Norėčiau pasiteirauti dėl autobusų stoties…

Gal į daug kalusimų atsakytų privalomas balsavimas?

Internetiniame portale www.sirvinta.net atvėrėmė galimybę užduoti Jums rūpimus klausimus Širvintų rajono valdžiai. Pagrindiniame portalo puslapyje yra pateikiama kontaktų forma. Džiaugiamės, kad aktyviai mums rašote, jūsų klausimai jau perduoti rajono vadovams. Skelbiame dar vieną atsakymą.

Skaitytojos Nijolės klausimas: „Norėčiau pasiteirauti rajono vadovės dėl Širvintų autobusų stoties. Prieš anuos rinkimus ponia merė pristatinėjo viziją, kaip atrodys Širvintų autobusų stotis. Vizija liko neįgyvendinta. Tai reiškia, kad ketinimų rekonstruoti Širvintų autobusų stotį jau atsisakoma?“
Skaitytojo Vytauto klausimas: „Koks tolesnis autobusų parko likimas?“

Merės Živilės Pinskuvienės atsakymas skaitytojams:

„Taip, ši mano vizija kartu su kitomis buvo pristatyta 2015 m., kandidatuojant į merus. Turėjau tokį matymą ir nuo pirmų darbo dienų jo siekiau. Kas pavyko? Tada pavyko diskusijai prie vieno stalo sukviesti ir Širvintų autobusų parko atstovus, ir prekybininkus. Deja, kaip jau ne kartą esu sakiusi, koncesininkai atsisakė.

Todėl atsakymas į gerb. Nijolės klausimą yra tas pats. Dar 2006 m. tuometinė rajono valdžia – „valstiečių“ meras Vytas Šimonėlis ir Administracijos direktorius Kazys Visackas pasirašė koncesijos sutartį, galiojančią iki 2022 m. sausio 1 d. Šioje sutartyje „į vienus vartus“ nustatytomis sąlygomis visas mūsų autobusų parkas su autobusais, pastatais, žemės sklypu Zibalų g. ir kitu turtu perduotas valdyti privatininkui UAB „Autovelda“. Nutriušę autobusai, apleista stotis, retėjantys maršrutai, žmonių poreikių nesiklausymas – tai vos kelių puslapių lengva ranka pasirašytos aukščiau minėtų žmonių sutarties rezultatas.

Savivaldybė UAB „Autovelda“ padavė į teismą. Teismą laimėjome, dar 2016 m. Lietuvos apeliacinis teismas priėmė neskundžiamą nutartį, kuria koncesininkas buvo įpareigotas investuoti į Širvintų autobusų parką 107 994,83 Eur, o į transporto priemonių įsigijimą ir mechaninių dirbtuvių modernizavimą – 277 627,01 Eur. Po šios nutarties koncesininkas šiek tiek sujudo: pakeitė autobusų stoties stoginę, patvarkė šaligatvius. Tačiau tik tiek.

Noriu atkreipti skaitytojų dėmesį į tai, kad 2006 m. koncesijos sutartyje yra vienas išskirtinis punktas: jeigu 2022 m., pasibaigus sutarties terminui, koncesininkas turto Savivaldybei negrąžina, už jį teturės sumokėti juokingą 1000 LITŲ (apie 300 Eur) baudą. Taigi, ar norės kažkas kažką keisti, atiduoti žemės sklypus ir visą turtą, turint „valstiečių“ sutartyje pasirašytą tokį „garantą“?

Nepaisant to, kad dėl autobusų parko esame atsidūrę akligatvyje, savo ruožtu jau ėmėmės naujosios turgavietės įrengimo šalia autobusų stoties projekto. Kaip žinote, projektas jau yra rengiamas.“

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 5 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+