Navasiolkų, Kriaunų, Kiauklių, Anciūnų gyventojų sodybose tvarkinga, žalia, erdvu ir jauku

Vertinimo komisija (iš kairės į dešinę stovi Vytautas Kalesnikas, Alvyda Krapienė, Danutė Lemešovienė, Ramūnas Jasevičius) grožėjosi Danutės Bendorienės (stovi centre) gėlynais.

Geriausiai tvarkomų Zibalų seniūnijos sodybų apžiūra vyko rugpjūčio 2-ąją. Komisija nusprendė, jog aplankytos sodybos pasižymi gėlių ir dekoratyvinių augalų gausa, yra tvarkingos ir originalios, visose dominuoja mažosios architektūros statiniai.

Malonu buvo užsukti į Anciūnuose gyvenančios Danutės Bendorienės sodybą. Pagirtina, kad šeimininkė daug dėmesio skiria aplinkai. Sodyba užima 27 arų sklypą, labai daug įvairiaspalvių gėlių, daug dekoratyvinių augalų ir meninių dėlionių, įdėta daug darbo ir širdies. Sodyboje augalai susodinti skoningai, suderintos spalvos, paisoma augalų dydžio. Iš Suvalkijos lygumų kilusi ir Anciūnuose tvirtai įsikūrusi Danutė netgi vietą būsimam tvenkiniui parodė.

Pasidžiaugta Navasiolkuose III gyvenančių Ramintos ir Algio Maslinskų sodyba. Maslinskų sodyboje komisijos būta 2007 ir 2015 metais, šeimininkai už kuriamą grožį jau buvo dukart įvertinti. Čia ir dabar taip pat gražu, bet pokyčiai akivaizdūs.

Ramintos (stovi antra iš kairės) ir Algio Maslinskų sodyba tiesiog alsuoja ramybe.
Daugybė gėlių puošia Kiauklių filialo kiemą.
Kanapienių šeimos namas.

Kiaukliuose apžiūrėtas visuomeninis pastatas. Tai Širvintų kultūros centro Kiauklių filialas ir bendruomenės namai. Pasak seniūnaitės Danutės Lemešovienės, teritorija šįmet dar labiau pagražinta, pasodinta daugiau dekoratyvinių augalų, dekoruota akmens skaldele.

Kriaunų kaime komisija sustojo Agnės ir Sauliaus Kanapienių sodyboje, apimančioje didžiulę daugiau nei 2 hektarų teritoriją. Nuo pagrindinių kelių nutolusioje sodyboje tylu ir jauku. Kanapienių sodyba didinga, joje jau gyvenusios kelios kartos, namus statė Sauliaus seneliai Teofilė ir Mykolas Kanapieniai, vėliau gyveno tėvai, o dabar tvarkosi Saulius su žmona Agne ir sūnumis Emiliu ir Kasparu. Būtina pažymėti, kad būtent Agnės Kanapienienės šiltadaržyje lankymosi sodyboje dieną buvo nuskintas pomidoras milžinas, svėręs 1,578 kg. Apie tai jau „Širvintų kraštas“ rašė.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top