šiukšlės

Kas tris savaites pasikartojantis košmaras

Pastebėjai ar radai – parodyk
Kas tris savaites pasikartojantis košmaras
Pamenu, ne vieną kartą teko girdėti paaiškinimus, kodėl maišeliai su buitinėmis atliekomis kartais paliekami kur pakliūva, o ne atsiduria buitinių atliekų konteineriuose. Atseit, jų stovėjimo vietos  ne visiems yra patogios, tad kai kurie gyventojai, dažniausiai – vaikai, maišelių su atliekomis iki jų paprasčiausiai nenuneša. Per toli.
Tačiau kaip galėtų pasiteisinti vienas Širvintų miesto Vilniaus gatvės 41-ojo namo gyventojas, kuriam iki to paties namo kieme pastatytų konteinerių – ranka paduoti? Užuot tvarkingai išnešdamas buitines atliekas, jis jų atsikrato … per langą. Ir nesvarbu, kad tai miesto centras, kad apačioje įsikūręs Odontologijos kabinetas, po kurio langais visa ši „antisanitarija“ ir nusėda. Čia galima aptikti ir išgerto alaus butelių, ir stiklainių su kompoto likučiais, ir nuograužų, ant kurių būriais sėda musės.
– Maždaug kas tris savaites tenka tai išgyventi, – apgailestaudamas sakė gydytojas odontologas Jonas Rimantas Kadžys.
Tikėkimės, kad pagaliau toks specifinis atsikratymo atliekomis būdas bus įvertintas atitinkamų institucijų. Už Savivaldybių tarybų patvirtintų miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda iki 579 eurų.
Kai kam konteineris - veja už lango...

Kai kam konteineris - veja už lango...

Pamenu, ne vieną kartą teko girdėti paaiškinimus, kodėl maišeliai su buitinėmis atliekomis kartais paliekami kur pakliūva, o ne atsiduria buitinių atliekų konteineriuose. Atseit, jų stovėjimo vietos  ne visiems yra patogios, tad kai kurie gyventojai, dažniausiai – vaikai, maišelių su atliekomis iki jų paprasčiausiai nenuneša. Per toli. Skaityti daugiau »

Šiukšlynas Bagaslaviškyje – neišsprendžiama problema?

Mokiniai prie Bagaslaviškio šiukšlyno surengė protesto akciją.

Mokiniai prie Bagaslaviškio šiukšlyno surengė protesto akciją.

Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinės mokyklos aštuntokai nerimsta. Gražiomis rudenėlio dienomis žmogaus saugos pamokos metu ieško miestelio apylinkėse įvairių gamtos taršos šaltinių. Ir suranda.

Šį kartą toli ir ieškoti nereikėjo. Kiekvieno bagaslaviškiečio ir šiaip pro šalį važiuojančio žmogaus akis bado prie autobusų stotelės už Europos Sąjungos lėšas įrengtas… šiukšlynas. Iš tikro šioje vietoje turėjo būti šiukšlių rūšiavimo punktas, tačiau jame buvo pastatyti tik du „teletabiai“. Kadangi nėra nė vieno paprasto konteinerio (kokie, pavyzdžiui, būna prie kapinių ar Širvintų mieste šalia tokių pačių „teletabių“, žmonės šiukšles verčia tiesiai ant žemės. Jų spėti išvežti paprasčiausiai nespėja. Šiukšlių krūva visai šalia kelio, todėl važiuojantiems pro šalį žmonėms labai patogu šiukšlėmis atsikratyti. Sustojai sau ir ramiai iškrovei kokią niekam nebereikalingą sulūžusią lovą, porą automobilio padangų ar šiaip keletą maišų šlamšto. Krūva išauga per porą dienų…

Pasirodo, šiukšlių krūva labai puiki vieta treniruotis su individualiomis apsaugos priemonėmis, kitaip sakant, dujokaukėmis. Šalia pūvančių atliekų dujokaukes mokinukai užsideda akimirksniu. Dujokaukės nors ir sovietinės, tačiau padeda, – užsidėjęs nebejauti jokio blogo kvapo… Juokai juokais, tačiau kiekvieną dieną regint miestelio centre šiukšlyną, verkti norisi.  Skaityti daugiau »

Reikia ne tik gyventojų sąmoningumo, bet ir valdžios veiksmų

Paprastas plastikinis maišelis, tyčia ar ne numestas, suyra tik per 500 - 1000 metų.

Paprastas plastikinis maišelis, tyčia ar ne numestas, suyra tik per 500 - 1000 metų.

Kol vieni eina į miškus ieškoti grybų, kiti – medžių šešėliuose palieka kalnus šiukšlių. Įvairi buitinė technika, virtuvės rakandai, padangos, batai ar net vaikiški žaislai „puošia“ ne vieno miško prieigas.

Ir Širvintų rajone, besidairant į šalis, nesunku pastebėti ne vieną pakelę, kurioje tarytum sąvartyne palikti niekam nereikalingi daiktai.

Šiukšlės „prišaukia“ dar daugiau šiukšlių

Sakoma, kad jei numeti šiukšlę, šalia jos tuoj atsiras kita. Ir taip be pabaigos. Panašiai ir miške – jei vienas žmogus nusprendžia šiukšlių atsisakyti tiesiog po šalia kelio augančiais medžiais, jo pavyzdžiu neretai paseka ir kiti.

Kebliausioje vietoje atsiduria privačių miškų savininkai. Jie yra tiesiogiai atsakingi už nuosavo miško priežiūrą. Miškininkai jiems pataria nuolatos vežiotis specialius maišus ir, pamačius šiukšles, jas nedelsiant surinkti tam, kad aplinkui neatsirastų nelegalūs sąvartynai.  Skaityti daugiau »

Dauguma širvintiškių nelaukia parodomųjų talkų

Kad širvintiškiai aktyviai tvarkosi aplinką, liudija ir prie buitinių atliekų konteinerių bei kitose vietose sukrautos šiukšlės. Gyventojai viliasi, kad jos bus greit išvežtos, antraip jų darbas nueis perniek.

Kad širvintiškiai aktyviai tvarkosi aplinką, liudija ir prie buitinių atliekų konteinerių bei kitose vietose sukrautos šiukšlės. Gyventojai viliasi, kad jos bus greit išvežtos, antraip jų darbas nueis perniek.

Aplinkos gražinimo talka „Darom 2013“ šiemet, esą dėl vėluojančio pavasario visoje Lietuvoje vyks gegužės 11 d. Lyg ir vėloka. Tačiau staiga atšilus orams dauguma gyventojų puolė tvarkyti kiemus, aikšteles, kuopti pašalius.

– Kam mums tos parodomosios talkos – tegu per jas pakeles, paupius, miškus, kitas vietas tvarko valdininkai ir jaunimas. Va, suėjom keli žmonės – tie, kurie kasmet be jokių raginimų savo namo aplinką apsikuopiame, surinksime šiukšles, apsigrėbstysime pieveles – ko daugiau reikia? Kaip galima laukti gegužės vidurio, iki to laiko gal jau žolė paaugs, bus neįmanoma apsišluoti,- kalbėjo vieno Mindaugo gatvės daugiabučio gyventoja. – Tik, manau, bėda bus dėl mūsų surinktų šiukšlių išvežimo. Jei ilgiau maišai pastovės, benamiai šunys ir katės juos sudraskys – mūsų darbas nueis perniek. Bet gal bus greičiau susigriebta?

Gražiai savo namų aplinką po žiemos susitvarkė ir tvarkosi daugelis Širvintų daugiabučių gyventojų. Tiesa, kaip sakė minėtoji Mindaugo gatvės gyventoja, kasmet šluotas ir grėblius į rankas ima vis tie patys žmonės, dažniausiai jau nebe pirmos jaunystės miestelėnai. Jaunimas prie jų prisideda vangiai, nors, ko gero, jis bene labiausiai šiukšlina. Skaityti daugiau »

Ar nenutiks taip, kad nebeliks paslaugos gavėjų?

Kaip jau esame rašę, Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas nedraudžia turėtojams atliekas tvarkyti patiems ir nenurodo priverstinai perduoti jas atliekų tvarkytojui. Tokiu būdu atliekų turėtojai yra ne tik skatinami, bet ir įpareigojami rūšiuoti atliekas jų susidarymo vietoje: nuo buityje susidarančių komunalinių atliekų atskirti elektros ir elektroninės įrangos, pakuočių, alyvų atliekas ir tiesiogiai priduoti jas surenkančioms įmonėms, o biodegraduojančias atliekas – kompostuoti, t.y. paversti trąšomis. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos