Kita kainų greitkelio stotelė – vanduo

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Šiuo metu šalyje už tiekiamą vandenį ir nuotekas brangiausiai moka anykštėnai ir rietaviškiai – po 4,54 Eur už kub. m. Molėtiškiai savo vartotojams išrašo sąskaitas, kuriose nurodomas 4,26 Eur už kub. m tarifas.

Širvintų rajonas pagal geriamo vandens ir nuotekų kainą tėra 28-oje vietoje: 2,93 Eur už kub. m, galima sakyti, yra vidutinė kaina šalyje. Joje mokestis už vandenį sudaro 0,88 Eur, už nuotekas – 1,54 Eur už kub. m. PVM dalis šioje kainoje – 0,51 Eur.

Jei neskaičiuotume smulkaus vandens tiekėjo UAB Skemų socialinės globos namai, kur vartotojams nustatyta kone simboliška 0,91 Eur už kub. m kaina (vanduo tekainuoja 0,33 Eur už kub. m), pigiausias vanduo teka UAB „Kauno vandenys“ vamzdžiais. Šis vandens tiekėjas nustatęs 1,44 Eur už kub. m kainą, o joje vandeniui tenka 0,47 Eur dalis. Vartotojų neskriaudžia ir UAB „Vilniaus vandenys“, nustačiusi 1,45 Eur už kub. m kainą.

Vandens kainą, aišku, tvirtins Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba, šioje vietoje savivaldybėms teks tik simbolinis vaidmuo. Toms savivaldybėms, kuriose yra mažesnis vartotojų skaičius, gresia skaudesnis kainų bizūno kirtis, didmiesčiai, kur žmonių pajamos ir taip didesnės, kainų augimą pajaus mažiau.

Kalbėdama apie prognozuojamą vandens kainų augimą, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kol kas pasidalijo tik iš vandentiekininkų gauta informacija, kuri iškalbinga: pernai per 8 mėnesius „Širvintų vandenys“ už elektrą sumokėjo apie 90,6 tūkst. eurų, o šiais metais per tą patį laikotarpį – jau 141,8 tūkst. eurų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 16 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (1 įvert.)
scroll to top