Lapkričio 26-oji – Nieko nepirkimo diena

Lietuvoje egzistuojantis susivienijimas „Žali LT“ ir vystomojo bendradarbiavimo asociacija LITDEA šią dieną skatina Lietuvos žmones susilaikyti nuo nereikalingų pirkinių, kurių gaminimas eikvoja gamtinius ir žmogiškuosius išteklius, veda prie vis didėjančių sąvartynų ir atliekomis užgriozdintų pamiškių.

Nieko nepirkimo dieną žmonės raginami ne tik nieko nepirkti, bet ir dalyvauti mainų mugėse – pasidalinti nereikalingais daiktais, drabužiais ir maisto produktais; užuot išmetus kas nereikalinga, gauti tai, kas galbūt yra reikalinga. Jau kuris laikas Ukmergės turgavietė rengia „Bagažinių turgų“, o prie to prisidėti gali ir savivaldybėse veikiančios stotelės „Dėkui“, kur gyventojai gali palikti dar gerus ir naudojimui tinkamus daiktus, drabužius. Juos nemokamai gali pasiimti bet kas.

Lietuvos statistikos departamento skaičiavimu, per pastaruosius penkerius metus mažmeninės prekybos pajamos Širvintų rajone išaugo nuo 30,77 mln. Eur 2016 metais iki 39,138 mln. Eur 2020 metais. Taigi parduotuvėse per praėjusius metus Širvintų rajono gyventojai išleido beveik 40 mln. Eur, o tai sudaro daugiau nei metinis rajono biudžetas, skaičiuojant pajamas ir asignavimus.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 26 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top