Pagaliau išsipildė alioniškių lūkesčiai?

keliasg„Atsinaujinimo ir plėtros keliu“

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija 2007-2013 metais remiant Europos regiononės plėtros fondui (ERPF) vykdo du žvyrkelių asfaltavimo programos etapus. Pirmasis etapas baigtas 2008 metais, jo metu Lietuvoje buvo išasfaltuota 572 km žvyrkelių, šiems darbams buvo suteikta 343,66 mln litų ERPF parama.

Šiais metais vykdomas antrasis etapas, jo metu iš viso Lietuvoje bus išasfaltuota 165 km žvyrkelių, projektui įgyvendinti suteikta 182,7 mln. litų ERPF parama. Tarp asfaltuojamų žvyrkelių ir 2 ruožai, kurių bendras ilgis yra 12,14 km, – Vilniaus regione: Širvintų rajono kelio ruožas Paširvintys-Alionys I (ruožo ilgis – 4,93 km) ir Vilniaus rajono kelio ruožas Rukainiai-Senasalis (ruožo ilgis – 7,21 km).ES_SF logo

LR susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Dalia Perednienė informuoja, kad projekto rangos darbų sutartis pasirašyta 2009 metų lapkričio 19 dieną. Vilniaus regione darbus, kurių bendra vertė – 14,29 mln. litų, atlieka UAB „Lemminkainen Lietuva“ ir UAB „Fegda“. Darbus planuojama baigti iki 2010 metų rugpjūčio 31 dienos.

Išasfaltuotų kelių naudą labiausiai pajus aplinkinių miestelių ir kaimų žmonės – čia sumažės oro tarša, dulkėtumas, triukšmo lygis, eismas taps saugesnis. Be to, bus taupomos ir valstybės lėšos – asfaltuotus kelius bus paprasčiau prižiūrėti, todėl sumažės kelių eksploatacijos išlaidos.

UAB „Fegda“ projektų vadovas Vidmantas Verbėjus „Širvintų kraštui“ sakė, kad darbai asfaltuojant kelio ruožą Paširvintys-Alionys I vyksta pagal grafiką. Sunkiausia, anot projektų vadovo, buvo paruošti vietinį gruntą asfaltavimui. Tačiau tą etapą UAB „Fegda“ darbuotojai jau sėkmingai baigė – rugjūčio 5 dieną kelio ruože Paširvintys-Alionys I asfaltu buvo padengta paskutinė atkarpa. Pasak Vidmanto Verbėjaus, beliko padaryti paskutinius darbus – sutvarkyti aplinką, pakeles, pasėti žolytę, pastatyti kelio ženklus, atitvarus ir t.t. Šie darbai irgi jau sėkmingai vykdomi.

Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas pasakojo, kad alioniškiai yra patenkinti ir labai džiaugiasi, jog pagaliau gali važinėti asfaltuotu keliu. O ir problemų su darbus vykdžiusia įmone – UAB „Fegda“ – per visą šį laiką nėra kilę. Anot Alionių seniūno, darbų vadovas Marius M. buvo labai paslaugus, susitikęs visada paklausdavo, ar gyventojai neturi jokių nusiskundimų? Kadangi jų transportas važinėdavo per Pajuodžius, Alionis II, tai UAB „Fegda“ darbuotojai ten laistydavo ir reikalui esant prageideriuodavo kelią.

Išasfaltuotu kelio ruožu Paširvintys-Alionys I džiaugiasi ne tik Alionių seniūnijos gyventojai, kuriems dažnai tenka važiuoti į Širvintas, bet ir kitose kaimo vietoviese ar miestuose gyvenantieji, kurie atvažiuoja lankyti giminių, draugų, pažįstamų… Štai netoli Vilniaus gyvenantis Jan’as Lipnevič’ius pasakoja, kad jis dažnai atvažiuoja pas seserį, gyvenančią Alionių seniūnijoje. Pas seserį vyras gali važiuodi dviem keliais: Jauniūnai-Alionys-Pajuodžiai ir 10-12 kilometrų ilgesniu Širvintos-Alionys I (per sodų bendriją „Vasara“). Iki šiol Jan’as Lipnevič’ius, be abejonės, važiuodavo trumpesniu keliu Jauniūnai-Alionys-Pajuodžiai. Tiesą sakant, vyras neturėjo jokio pasirinkimo, nes kokį kelią būtų pasirinkęs, vis tiek būtų tekę kratytis duobėtu žvyrkeliu. Situacija dar labiau pablogėjo prasidėjus ekonominei krizei, nes lėšų keliams greideriuoti buvo labai sumažinta, ir žmonės priversti važinėti labai prastos būklės keliais. Tačiau išasfaltavus kelio ruožą Paširvintys-Alionys I, Jan’as Lipnevič’ius, kaip, tikriausiai, ir daugelis kitų, renkasi ilgesnį, bet nepalyginamai geresnį kelią. Anot vyro, nors per Širvintas į Alionis I kelias šiek tiek ilgesnis nei per Jauniūnus, tačiau bent jau nereikia išgyventi, kad kažkas nutiks automobiliui.

Panašiai apie išasfaltuoto kelio ruožo Paširvintys-Alionys I pranašumus kalbėjo ir Alionyse gimines lankantis Svajūnas Bradulis. Jaunas vyras džiaugiasi, kad nuo šiol turi pasirinkimą tarp trumpesnio, bet blogos kokybės ir ilgesnio, bet neseniai išasfaltuoto kelio.

„Širvintų krašto“ kalbinti Alionių seniūnijos gyventojai, kuriems kasdien tenka važiuoti keliu Paširvintys-Alionys I į darbą, sakė dar negalintys patikėti, jog pagaliau važiuoja taip ilgai lauktu asfaltuotu keliu. „Esame laimingi ne tik dėl to, kad kelias į Širvintas nuo šiol neprailgs, bet ir dėl to, kad nereikės taip dažnai remontuoti turimų automobilių,“ – neslepia džiaugsmo kalbinti alioniškiai.

Alionių seniūnijos gyventojai sakė, kad yra patenkinti ir UAB „Fegda“ darbu. Anot jų, UAB „Fegda“ darbuotojai ne tik profesionaliai ir labai tvarkingai dirbo, bet ir buvo labai paslaugūs, visada padėdavo ištikus nelaimei kelyje.

Asfaltas iki Alionių I – tai ne tik didelis patogumas vietos gyventojams ir jų svečiams. Kur kas greičiau į iškvietimus galės atvažiuoti Greitosios medicinos pagalbos bei policijos automobiliai, o ir mokykliniam bei Širvintų autobusų parko autobusams, tikėtina, ne taip dažnai reikės remonto. Taip tapo įmanoma ES struktūrinių fondų paramos dėka.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Pagaliau išsipildė alioniškių lūkesčiai?”

 1. Česlova parašė:

  Tikrai smagu važiuoti, tik būtų džiugu jie išasfaltuotų ir likusią kelio atkarpą nuo Alionių I iki Pajuodžių. Kelias neilgas 6 -7 km. o patogumas -gigantiškas. Būtume dėkingi , kad nedulka aplinkui kelią stovinčių namų aplinka ir taip visi jaustusi civilizuoti….. pagalvokite visi.

 2. ... parašė:

  aciu

 3. česlovas parašė:

  Ačiu, labai geras kelias.

 4. Jadvyga parašė:

  labai geras kelias

 5. alioniškis parašė:

  Ačiū Rajono Merui K. Pakalniui už gera kelia o sena valdžia tik …..

Comments are closed.

scroll to top