Kol Lietuvoje barasi, Širvintos jau kviečia į skulptūros poetui Justinui Marcinkevičiui atminti atidengimą

Meno, kultūros, grožio, patriotiškumo svarba yra kur kas didesnė nei politikavimas, trumpalaikės diskusijos, pykčiai bei nesutarimai, bandymai išaukštinti naujus autoritetus paminant tikruosius.

„Justinui Marcinkevičiui Vilniuje vietos neatsirado? Daugybei Lietuvos žmonių, o ir širvintiškių širdyse jos yra tikrai daug. Nuoširdžiai tikiu, kad augančiai, bręstančiai jaunajai Lietuvos kartai yra labai svarbu pažinti, suvokti, suteikti vertybinį poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos dovanojamą pagrindą. Todėl drąsiai galiu pasakyti – įamžinti tautos poeto atminimą meniniu akcentu yra garbė bet kuriam dideliam ar mažam Lietuvos miestui. Neslėpsiu pasididžiavimo, kad Širvintose tai ir padarėme,“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Atsižvelgdama į viešoje erdvėje kilusį diskursą ir visuomenės susipriešinimą dėl Justino Marcinkevičiaus paminklo Vilniuje, 2023 m. vasarą ji iškėlė idėją sukurti meninį akcentą – skulptūrą, skirtą įamžinti poeto Justino Marcinkevičiaus atminimą, ir ją pastatyti Širvintose.

Nuo pirminio sumanymo, Širvintų r. savivaldybės tarybos pritarimo, darbo grupės sudarymo, idėjos modelio konkurso paskelbimo, visuomenės ir ekspertų įsitraukimo nepraėjo nei metai, ir tikslą įgyvendinti pavyko.

Idėjos modelio konkursą laimėjo skulptorius Liutauras Griežė ir menotyrininkė Laura Kešytė, pasiūlę Širvintose sukurti „Skaitančios mergaitės“ skulptūrą, skirtą vaikiškajai poeto Justino Marcinkevičiaus kūrybos linijai, įkvėptą ir biografinių gyvenimo detalių, poeto anūkės Salomėjos Bandoriūtės-Leikienės prisiminimų apie dieduką.

Vertinime dalyvauti buvo kviečiama ir visuomenė (vyko balsavimas internetu bei Širvintų I. Šeiniaus viešojoje bibliotekoje), ekspertai (Lietuvos dailininkų sąjungos deleguotas skulptorius Algirdas Kuzma, Širvintų r. vyr. architektė Dalia Kunevičienė, šviesios atminties poetė Dalia Teišerskytė), Savivaldybės sudaryta komisija, kurioje – Širvintų krašto garbės pilietės Janina Martinaitienė, Helena Vaicekauskienė, Nijolė Didžiokienė, Danutė Miliukienė, Savivaldybės administracijos atstovai, Tarybos nariai.

Nuostabu ir be galo džiugu, kad tikslą pasiekti pavyko daugybės aktyvių Širvintų krašto ir visos Lietuvos žmonių dėka – prie skulptūros prisidėjo per pusšimtį rėmėjų.

2024 m. birželio 6 d. 18.00 val. Širvintų miesto Jaunimo sode vyks menininko Liutauro Griežės sukurtos skulptūros „Skaitanti mergaitė“, skirtos poetui Justinui Marcinkevičiui atminti, ir jo vaikiškajai kūrybos linijai, atidengimo ceremonija, į kurią nuoširdžiai kviečiame visus širvintiškius, poeto kūrybos gerbėjus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)
scroll to top