Atliekų rūšiavimas – kas, jei ne mes?

Rūšiavimas Musninkų gimnazijoje

Iš pirmo žvilgsnio šiukšlių atsikratymas yra tik dar vienas iš kasdienių buities darbų: paėmei, išnešei, išmetei ir viskas. Tačiau kiekvienas jūsų veiksmas daro įtaką kiekvieno mūsų rytojui. Išmesta šiukšlė ne į jai skirtą konteinerį, gali sukelti nepakeliamą žalą Žemei. Šiukšlė po šiukšlės ir susidaro didžiulis sąvartynas neišrūšiuotų šiukšlių, kurios kenkia sveikatai bei išskiria nuodingąsias medžiagas. Tad tenka prisiminti, kad yra toks dalykas, kaip atliekų rūšiavimas.

Kodėl reikia rūšiuoti? Atliekų rūšiavimas yra viena svarbiausių veiklų, kurią kiekvienas galime priskirti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Rūšiuojant atliekas, jos nepatenka į sąvartynus, o yra perdirbamos ar naudojamos energijai išgauti, todėl mažiau teršia mūsų aplinką. Taipogi, rūšiuojant taupome neatsinaujinančius išteklius, kovojame prieš klimato kaitą, taupome energiją bei mažiname sąvartynus.

Apie atliekų rūšiavimą yra labai plačiai šnekama. Galima pasidžiaugti, kad nauja žmonių karta yra šviečiama visomis ekologinėmis ir aplinkosauginėmis temomis. Daugumoje Širvintų rajono mokyklų yra organizuojami renginiai, statomos rūšiavimo dėžės, vykdomos diskusijos apie ekologiją ir aplinkosaugą. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos mokinė Gertrūda Žukauskaitė pasakoja: „Džiaugiuosi, kad pagaliau mokykla pradėjo rūšiuoti, nes ką darome mokykloje, tai galime pritaikyti ir namuose. Mokiniai mato gerą pavyzdį, tad didesnė tikimybė, kad ir namuose pradės rūšiuoti.“

Susimąstėte? Šiandien būtų pats tinkamiausias laikas prisidėti prie Žemės išsaugojimo, nes kas, jei ne mes? Kas pakels ant žemės gulinčią ar ne į tą konteinerį išmestą šiukšlę? Mes privalome atsižvelgti į švaresnį ir geresnį rytojų!

Kamilė Vigratytė
Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos I g klasės mokinė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+