Iškelkime vėliavą, padovanokime dviračių Ukrainai

Prieš metus Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis vasario 16-ąją paskelbė „Vienybės diena“ ir paragino visus Ukrainos gyventojus šią dieną prie savo namų iškelti šalies vėliavą, o 10 valandą sugiedoti himną. Tada manyta, kad Rusija Ukrainą užpuls būtent vasario 16-ąją, todėl Prezidentas ragino tądien parodyti šalies vienybę.

Mums vasario 16-oji ypatinga – tai Lietuvos valstybės atkūrimo diena.Pirmoji diena metuose, kai visi gyventojai ant savo namų kelia Valstybės vėliavas.

Vasario 16-ąją Lietuvos valstybės vėliava iškeliama 7 valandą prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų, o nuleidžiama 22 valandą.

Tikėtina, kad šįmet šalia mūsų valstybės vėliavos pamatysime ir Ukrainos simbolikos, kuri dar kartą pasiųs žinią pasauliui apie Lietuvos gyventojų valią.

Šiuo metu Lietuvoje vyksta Susisiekimo ministerijos inicijuota gerumo akciją #DviratisUkrainai. Ji prasidėjo sausio 17 d., o vyks iki kovo 11 d. Visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams taip pat reikalingi dviračių aksesuarai bei kitos jų dalys – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės.

Šios gerumo akcijos metu dviračiai renkami ir kaupiami visoje Lietuvoje, o pavasarį iškeliaus į Ukrainą. Iniciatyvai su Susisiekimo ministerija vienijasi didžiausios Lietuvos susisiekimo sektoriaus įmonės bei socialiniai partneriai. Dviračių priėmimas vyksta 25 taškuose visoje šalyje.

Širvintose dviračius, detales ir aksesuarus darbo dienomis nuo 7 iki 11 val. galima palikti Zibalų g. 55, AB Kelių priežiūra teritorijoje. Daugiau informacijos galima gauti el. p.: info@keliuprieziura.lt arba tel. 8 372 02293.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top