Keturi rajono daugiabučiai valstybės lėšomis atsinaujins savo virykles

Dėl dujų nuotėkio kilęs sprogimas 2009-ųjų liepą suniokojo daugiabutyje esantį bartkuškietės butą.

Liepą Energetikos ministerijos pateikta derinti tvarka dėl suskystintųjų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Ji numato, kad parama, kuri sieks iki 600 eurų, nukreipta į trijų ir daugiau aukštų daugiabučių namų gyventojus, kurie naudoja suskystintas dujas. Valstybės subsidija bus skirta daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti.

Siekdama, kad daugiabučių namų gyventojai pereitų nuo dujų balionų prie saugių energijos šaltinių, Vyriausybė šiam tikslui šiemet skyrė 15 mln. eurų, o kitais metais planuojama pridėti dar 10 mln. eurų. Lėšos turėtų padengti ir projektavimo bei rangos darbus. Kaip aiškino Energetikos ministerijos atstovai, už laiptinės elektros instaliacijos rekonstrukciją subsidija sieks iki 200 eurų, tiek pat bus galima gauti už instaliacijos pertvarkymą bute, dar iki 200 eurų bus skiriama gyventojui, kad šis galėtų įsigyti elektrinę viryklę.

Tokios pat subsidijos būtų skiriamos dujų skirstymo tinklui laiptinėje įrengti.

Energetikos ministerijos duomenimis, nepaisant saugumo reikalavimų ir pažeidžiant teisės aktus, dujų balionai vis dar naudojami daugiau nei 1,6 tūkst. daugiabučių namų, kuriuose yra apie 42 tūkst. butų. Keturi tokie daugiabučiai namai yra ir Širvintų rajone. Tai bendrabučio tipo Širvintų miesto Kalnalaukio gatvės 9-asis namas, Bartkuškio kaimo Aušros gatvės 35-asis ir 41-asis daugiabučiai namai bei Medžiukų kaimo Pamiškės gatvės 8-asis namas.

Beje, vienas iš Bartkuškyje esančių daugiabučių, Aušros gatvės 35-asis namas, jau yra nukentėjęs dėl dujų nuotėkio sukelto sprogimo. 2009 metų liepą trečiajame šio namo aukšte esančiame bute sprogus susikaupusioms dujoms, sprogimo banga ne tik nusiaubė Tatjanos Klusovskajos butą, bet ir išjudino gretimo buto pertvarinę sieną, sulaužė Alberto Buožio neseniai prieš sprogimą įstatytus keturis plastikinius langus, išdaužė kai kurių jų stiklo paketus.

Gintaras Bielskis
Nuotrauka iš „Širvintų krašto“ archyvo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2 (1 įvert.)
scroll to top
+