Kodėl „viščiukų meras“ po rajoną vežiojo Putino režimo atstovus?

Visiškam politinio „spektaklio“ tikroviškumui buvęs rajono meras Vincas Jasiukevičius galėjo suteikti ir daugiau nostalgijos praeičiai akcentų, kad ir tokių (ŠK fotomontažas, panaudotas kadras iš rusų filmo apie viešnagę Širvintų rajone).

Visiškam politinio „spektaklio“ tikroviškumui buvęs rajono meras Vincas Jasiukevičius galėjo suteikti ir daugiau nostalgijos praeičiai akcentų, kad ir tokių (ŠK fotomontažas, panaudotas kadras iš rusų filmo apie viešnagę Širvintų rajone).

Prieš trejus metus rašėme, kaip grupelė tuomečių rajono vadovų ir tarybos narių 2014 metų rugpjūčio 28-rugsėjo 1 dienomis „su bendradarbiavimo vizitu“ apsilankė Maskvos srities Ščiolkovo rajono šventėje, nors, protestuodami prieš įvykdytą Krymo aneksiją ir Rusijos remiamą karą Rytų Ukrainoje, į Ščiolkovą nevyko su šia savivaldybe bendradarbiaujančių miestų delegacijos iš Suomijos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos, Moldovos ir net Baltarusijos. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujančios Elenos Davidavičienės ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) rajono lyderio Kęstučio Pakalnio, kaip buvo galima suprasti, netrikdė, kad organizatorių yra siunčiami su pasiuntinukais iš okupuoto Krymo ir Rusijos remiamos, tačiau pasaulio suverenia nepripažintos Abchazijos atlikti pareigos Putino režimui – dėti raudonų gvazdikų prie amžinosios ugnies tiems, kurių aukomis 1944-aisiais vėl buvo okupuota Lietuva…

Priminsime, kad rajonui vadovaujant Vincui Jasiukevičiui, 2012 metų rugpjūčio 25-ąją, tarp Ščiolkovo municipaliteto ir Širvintų rajono savivaldybės buvo užmegzti „broliški santykiai“.

Prabėgo treji metai. Ir štai – nemažai rajono gyventojų buvo šokiruoti pažiūrėję socialiniuose tinkluose, taip pat per „YouTube“ internetinę platformą platinamą Maskvos srities Ščiolkovo rajono televizijos ir radijo kompanijos sukurtą filmą „Širvintos – miestas, kuriame mumis džiaugiasi“. Pasirodo, kai tūkstančiai rajono gyventojų džiaugėsi puikiai suorganizuota Širvintų miesto švente ir linksminosi iš širdies, buvo tokių, kuriems džiaugsmas per kraštus liejosi dėl kitko – pas mus buvo atvykusi oficiali delegacija iš Rusijos. Kaip matyti iš filmo, ją svetingai sutiko, priėmė ir lydėjo grupelė opozicijoje veikiančių Širvintų rajono politikų, visuomenės veikėjų. Šiame filme pagrindinis vaidmuo teko buvusiam merui Vincui Jasiukevičiui, taip pat „vaidino“ Vytas Šimonėlis, tarybos narys liberalcentristas Vidmantas Mateika, asociacijos Širvintų bendruomenės vadovai Alytė Skėberienė, Česlovas Bakasėnas. Jie „darbavosi“ ne tik gidais – rusų akyse jie buvo tarsi miesto, į kurį atvyko jų delegacija, šeimininkai. Prieš dvejus metus nuo politinės arenos rajono rinkėjų nuspirti „vadovai“, visuomenininkai ne tik menkino Širvintas, įvardydami jas kaip „vienos gatvės miestą“. Su galimai neaiškiais kėslais atvykusiems Rusijos pasiuntiniams mūsiškiai visuomenininkai dėstė ateities planus, kaip jie „aukštesniame lygyje atstovaus viso rajono bendruomenėms“. Susidarė keistas įspūdis, kad kai ką akcentuojant, kai ką nutylint, kai ką susiejant tyčia buvo bandoma pateikti, jog Širvintų mieste ir rajone vykstantys pokyčiai, verdantys tvarkymosi darbai yra ne kieno nors, o būtent šių asmenų nuopelnas.

Vincas Jasiukevičius rusus veža suremontuota Kalnalaukio gatve.

Vincas Jasiukevičius rusus veža suremontuota Kalnalaukio gatve.

Atvykėliams iš Rusijos Širvintas pristato Elytė Skebėrienė.

Atvykėliams iš Rusijos Širvintas pristato Elytė Skebėrienė.

Vytas Šimonėlis rusams užsiminė apie siaučiantį Afrikinį kiaulių marą.

Vytas Šimonėlis rusams užsiminė apie siaučiantį Afrikinį kiaulių marą.

Galbūt šio akibrokšto dalyviai tai bandys pateikti kaip privačią rusų viešnagę. Juk Vincas Jasiukevičius nėra net rajono tarybos narys, jis dabar – tik privatus asmuo. Arba, kaip nuskambėjo filme, – jo vadovaujamos fermos „viščiukų meras“, vežiojantis delegaciją iš Rusijos po rajono ūkininkų sodybas, pas savo giminaičius, draugus.

Tačiau tas faktas, kad „vaidinime“ dalyvavo ir keli tarybos nariai, visuomenininkų atstovai kelia rimtų abejonių, ar šiuo atveju iš jų pusės nebuvo privačiųjų ir viešųjų interesų derinimo konflikto.

Pagaliau, net jei tai būtų vis dėlto bandoma paaiškinti tik kaip privataus pobūdžio viešnagę, kažkada užmegztus oficialius ryšius tarp dviejų juridinių vienetų naudoti privačiais tikslais būtų labiau nei nekorektiška ir neišmintinga. Kaip, sakykime, reaguotų Lietuvos Respublikos Vyriausybė, jei vieną dieną paaiškėtų, kad į šalį buvo atvykusi Rusijos vyriausybės delegacija ir bendravo su kažkada buvusiais šalies vadovais, jų buvo vežiojami po Lietuvą, iš jų lūpų klausėsi postringavimų apie ateities planus? Ko gero, vertinimas būtų kategoriškas, išreikštas oficialia nota: tai – kišimasis į šalies vidaus reikalus.

Lyg kokie tikrieji rajono šeimininkai, mūsų savivaldybės „atstovai“ net pakvietė rusų delegaciją atvykti, kai „bus dar gražiau“. Vėjyje plazdant vėliavėlei su Širvintų miesto herbu ir fone skambant rusiškai muzikai, buvęs meras atvykėlius po miestą ir rajoną vežiojo sovietiniu kariniu visureigiu GAZ-69, kuris okupantų buvo sukonstruotas kaip lengvasis artilerijos vilkikas. Vincas Jasiukevičius svečiams pasakojo, kaip šį automobilį įsigijo iš Kaliningrado kariškių, jiems demonstravo kaip didžiausią paveldą saugomus sovietinius automobilius, motociklus. Atsisėdęs Igno Šeiniaus alėjoje, Vincas Jasiukevičius rusų žiūrovus pamalonino savo susižavėjimu Ščiolkovo rajonu.

Gal tokių filmų viešinimu kai kurie politikai, visuomenininkai norėjo save pabrėžti esą opozicija dabartinei vietos valdžiai? Tokiu atveju, Vincas Jasiukevičius, Vytas Šimonėlis, Širvintų bendruomenininkai save parodė ir kaip opoziciją dabartinei valstybės politikos krypčiai. Jei jau norėjosi prisiminti senas dieneles, kai dar kažką Širvintų rajone reiškė, jei knietėjo jaukioje aplinkoje „iš dūšios“ atsipalaiduoti ir padainuoti su senais draugeliais, argi reikėjo taip viešintis? Turbūt jie ir patys supranta, kad šiuo atveju būtų buvę protingiau patylėti, tik kad labai norėjosi…

Priblokšti tokio nekorektiško ir neatsakingo, politiškai trumparegiško elgesio, Širvintų rajono vadovai išplatino pareiškimą.

Buvęs konservatorius Širvintų meras tiesia Rusijai kelius į Lietuvą?

Širvintų rajono savivaldybės tarybos dauguma, kurią sudaro Darbo partijos, Liberalų sąjungos ir TSLKD atstovai, pasipiktinusi buvusio mero Vinco Jasiukevičiaus demonstruojamu akibrokštu – žiniasklaidos priemonėse ir socialiniuose tinkluose platinamas Rusijos Federacijos Maskvos apskrities Ščiolkovo rajono delegacijos filmas apie vizitą Širvintose „Širvintos – miestas, kuriame mumis džiaugiasi“.

Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir valdančiosios koalicijos komanda, prasidėjus 2015-2019 m. kadencijai, konsultavosi su Užsienio reikalų ministerija, kuri, atsižvelgdama į bendrą Lietuvos užsienio politiką, rekomendavo stabdyti bendradarbiavimo santykius su Rusijos Federacijos savivaldybėmis.

„Tai, kad buvęs meras, nesuderinęs su Savivaldybe, viešai demonstruoja draugystę, oficialiai atstovauja Širvintų rajonui ir jį pristato Rusijos Federacijos Ščiolkovo delegacijai, vertiname kaip akibrokštą. Atsiribodami nuo to manome, kad tai spjūvis į veidą ne tik Širvintų rajonui, bet visai Lietuvai ir bendroms užsienio politikos nuostatoms,“ – sako Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

69 Atsakymai į “Kodėl „viščiukų meras“ po rajoną vežiojo Putino režimo atstovus?”

 1. oho parašė:

  Nors rugpjūtis dar nepasibaigė, Rusijoje jau iškrito sniegas. Kaip juokauja rusai, po vasaros, kuri nenusipelnė savo vardo, orai praleido rudenį ir nusprendė šokti tiesiai į žiemą.

 2. tikrai parašė:

  jo

 3. zose parašė:

  O man visai neidomu, kam tokius rodyti? Ko reikia ilgetis? Eiliu ar talonų?

 4. Stojakas parašė:

  O man štai koks klausimas seniai pasistojo. Jei ponia Elytė tokia literatūros žinovė, kad galėjo paskaityti trumpą paskaitėlę apie Igną Šeinių, tai galėjo draugams iš sovietų Rusijos papasakoti, kodėl Ignas Šeinius pasiliko emigracijoje, ir apie jo kūrinius bent žodelį reikėjo pridurti (negi kioske nebuvo laiko skaityti?), o ypač apie „Raudonąjį tvaną“ reikėjo papasakoti, kurį Putino draugeliai iš ten labai neigia. Gal vis dėlto sakė, tik išcenzūravo? Ir apskritai: baisiai įdomu, kiek ten visko liko „už kadro“?

 5. juozas parašė:

  Politikai cha-cha-cha

 6. ne ona parašė:

  nesuvokiamas susireiksminimas….

 7. jo parašė:

  filme tai labai reiksmingi atrodo, seimininkai

 8. Xp_t parašė:

  O man šių žmonių gaila. Jie mano iki šiol esantys reikšmingi.

 9. Brigita parašė:

  Gerų vietų šiame filmuke yra, vietomis iki ašarų prisijuokiau, kaip kažkam reikia viešumo ir dėmesio…

 10. vLADZE parašė:

  O taip kitus mato.

 11. zps parašė:

  Ne tik balvonizmasssss

 12. to to matet parašė:

  Nepating/ejau ir paziurejau. Shy/rvi skaito max 622 skait., o sir/vintų kra/sta daugiu nei 1800. Va ir teis/inga spauda. Tai ko taip mazai skaitoma , o ir parduotuveje seniai tas pats shyr/vis guli. nera naujo.

 13. to liodze parašė:

  Tai patiems nereikejo išsidūduoti per savo portalą. Niekas nūtų net nežinojęs apie tokias nesąmones.

 14. Anonimas parašė:

  liodzei

  Is kurgi tokia svaruole atsiradai? Turbut ramiai ruosiesi spalio revoliucijos 100-meciui? Tokioms tik tylos ir reikia.

 15. liodze parašė:

  Jei Živilės šalininkai būtų protaujantys, tai geriau būtų pratylėję šį faktą, dabar tik „pletkų boba“ su visa grupe bobelių.
  Nešvari, oi nešvari ta mūsų valdančioji divizija.

 16. Anonimas parašė:

  🙂

 17. petrauckiene parašė:

  jau su skundais tai per daug.

 18. vytas parašė:

  viska skundzia, o paskui giriasi grazejanciu miestu ir pristato kaip savo prisidejima, slykstu

 19. varvara parašė:

  ot kaip xoroso

 20. paranojai parašė:

  paraset visiska nesamone ir dar ne i tema

 21. to paranoja parašė:

  jūs turbūt rezisiere, kad taip ginate savo sedevra? Ar antraeilio plano aktore?

 22. Paranoja parašė:

  Rusai puola… anonimui autoriui neužteko drąsos pasirašyti šio šedevro. Bet užteko drąsos parašyti apie spjūvį ant Živilės atstovaujamų širvintiškių veido. Nu jo… ją apspjausi

 23. taskaslt parašė:

  Gal galetumėte kas nors man paaiškinti, kodėl tsrs laikų komunistai, partorgai, komsomolcų vadai, pasikeitus santvarkai, dabar tapo uoliais bažnyčių lankytojais, moralizuojančiais davatkomis ir t. t. Kas žmoguje turi įvykti, kad jis šitaip pasikeičia? Kažkodėl man atrodo, kad jeigu vėl viskas keistusi, būtų vėl žingsnis atgal. Pavyzdžių turiu desimtis, man tokie žmonės atrodo labai keisti ir juokingi. Prie komunistų bažnyčion bijojo įeiti, o dabar prie altoriaus pirmi, nu netikra man netikra visa tai.

 24. Vika. parašė:

  Gerai cia priminet apie kioskeli.Jo geri vakareliai ten buvo 🙂

 25. :) parašė:

  o jai kas padarytu ziviles fotomontaza ant stalo ar gal prie stulpo… kaip ji reaguotu?

 26. haris parašė:

  filmas tai ka zinau…. vincuko role prajuokino

 27. V parašė:

  Jo kioskas geras buvo.Galetu vel atsidaryti su česka kartu dirbtu

 28. alusputa parašė:

  siaubinga.

 29. gita parašė:

  daug istoriju apie kioska girdeta

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+