Bendromis jėgomis sutvarkyti Alionių bažnyčios laiptai

Alionių parapijos tikintieji džiaugsmingai rinkosi į sekmadienio Šv. Mišias. Pagaliau jų maldos namai turi naujus laiptus. Jie, grįsti akmenimis, atrodo įspūdingai.

Alionių bažnyčia 2022 metais ruošiasi švęsti 90 metų jubiliejų. Dar prieš II Pasaulinį karą pastatyta medinė bažnytėlė parapijiečių nuolat tvarkoma, prižiūrima, lankoma ir gyva. Susiklostė tokia situacija, kad daugiau nei aštuonis dešimtmečius atlaikę laiptai ėmė kelti grėsmę bažnyčią lankančių žmonių saugumui ir sveikatai.

Pinigų pagal išgales aukojo kraštiečiai, bet tikinčiųjų suaukotų lėšų nepakako, tad parapijos atstovai kreipėsi pagalbos į Širvintų rajono savivaldybę.

Pasak Alionių seniūnaitės ir bažnyčios tvarkytojos Valdos Gujytės, bažnyčios remontui Širvintų rajono savivaldybė 2018 metais buvo skyrusi 1000 eurų, o 2019 metais – 200 eurų. Visi pinigai panaudoti pagal paskirtį. Dėl to parapijiečiai yra labai patenkinti.

  • Ačiū rajono merei Živilei Pinskuvienei, – sakė Valda Gujytė. – Savivaldybės skirti pinigai panaudoti prasmingai. Dėkojame verslininkei Nijolei Didžiokienei už nemokamą žvyrą ir akmens skaldą, ačiū UAB „Trys valetai“ savininkams už padarytą nuolaidą perkant cementą. Ačiū visiems, nuoširdžiai prisidėjusiems prie bažnyčios gražinimo ir laiptų remonto. Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems žmonėms už jų gerumą ir Dievo namų papuošimą.

Seniūnaitės teigimu, pačius laiptus darė ir akmenimis dekoravo auksinių rankų meistras Česlav‘as Vasilevskij. Jam talkino Zbignevas Jaščemskis ir Edvinas Šatis, bažnyčios pamatus apskardino Sergejus Lebedevas. Visą bažnyčios aplinką tvarkė Pastoracinės tarybos nariai: Valius Mažulis, Valius Kropa, Henrikas Jankūnas, Marijonas Masianas, Valda Gujytė.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 15 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)
scroll to top
+