Dūmai

Bjaurastimi besispjaudantys kaminai nuodija žmones

Balti dūmai dažniausiai rūksta iš kaminų tų namų, kurių gyventojai krosnyse degina kokybišką kurą.

Balti dūmai dažniausiai rūksta iš kaminų tų namų, kurių gyventojai krosnyse degina kokybišką kurą.

Spustelėjus didesniems šalčiams, nuosavų namų kvartaluose netrūksta tirštų dūmų, kurių kvapas ne visada būna itin malonus. Prie visokia bjaurastimi besispjaudančių kaminų skaičiaus didėjimo gerokai prisidėjo ekonomikos krizė, privertusi dalį gyventojų atsisakyti dujų – ekologiškesnio kuro. Dar labiau teršia orą tie gyventojai, kurie ar iš „skupumo“, ar iš perdėto tvarkingumo piktybiškai grūda į krosnis viską, kas dega: klijuotas baldų plokštes, šiukšles, plastikinius butelius ir netgi automobilių padangas.

Teršiama ne tik sava, bet ir kaimynų teritorija

Iš kaminų besiskverbiantis tvaikas pasiekia ir daugiabučius. Iš kai kurių miestelėnų kaminų virstantys juodi dūmai verčia ašaroti, graužia gerklę ir šiaip kelia ne itin gerų minčių. Taupydami kurą, degindami įvairų šlamštą, žmonės net nepagalvoja, kad su dūmais į aplinką skleidžia pavojingas medžiagas, nuodijančias gyvenimą ne tik kaimynams, bet ir sau.

Žiniasklaidoje skelbiama, jog gyvenamųjų namų kaminai nėra aukšti – dažniausiai iki septynių metrų. Be to, deginimo temperatūra buityje naudojamuose šildymo katiluose nedidelė, kūrenamos atliekos sudega nepakankamai, tad jos kartu su dūmais ir išmetamos į aplinką bei pasklinda šalia namų nuklodamos sniegą juodu sluoksniu. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos