Dabar ne tas laikas, kai gali vykti „pageidavimų koncertai“

Karantinas Širvintų rajone

Kaip mus informavo, šiuo metu Širvintų rajone yra įsteigtos trys karantinavimosi vietos. Dvi iš jų suteikė verslininkai, viena pasirūpino Širvintų rajono savivaldybės administracija. Trečiadienio duomenimis, Širvintų rajono savivaldybės administracijos suteiktose karantinavimosi patalpose gyveno 4 asmenys. Iki balandžio 8 d. vienam asmeniui paskirtas karantinas Širvintų rajone, tose patalpose, baigėsi, jis iškeliavo į namus.

Pagal nustatytą tvarką iš užsienio grįžę ar sąlygų saviizoliacijai neturintys žmonės turi būti savivaldybės parūpintu transportu atvežami į saviizoliacijos vietas. Bent iki šios savaitės pradžios toliausiai, iš kur buvo parvežti mūsų rajono gyventojai – Klaipėdos uostas.

Balandžio 8 dienos duomenimis, 52 rajone gyvenamąją vietą deklaravę asmenys pareiškė norą saviizoliuotis jų turimoje vietoje. Kai kam privalomas karantinas Širvintų rajone jau kitoks. 17 šių asmenų jau atbuvo nustatytą laiką, taigi tądien saviizoliavosi 35 asmenys.

Ar buvo sunku rasti saviizoliacijai tinkamas patalpas, ar rajono verslininkai noriai atsiliepė į prašymus solidarizuotis visai šaliai sunkiu momentu?

Pasirodo, buvo rajono verslininkų, teikiančių apnakvindinimo, laikino apgyvendinimo, poilsines paslaugas, kurie atsisakė priimti grįžusius į Lietuvą rajono gyventojus.

Savivaldybės administracija jų motyvų nekonkretizavo, tačiau merė Živilė Pinskuvienė buvo atviresnė:

Širvintiškiai žino, kad kaimo turizmo sodybas Širvintų rajone turi ir politikai.

Už šmeižtą teistas Tarybos narys Alfredas Astikas, sodybą pastatęs už Europos Sąjungos pinigus. Turi sodybą ir buvęs meras bei Tarybos narys Kęstutis Pakalnis, tiksliau – jo šeimos nariai.

Vos tik Lietuvoje paskelbus karantiną dėl koronaviruso grėsmės, Vyriausybė, o vėliau ir visos savivaldybės prašė ir kvietė atsiliepti ir suteikti patalpas saviizoliacijai grįžtantiems iš užsienio kraštiečiams apgyvendinimo paslaugas teikiančius verslininkus, viešbučių, kaimo turizmo sodybų, svečių namų savininkus.

Viešas prašymas, kreipimasis el. paštu kiekvienam asmeniškai. Ir Astiko, ir Pakalnių sodyboms.

Informavome: ne už dyką!

Už šias apgyvendinimo paslaugas apmoka savivaldybės.

Pasirašomos sutartys.

Savivaldybė pasirūpina ir apsauga – patalpas prižiūri saugos tarnybų ekipažai.

Negaliu sakyti, kad nesulaukėme jokio atsakymo ir iš minėtų veikėjų.

Sulaukėme. Specialistai jiems ir sutartis nusiuntė.

Pakalnis gumą tempė ilgiau – žodžiu pažadėjo, sutartį derinosi su teisininkais, net kelių pakeitimų reikalavo, su kuriais mes sutikome.

Astikas irgi gavo sutartį, bet „atsijungė“ iš karto.

O gal norėjo be sutarčių „prasisukti“?

Faktas kaip blynas – abu šie veikėjai dingo kaip į vandenį.“

Kaip informavo Savivaldybė, buvo ir mūsų kraštiečių, kurie pareiškė, jog Savivaldybės siūlomos patalpos „yra per prastos“ ir pageidavo karantinuotis „prabangesniuose Vilniaus viešbučiuose“. Savivaldybės pozicija tokia: dabar tikrai ne ta situacija, kai gali vykti „pageidavimų koncertas“. „Išlygų netaikysime niekam. Ir sąskaitų už karantinavimą prabangesnėmis sąlygomis Vilniuje Širvintų r. savivaldybė neapmokės,“ – rašoma gautame atsakyme.

Gintaras Bielskis

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
+