Užuot pardavęs degtinės, peiliu „vietoje grąžos“ bakstelėjo vienam pirkėjų

Giedrių Makoveckį Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmai pripažino kaltu sunkiai sutrikdžius kito žmogaus sveikatą ir pasiuntė į kalėjimą 3 metams ir 8 mėnesiams.

Tai jau buvo aštuntasis kartas per dešimt metų, kai Giedrius Makoveckis stojo prieš teismą. Iki tol visus kartus jis būdavo teisiamas Širvintose, o jam inkriminuoti nusikaltimai būdavo vis tie patys – vagystės. Tiesa, kartą, be vagysčių, jis dar buvo teisiamas ir už turto sunaikinimą ar sugadinimą, o sykį teko atsakyti ir už tai, kad dar vairavo neblaivus.

Pastarąjį kartą iš Pravieniškių paleistas 2023 metų birželio 5 dieną ir turėdamas neišnykusius visus teistumus, Giedrius teisme atsidūrė dar už 2022 metų sausio 23 dienos naktį įvykdytą nusikaltimą. Tuomet Širvintų policija užregistruotų įvykių suvestinėje apie tai rašė, kad 1996 metais gimęs vyras savo kieme Viršuliškių kaime konflikto metu, būdamas neblaivus (1,83 prom.), peiliu sužalojo neblaivų (0,98 prom.) Vindeikių kaimo gyventoją.

Kaip pažymima teismo nuosprendyje, kaltinamasis Giedrius Makoveckis ikiteisminio tyrimo metu davė labai prieštaringus ir nenuoseklius parodymus. Kaltu, padarius jam inkriminuojamą nusikaltimą, iš dalies prisipažino. Teisme jis prisiminė, kad tąkart pas jį į namus atvyko buvusi sugyventinė. Prieš tai jiedu susirašinėjo trumposiomis žinutėmis dėl vaikų išlaikymo. Sugyventinė atseit priekaištavo, kad gauna per mažai vaikų išlaikymui, nors Giedrius Makoveckis buvo įsitikinęs kitaip: priteista mokėti po 180 eurų, o jis gi moka po 185 eurus.

Susirašinėjant Giedrius girtavo su draugais. Sakė, vakare jau buvo išgėręs porą litrų degtinės ir apie 6 litrus alaus. Na, o paskui buvusi sugyventinė paprašė, kad Giedrius jai parduotų degtinės. Bet atvažiavo ne viena, o su dviem nepažįstamais asmenimis. Išeidamas į kiemą, kažkodėl pasiėmė nuo stalo statybinį peilį ir užsikišo jį už rankovės. Buvo taip įpratęs, nes dirbo fermoje, o ten peilis reikalingas daiktas. Kieme jis su sugyventine susistumdė, o paskui kilo konfliktas su tais vyrais, kai šie buvusią sugyventinę pradėjo ginti.

Teisiamasis pasakojo stvėręs peilį, kai vienas vyras užsimojo lazda. Tiesa, dūrė ne jam, o kitam, kuris lazdos neturėjo.

Po minutės muštynių nukentėjusysis sakė pajutęs, kad „užšilo pilvas“. Pridėję ranką pamatė, kad ji kruvina. Pasikėlęs marškinius, pamatė, kad buvo durta. Važiuojant į ligoninę buvo praradęs sąmonę. Iš Širvintų nukentėjusį vyrą išvežė į Lazdynų ligoninę. Ten buvo gydomas tris dienas, „darė operaciją, plonoji žarna buvo pažeista trijose vietose“.

Neturtinę žalą nukentėjusysis teisme įvertino 5000 eurų. „Buvo operacija, nedarbas. Darbo prarasti pinigai. Nedirbo mėnesį laiko. Tuo metu dirbo pas ūkininką. Draudimo išmokos negavo, nes nedraustas. Turėjo sukti galvą, kaip apsikūrenti namus, skambinti draugams, kad malkų atneštų, skambino tėvams, kad nuvežtų perrišimams. Buvo reikalinga žmonių pagalba. Dvi savaites nieko pats negalėjau nei kelti nei nešti, kol neišėmė siūlių. Nebuvo gera emocinė būklė. Savaitę tai kasdieną perrišinėjo žaizdą Širvintose. Nemato tikslo mažinti neturtinę žalą,“ – tai pabiros iš nukentėjusiojo aiškinimo, kokią žalą jis patyrė.

Skyręs 3 metų ir 8 mėnesių kalėjimo, teismas iš kaltinamojo Giedriaus Makoveckio nukentėjusiajam priteisė 135,46 Eur turtinės žalos ir 5000 Eur neturtinės žalos ir 5 % dydžio metines palūkanas nuo priteistos žalos sumos nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos iki nuosprendžiu priteistos žalos sumos visiško įvykdymo.

Teismas patenkino Vilniaus teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį dėl 2389,14 Eur gydymo išlaidų ir 5 % dydžio metinių palūkanų nuo priteistos žalos sumos visiško įvykdymo. Giedriui teks kaip nors atlyginti ir 900 Eur advokato išlaidoms apmokėti.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gegužės 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top