms ir iki 0,6 proc. – politinėms partijoms

• Paskutinė galimybė pasinaudoti lengvata už remonto ir auklių paslaugas.

Šie metai yra paskutiniai, kai gyventojai deklaruodami pajamas gali susigrąžinti dalį sumokėto GPM už 2021 m. automobilio, būsto remonto, auklių paslaugas. Už 2020 m. 25 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 3,3 mln. eurų sumą.

Vedlio pagalba 2,3 tūkst. gyventojų pateikė pranešimus apie išlaidas ir deklaravo grąžintiną 280 tūkst. eurų GPM sumą. Šie duomenys bus perkelti automatiškai ir pajamų deklaracijas, o kiti gyventojai tai gali padaryti deklaruodami pajamas ir pateikdami išlaidas įrodančius dokumentus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top