Mūsų Širvintos

Širvintų rajono jaunimui – vienos dienos stovykla

Kliūčių ruožas.

Gegužės 25 d. buvo suorganizuota novatoriška, sveiką gyvenseną skatinanti vienos dienos stovykla „Širvinta“ jauniems žmonėms. Stovykloje dalyvavo apie 30 jaunuolių ir 5 komandos vadovai. Idėjos autorės ir stovyklos organizatorės – bendruomenės „Mūsų Širvintos“ pirmininkė Inga Vaickienė, jaunimo reikalų koordinatorė Kornelija Juškevičiūtė, Širvintų sporto centro atviros jaunimo erdvės užimtumo specialistė Agnė Lazarevičiūtė.

Skaityti daugiau »

Projektas pasiteisino „šimtu procentų“

„Pirties diena“ Širvintų paplūdimyje.

„Pirties diena“ Širvintų paplūdimyje.

Yra tokia „Pirties diena“, tik ji neturi nustatytos konkrečios dienos. Vieni Pirties dieną pažymi, o jei tiksliau – rengia, vasarą, kiti – rudenį, treti kviečia pavasarį. Pavyzdžiui, savo pirčių (saunų) kultūra garsėjantys suomiai į Pasaulinę pirties dieną pernai kvietė kovo 10-ąją.

Kadangi apie pirties naudą nereikėtų net kartotis, šią dieną reikėtų padaryti savaitine, kaip anksčiau ir būdavo. Savaitgaliais, ypač prieš didžiąsias metų šventes, žmonės traukdavo į bendrąsias pirtis, įkurdavo krosnis savose pirtelėse. Prausdavosi, vanodavosi, šildydavo ligų paliestus sąnarius… Skaityti daugiau »

Širvintose prieš Šv. Kalėdas – pirties malonumai paplūdimyje

Bendruomenė „Mūsų Širvintos“ pradžiugins nauja iniciatyva. Antra iš kairės - pirmininkė Inga Vaickienė.

Bendruomenė „Mūsų Širvintos“ pradžiugins nauja iniciatyva. Antra iš kairės - pirmininkė Inga Vaickienė.

Širvintų rajono savivaldybė šiais metais įgyvendina Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017-2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Savivaldybės internetiniame puslapyje buvo kviečiama teikti paraiškas projektams finansuoti. Projekte dalyvauti galėjo visos mūsų rajono bendruomeninės, religinės ir kitos nevyriausybinės organizacijos.  Skaityti daugiau »

Bendruomenė „Mūsų Širvintos“ aplankė senjorus, ruošiasi lankyti vaikus

Seneliai noriai bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Seneliai noriai bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Vos prieš pusmetį įsikūrė nauja visuomeninė organizacija – Širvintų miesto bendruomenė „Mūsų Širvintos“. Ši bendruomenė jau spėjo nuveikti gražių ir prasmingų darbų.

Lapkričio 18 ir 25 dienomis bendruomenės nariai lankė tuos, kuriems labiausiai reikia nuoširdaus bendravimo ir šilto žodžio. Lapkričio 18-ąją lankytasi Širvintų rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centre, bendrauta su padalinio vadove Stase Bareckiene ir gyventojais. Skaityti daugiau »

Širvintiškiams pristatyta nauja miesto bendruomenė „Mūsų Širvintos“

Širvintiškiams pristatyta nauja miesto bendruomenė „Mūsų Širvintos“
Gegužės 5 dieną širvintiškiams prisistatė neseniai susikūrusios bendruomenės „Mūsų Širvintos“ steigėjai ir nariai. Bendruomenės pirmininkas ir steigimo iniciatorius Ramūnas Gudeikis susirinkusius miesto gyventojus supažindino su bendruomenės ateities planais ir siekiais, taip skatindamas prisijungti į komandos gretas.
Vos prieš keletą mėnesių į gimtąjį miestelį grįžęs Ramūnas, dalyvavęs gyventojų bendruomenių Jungtinėje Karalystėje ir Austrijoje veikloje, parsivežė ir naujos miesto bendruomenės idėją, kuri susilaukė pirmųjų narių ir steigėjų pritarimo. Buvo žengtas pirmasis tūkstančio mylių kelionės žingsnis. Į komandą susibūrė aktyvūs, bendruomeniški, gerais organizaciniais gebėjimais pasižymintys, nuoširdūs ir atsakingi žmonės: Grair Simonian, Inga Vaickienė, Inga Želvienė ir Šarūnė Baronaitė. Šių metų balandžio 13 dieną žengėme ir antrąjį žingsnį – buvo įkurta asociacija bendruomenė „Mūsų Širvintos“. Tikimasi, kad ši bendruomenė įkvėps žmones puoselėti bendruomeniškumą ir bendražmogiškąsias vertybes: mylėti, saugoti ir gerbti savo gimtąjį kraštą.
Bendruomeniškumo idėja užkoduota ne tik bendruomenės vizijoje bei puoselėjamose vertybėse, bet ir pavadinime. Kodėl „Mūsų Širvintos“? Bedndruomenės pirmininkas Ramūnas pristatymo metu sakė, kad kiekvienas esame Širvintų miestelio dalis, todėl kiekvienas galime tapti ir bendruomenės, padėsiančios kurti saugią ir patogią gyvenamąją aplinką, dalimi. Bendruomenės misija tikrai nemaža: kurti Širvintų miestelio viziją – „Kaip atrodys Širvintos po 20 metų?“, skatinti pilietinės visuomenės kūrimąsi, atstovauti bendruomenei „Mūsų Širvintos“ vietos savivaldos ir kitose valstybės institucijose bei įstaigose, tenkinti svarbiausius bendruomenės socialinius, kultūrinius, ūkinius poreikius, kurti saugią ir patogią gyvenamąją aplinką, organizuoti renginius bendruomenės narius dominančiais klausimais, bendradarbiauti su analogiškomis bendruomenėmis, visuomeninėmis organizacijomis bei valstybinėmis institucijomis Lietuvoje ir užsienyje, ginti bendruomenės narių teises ir teisėtus interesus.
Diskusijų metu kilo klausimų dėl antrosios bendruomenės poreikio, širvintiškiai domėjosi prisijungimo prie bendruomenės galimybėmis. Bendruomenės „Mūsų Širvintos“ pirmininkas patikino, kad kelios bendruomenės mieste nėra neigiamas reiškinys. Liaudies patarlė byloja, kad vienas kovos lauke – ne karys. Todėl kelios bendruomenės, veiksiančios, kad užtikrintų saugią ir bendradarbiavimą skatinančią aplinką, yra pliusas, bet ne minusas.
Visi norintieji prisijungti prie Bendruomenės „Mūsų Širvintos“ veiklos, gali kreiptis telefonu 8 622 93536 ir el. p. mususirvintos@gmail.com. Informaciją apie bendruomenės veiklą galite sekti socialiniame tinkle facebook (www.facebook.com/groups/bendruomene.musu.sirvintos/).
Bendruomenės „Mūsų Širvintos“ informacija
Nuotraukos iš bendruomenės susitikimo su gyventojais

Ramūnas Gudeikis

Ramūnas Gudeikis

Gegužės 5 dieną širvintiškiams prisistatė neseniai susikūrusios bendruomenės „Mūsų Širvintos“ steigėjai ir nariai. Bendruomenės pirmininkas ir steigimo iniciatorius Ramūnas Gudeikis susirinkusius miesto gyventojus supažindino su bendruomenės ateities planais ir siekiais, taip skatindamas prisijungti į komandos gretas.

Vos prieš keletą mėnesių į gimtąjį miestelį grįžęs Ramūnas, dalyvavęs gyventojų bendruomenių Jungtinėje Karalystėje ir Austrijoje veikloje, parsivežė ir naujos miesto bendruomenės idėją, kuri susilaukė pirmųjų narių ir steigėjų pritarimo. Buvo žengtas pirmasis tūkstančio mylių kelionės žingsnis. Į komandą susibūrė aktyvūs, bendruomeniški, gerais organizaciniais gebėjimais pasižymintys, nuoširdūs ir atsakingi žmonės: Grair Simonian, Inga Vaickienė, Inga Želvienė ir Šarūnė Baronaitė. Šių metų balandžio 13 dieną žengėme ir antrąjį žingsnį – buvo įkurta asociacija bendruomenė „Mūsų Širvintos“. Tikimasi, kad ši bendruomenė įkvėps žmones puoselėti bendruomeniškumą ir bendražmogiškąsias vertybes: mylėti, saugoti ir gerbti savo gimtąjį kraštą. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos