Julius Beliakovas: „Mokytis nenorėjau – troškau dirbti ir užsidirbti“

Julius Beliakovas su šeima
Kraštietis Julius Beliakovas su šeima.

Julius Beliakovas yra dar vienas širvintiškis, kuris prieš 6,5 metų nusprendė palikti Lietuvą ir pasileido į emigracijos platybes. Šiuo metu vaikino amžius 27-eri metai. Julius Belaikovas darbuojasi didelėje Anglijos kosmetikos įmonėje „Lush“, kur atsako už vonios „bombų“ paruošimą masinei produkcijai bei dirba su mokslinių tyrimų ir plėtros departamentu. Be viso to, gyvendamas Anglijoje Julius Beliakovas sutiko savo antrąją pusę ir sukūrė šeimą su ispanų tautybės mergina. Tad pažvelkime iš arčiau, nuo ko viskas prasidėjo bei kaip mūsų kraštiečiui sekasi gyventi svetur.

Pradžia

-Juliau, kokį kelią buvai numatęs, kuriuo ėjai baigęs mokyklą?

-Iš tikrųjų, tai nieko per daug nebuvau numatęs. Mokytis nebenorėjau, bet tėvai pastūmėjo bandyti įstoti į universitetą. Taigi užpildžiau paraišką, sėkmingai įveikiau motyvacinį pokalbį ir įstojau į valstybės finansuojamą vietą – geografijos ir turizmo vadybos specialybę Lietuvos pedagoginiame universitete.

-Prieš kiek metų ir kokių priežasčių vedamas išvykai į Angliją?

-Prieš, 6,5 metų išvykau į Angliją. Kaip jau minėjau, įstojau į universitetą, bet mokytis nenorėjau – troškau dirbti ir užsidirbti. Tad įpusėjus antram studijų kursui mečiau mokslus ir išdūmiau į Angliją ieškoti naujovių.

-Koks pasirodė gyvenimas svetur? Kaip pavyko įsitvirtinti, kiek pakeitei darbų, miestų, kol, galiausiai, viskas stojo į savas vietas ir kuo užsiimi šiuo metu?

-Pradžia buvo sunki, nes nemokėjau kalbos, todėl teko dirbti prastesnį darbą. Miestų nekeičiau, įsitvirtinau ten, kur atvažiavau. Dabartinis mano darbas yra trečias. Pirmuosius dvejus metus dirbau mašinų plovyklose. O prieš 4,5 metų įsidarbinau didelėje kosmetikos įmonėje „Lush“. Pradėjau kaip vonios „bombų“ spaudėjas ir palaipsniui kilau karjeros laiptais. Buvau mokytoju (apmokydavau naujus darbuotojus, kaip tinkamai spausti „bombas“), tuomet tapau „supervisor“, dar po kiek laiko – „product champion“ (atsakingas už produktų kokybę), o šiuo metu jūsų pašnekovas Julius Beliakovas dirba mokslinių tyrimų ir plėtros departamente.

Julius Beliakovas su šeima
Julius Beliakovas su šeima
Julius Beliakovas su šeima

Jame dirbdamas, esu atsakingas už vonios bombų paruošimą masinei produkcijai (dirbu su kūrejais, kurie sugalvoja idėjas, o aš jas paverčiu realybe masinei produkcijai visame pasaulyje). Kadangi turime fabrikus Kanadoje, Vokietijoje, Kroatijoje, Japonijoje, Australijoje, tai karts nuo karto tenka pakeliauti, perduoti žinias kitoms šalims.

Julius Beliakovas apie anglus ir svetimšalius

-Kaip anglai priima svetimšalius? Ar lengvai įsiliejai į naują kultūrą? Kuo jų tautos mentalitetas skiriasi nuo mūsiškio?

-Realiai anglai, kuriuos pažįstu gerai – gana draugiški, nepasakyčiau, kad labai skiriasi jų mentalitetas. Kultūra, vėlgi, nėra taip, kad itin skirtųsi – visgi europiečiai.

-Kiek žinau, esi sukūręs šeimą su ispanų tautybės mergina ir turite nuostabią dukrytę. Papasakok, kada ir kaip susipažinote?

-Susipažinome pirmaisiais metais, kai įsidarbinau „Lush“ įmonėje. Aš dirbau jau kelis mėnesius po to, kuomet ji įsidarbino. Kiekvienas darbuotojas turi nustatytus produkcijos kiekius, kuriuos per tam tikrą laiką turi pagaminti. Kadangi savo nuolatos atlikdavau greičiau, tai eidavau kitiems padėti ir vieną dieną priėjau prie jos. Pažintis buvo ganėtinai įdomi, nes ji nekalbėjo angliškai. Tad, realiai, pirmuosius 3-4 mėnesius bendravome „Google translate“ pagalba, kol ji persilaužė ir pradėjo kalbėti angliškai.

-Kokie sunkumai ar išskirtinumai gyvenant su kitos tautybės antrąja puse? Kaip apibūdintum ispanų kultūrą, tradicijas, mentalitetą ir kokie pagrindiniai skirtumai, siejant su mūsų šalies papročiais? Kaip jai sekėsi priimti mūsų tradicijas bei kultūrą?

-Didžiausią sunkumą įvardinčiau, jog dar nemoka gaminti cepelinų, bet tai atperka skaniais ispaniškais patiekalais, – šmaikštauja pašnekovas. – Ispanai yra atviresni ir karštakošiai, o mes lietuviai, sakyčiau, esame labiau užsisklendę. Tradicijos ganėtinai skiriasi, bet gerbiame vienas kito kultūrinius įpročius, tad šiuo atžvilgiu problemų neiškyla. Vienas ryškesnių skirtumų, kad šventiniu laikotarpiu mes dovanas randame po egle Kalėdų rytą, o jie gauna per Tris Karalius.

-Gal pačiam jau pavyko pramokti ispanų kalbą? Kokia kalba stengiatės bendrauti su dukra?

-Ispaniškai galiu susikalbėti gana neblogai, žinoma, dar trūksta šiek tiek gramatikos įgūdžių, bet neturiu problemos kalbant su jos šeima ar draugais Ispanijoje. Su dukra aš kalbu tik lietuviškai, mano žmona tik ispaniškai, na o TV ji žiūri anglų kalba. Žinoma, dar girdi kaip mes su žmona bendraujame angliškai.

Julius Beliakovas ir Lietuva

-Kaip dažnai aplankote šeimas Lietuvoje ir Ispanijoje?

-Kiekvienais metais stengiamės aplankyti tiek Lietuvą, tiek Ispaniją. Tik šįmet nusprendėme pailsėti kiek ilgiau Ispanijoje, net 4,5 savaitės ten praleidome. Tad kitą vasarą ilgėliau pabūsime Lietuvoje.

-Kokias šalis renkatės atostogoms ir kaip leidžiate laisvalaikį su šeima?

-Kol kas atostogauti keliaujame tik pas šeimas, nes seneliai būna išsiilgę mūsų dukrytės, o mažylė pasiilgsta senelių. Ateityje, tikėtina, kad situacija bus kiek kitokia. Laisvalaikį stengiamės praleisti kartu su šeima ir draugais, kurie taip pat turi vaikų, jog mažylei nebūtų nuobodu.

-Ar buvo kilusių minčių apie grįžimą į Lietuvą ar gyvenimą Ispanijoje? Galėtum teigti, kad gyvenimas svetur yra kur kas geresnis nei Lietuvoje ir jei taip, tai kodėl, kokios to pagrindinės priežastys?

-Bent jau kol kas tai tikrai nekyla minčių keliauti kur nors kitur gyventi. Mums Anglija kaip namai. Negalėčiau teigti, kad čia yra kur kas geresnis gyvenimas nei Lietuvoje, nes, iš tiesų, nelabai žinau, kokia situacija dabar Lietuvoje. Tačiau nemanau, kad ten be aukštojo išsilavinimo galėčiau užimti tokias pat pareigas, kaip dabar, ir uždirbti tai, ką uždirbu šiuo metu. Bet kiekvienam savo, nes viskas priklauso nuo asmeninių žmogaus poreikių.

-Juliau, kokie ateities planai ir ko palinkėtum mūsų krašto žmonėms?

-Ateities planai – kitais metais įsigyti, pagaliau, nuosavą būstą, galbūt, gausinti šeimą bei toliau kilti karjeros laiptais. O Širvintų krašto žmonėms linkiu siekti užsibrėžtų tikslų ir visai nesvarbu, kurioje šalyje, nes svarbiausią turėti tikslą bei judėti jo link – tada rezultatai jus pasieks savaime.

Odeta Bagdžiūnė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2.5 (2 įvert.)
scroll to top