Ž. Pinskuvienė: mušk savą, kad svetimas bijotų?

Ž. Pinskuvienė. Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Pareigūnų profesinės sąjungos ketvirtadienį Vilniuje, prie Vidaus reikalų ministerijos, surengė piketą, taip siekdamos atkreipti dėmesį į didelį ugniagesių gelbėtojų stygių ir finansavimo problemas.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Saulius Džiautas pabrėžė, kad per pastaruosius metus dėl darbuotojų trūkumo situacija pablogėjo, o lėšų stygius neleidžia spręsti šios problemos. 2021 m. tarnybai trūko 700 darbuotojų, o dabar jų trūksta dar daugiau. Žmonių trūkumas lemia dažnesnes ugniagesių-gelbėtojų traumas ir kelia pavojų jų sveikatai.

Vertindama susiklosčiusią situaciją Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoja Živilė Pinskuvienė prisiminė liaudies išmintį.

„Yra toks pasakymas – mušk savą, kad svetimas bijotų, ir jis puikiai atitinka dabartinės konservatorių-liberalų-laisviečių Vyriausybės vykdomą politiką, – teigė politikė. – Jie ne tik nesprendžia iš anksčiau likusių problemų, bet dar ir gilina jas. Apie byrančius kelius ir tiltus ar naikinamą sveikatos apsaugos sistemą jau visi gerai žinome. Dabar paaiškėja, kad Lietuvai net ugniagesių-gelbėtojų trūksta ir jeigu jau jiems reikia piketuoti, tai įrodo, kad šis klausimas nėra sprendžiamas.“

Ji atkreipė dėmesį, kad visa tai vyksta regione augančios įtampos fone.

„Valdantieji nuolat kalba apie artėjantį karą, ruošiasi pirkti tankus, svaičioja apie naujus mokesčius, milijonus leidžia nebent tik laukinius žvėris galinčioms sulaikyti tvoroms, numato šimtamilijoninę paramą Ukrainai, tačiau visiškai nesirūpina Lietuva ir jos žmonėmis, – akivaizdų faktą priminė Ž. Pinskuvienė. – Ukrainoje vykstantys karas aiškiai rodo, kad jame svarbūs yra ne tik kariai, bet ir medikai bei ugniagesiai-gelbėtojai, kurie rūpinasi žmonių saugumu ir gyvybėmis, gesina, gaisrus, gelbėja sužeistuosius. Ką duos visos tos tvoros ar tankai, jeigu Lietuvoje nebeliks galinčių ginti savo šalį žmonių? Kas kovos su nelaimėmis ar atakų pasekmėmis, jeigu nebeliks medikų ir ugniagesių-gelbėtojų? Nors galbūt taip elgiamasi tikslingai ir tyčia, garsiai deklaruojant šalies pasirengimą gynybai, tyliai darant viską, kad pavojaus akivaizdoje Lietuva liktų beginklė?“

LRP inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top