Gegužės 28-oji – Europinė kaimynų diena

Skaitmeninių technologijų amžius stebina paradoksais. Vienas jų – pabendrauti su užsienyje gyvenančiais žmonėmis mums daug paprasčiau, negu pasikalbėti su kaimynais. Tad kasmet tą pačią dieną visoje Europoje organizuojama Europos kaimynų diena. Tai renginys, skatinantis bendrauti ir socialiai solidarizuotis. Juo siekiama, kad Europos žmonės geriau pažintų vieni kitus. Žmonės raginami tiesiog savo kieme, gatvėje ar sode suruošti nedidelę šventę.

Pernai šalyje buvo surengta nemažai „Geriausio kaimyno“, „Kaimynų kaimyno“, „Gero kaimyno“, „Metų kaimyno“ ir pan. rinkimų. Rašėme apie tokį įvertinimą, kuris buvo adresuotas Širvintų seniūnijoje, Akmenių kaime apsigyvenusiems Agnei ir Gintui Andruškoms.

Atsižvelgus į kai kurių savivaldybių ankstesnių metų iniciatyvą, pernai Kaimynų dienai paminėti skirtas konkursas visoje Lietuvoje vyko pirmą kartą, gal dėl to kai kur nesulaukė didesnio susidomėjimo.

Geoportalo maps.lt duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra trys Kaimynų kaimai – Alytaus, Utenos ir Širvintų rajonų savivaldybėse, taip pat vieneri Kaimynėliai – Širvintų rajone.

O štai be Kaimynų kaimų mūsų šalyje turime dar kelias dešimtis Kaimynų gatvių, tarp kurių mūsų rajone yra trys – Beivydžiuose, Juodeliuose ir Zibaluose.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+