Jurginai, akmuo su kryžiumi, inkilai, saulėgrąžos – viskas puošia Kernavės kraštą

Jūratė Adomavičienė savo sodybos teritorijoje rado ypatingą akmenį, paženklintą kryžiaus ženklu.

Liepos 31 dieną vertinimo komisija apžiūrėjo geriausiai tvarkomas Kernavės seniūnijos sodybas.

Kernavėje gyvenančių Jadvygos ir Algimanto Čiurkinų sodyboje jauku ir gražu, skoningai sutvarkytas 34 arų sklypas atrodo puošniai.

Kita lankyta sodyba irgi buvo Kernavėje. Jūratės Adomavičienės ir Rimo Čiurkino sodyboje įdėta daug rankų darbo. Šeimininkė Jūratė parodė sodybos teritorijoje rastą ypatingą akmenį, paženklintą kryžiaus ženklu. „Gyvename kunigo žemėje, nes turime akmenį su kryžiumi“, – rodydama paslaptingą riedulį pasakojo Jūratė. Pasirodo, tai XVII amžiaus riboženklis, žymėjęs Kernavės bažnyčios ir Kriveikiškių dvaro žemes. Pasak šeimininkės, kieme gulėjęs akmuo nebuvo niekuo ypatingas, bet šeimininkė jį nuvaliusi, nuplovusi, o tuomet ir kryžius atsivėręs. Akmeniu prieš dvejetą metų susidomėjo paveldosaugininkai, tai jie išaiškino riedulio istoriją.

Ardiškio žemės nederlingos, todėl Valentinos Klikūnienės namų teritoriją puošia akmenų dėlionės.
Jadvygos ir Algimanto Čiurkinų sodyboje (Kernavės mstl.).
Pakalniškių kaime esančių Raimundo ir Lionės Petrokų namų kieme.

Ardiškio kaime apžiūrėta Valentinos Klikūnienės sodyba. Miškų apsuptyje esančioje namų valdoje pirmiausia į akis krito daugybė inkilų. Jų čia, pasak šeimininkės, yra net 17.

Pakalniškių kaime ant aukšto ir stataus kalno pasitiko Raimundo ir Lionės Petrokų labai graži sodyba. Šeimininkė Lionė Petrokienė rodė senojo namo, dar skiedromis dengto, nuotrauką, sakė, kad įdėta daug darbo renovuojant pastatus ir tvarkant teritoriją. Dabar namų aplinka sutvarkyta nepriekaištingai, viskas atnaujinta, tviska ryškiu geltoniu.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top