Kas sutramdys piktavalius, su grąžtais besisukiojančius kapinėse?

Viena sąžinę praradusio piliečio išgręžta skylė turės liūdnas pasekmes: specialiai nudžiovintą medį teks pjauti, bus papildomų išlaidų, kažkas rizikuos, bus sugadintos kapavietės ir t. t.

Lygiai prieš 12 metų rašiau apie piktavalių siautėjimą Kiauklių kapinėse. Tuomet piktavaliai ar piktavalis pasidarbavo su grąžtu ir mechaniškai sužalojo net 7 medžių kamienus.

Kam užkliuvo dailiai žaliavęs klevas?

Šių metų Tėvo dienos išvakarėse, lankantis Kiauklių kapinėse, dėmesį patraukė prie šeimos kapų augantis klevas. Vešliai sužaliavęs medis jau ėmė gelsti ir mesti lapus. Kas atsitiko? Klevas jau buvo bandytas numarinti prieš 12 metų. Tuomet kenkėjams nepasisekė. Atsilaikė medis. Dabar vėl piktavalis apsilankė ir išgręžė tris naujas skyles, klevas ėmė džiūti. Ir vėl klausimas: kam šįkart jis užkliuvo? Nemanau, jog tai, kad rudenį ant kapo krenta dideli lapai, yra priežastis nukankinti sveiką medį.

Kam kliūva mano minimas klevas, sunku pasakyti. Prieš daugiau nei dešimtmetį sunaikinti medžiai augo tolėliau. Piktadario „darbo“ braižas panašus. Greičiausiai prigesintas noras naikinti medžius kapinėse vėl suliepsnojo. Kas sutramdys piktavalius, siaučiančius ne tik miesto gatvėse, bet ir nuošaliose kaimo kapinaitėse? Klausimas lieka atviras.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys


Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 16 d. laikraščio numeryje.

Skaitytojų įvertinimas

 0 (0 įvert.)

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top