Lina – Europoje dešimta

Dvyliktąja patekusi į Gruzijos sostinėje Tbilisyje vykusio Europos jaunimo olimpinio festivalio ieties metimo varžybų finalą, Lietuvos rinktinei atstovaujanti širvintiškė Lina Surgelaitė aplenkė dvi varžoves ir užėmė dešimtąją vietą. Širvintiškė pasirodymą baigė pirmajame rate ir tarp aštuonių pajėgiausių ieties metikių, kurios toliau kovojo dėl medalių, nepateko.
Pirmuoju bandymu Linos paleista ietis nuskriejo 36,83 m, antruoju – 42,63 m, trečiasis bandymas buvo nesėkmingas. Užėmusi dešimtąją vietą, širvintiškė aplenkė suomę Eliną Kinnunen (41,68 m) ir latvę Aivą Niedrą, kurios visi trys bandymai buvo neįskaityti. Nuo aštuntosios vietos, garantavusios kovą kitame etape, Liną skyrė 3,86 m.
Jaunimo olimpinio festivalio čempione tapo italė Carolina Visca. Už Liną metais jaunesnė sportininkė jau pirmajame rate pasiekė naują Europos jaunimo olimpinio festivalio rekordą, ietį numetusi 57,09 m ir 48 cm pagerinusi ankstesnį Edos Tugzus pasiekimą. Antrajame etape du pirmieji italės metimai buvo nesėkmingi, tačiau pirmajame etape jos rezultatas varžovėms buvo neįkandamas. Metusi paskutinė, italė jau žinojo, kad tapo čempione – trečią kartą jos išmesta ietis nuskriejo net 60,09 cm ir vėl tapo naujuoju festivalio rekordu. Tačiau jis vis dar 2,84 m prastesnis nei pasaulio jaunimo rekordas, priklausantis Kinijos atletei Juan Xue.
Sidabro medalis atiteko prancūzei Joanai Aigouy (54,70 m), bronzos – norvegei Ariannei Duarte Morais (52,64 m).
Europos jaunimo olimpiniame festivalyje dalyvavę Lietuvos jaunieji sportininkai neiškovojo nė vieno medalio.
Beje, Lina Surgelaitė – ne pirmoji širvintiškė, kuri atstovavo Lietuvai Europos olimpiniame jaunimo festivalyje. 2003 metais Paryžiuje mūsų šalies rinktinės marškinėlius apsivilko Lina Misikonytė. Tada Lietuvos jaunieji atletai pelnė tris aukso medalius: ant aukščiausiosios pakylos lipo bėgikė Lina Grinčikaitė, dziudo imtynininkas Alius Bračiulis ir stalo tenisininkė Lina Misikonytė. Tada mūsų šalies jaunimas dar parvežė vieną sidabro ir keturis bronzos medalius, o šalių rikiuotėje buvo vienuolikta.