Debiutančių vadovaujama Lietuvos merginų rinktinė vienintelė nepralaimėjo ir pasipuošė medaliais

Mes – širvintiškės: Aušra Janutaitė, Gustė Stankutė, Deimantė Vietrinaitė, Andrėja Jarmalavičiūtė, Gustė Dabravolskaitė ir Neringa Smaidžiūnienė.

Pastaruoju metu Lietuvos žolės riedulio komandos įvairaus amžiaus turnyruose ne tik pelno taškų, bet ir pasiekia gražių pergalių, parsiveža apdovanojimų. Tegul tai ne aukščiausiojo rango varžybos, tačiau lietuvaičiai ir lietuvaitės meta iššūkių įvairių šalių riedulio rinktinėms.
Kroatijoje baigėsi Europos II lygos A pogrupio U-18 merginų čempionatas, kuriame kovojo 5 rinktinės, tarp jų – ir Lietuvos U-18 merginų rinktinė, treniruojama Annos Rekašius. Ši Baltarusijoje gimusi, ten sportavusi, paskui už lietuvio ištekėjusi ir Panevėžyje gyvenanti žolės riedulininkė sėkmingai dirba su jaunimo komandomis. Be to, Anna šalies žolės riedulio čempionate atstovauja Širvintų SC-„Intos“ komandai.


Į Kroatiją vykusioje šalies rinktinėje buvo daugiau Širvintų žolės riedulio atstovių. Trenerės asistentė – „Intos“ žaidėja ir trenerė Aušra Janutaitė, komandos vadovė – Neringa Smaidžiūnienė. Rinktinės vartus gynė širvintiškė Gustė Stankutė, rungtyniavo Deimantė Vietrinaitė, Gustė Dabravolskaitė ir Andrėja Jarmalavičiūtė.
Lietuvės tik per plauką netapo A grupės nugalėtojomis, kas būtų garantavę kelialapį į I lygą. Nors pasiekė tik vieną pergalę, mūsų šalies riedulininkės nepralaimėjo nė vienerių rungtynių. Iš pradžių lygiosiomis 0:0 sužaista su italėmis, kurios vėliau tapo A grupės čempionėmis. Paskui lygiosiomis 1:1 baigtos rungtynės su šveicarėmis, nors po Gustės Dabravolskaitės įvarčio pirmavo 1:0. Net 4:0 sutriuškinta Kroatijos U-18 rinktinė (Deimantė Vietrinaitė pelnė du įvarčius), lygiosiomis 2:2 sužaista su čekėmis.
Lietuvos U-18 rinktinė surinko 6 taškus ir iškovojo bronzos medalius. Sidabras teko Čekijai, auksas, kaip jau minėta, – Italijai. Šios dvi rinktinės surinko po 7 taškus.

  • Gal trumpai apie varžybų formatą. Ką reiškia II lygos A pogrupis? Ir kodėl toks keistas rinktinių skaičius – 5?
  • Rinktinės pagal pasiektus rezultatus varžosi atskirose lygose. I lygoje varžosi pajėgiausios Europos rinktinės, II lygoje – silpnesnės. Mes rungtyniavome silpnesnėje lygoje, bet pajėgesniame pogrupyje. II lygos B pogrupio rinktinės varžėsi Škotijoje. Dvi silpniausiai pasirodžiusios mūsų pogrupio komandos – Šveicarija ir Kroatija – po dvejų metų varžysis B pogrupyje, o pogrupio nugalėtoja Italija – I lygoje. Kas dėl 5 komandų, bent mums taip ir liko neaišku. Galbūt ta šeštoji rinktinė buvo dėl sankcijų boikotuota Rusija ar Baltarusija. O gal dėl kokių nors priežasčių neatvykusi Ukrainos rinktinė, nors ši šalis stengiasi savo sportininkus siųsti į visas varžybas.
  • Ar riedulininkai į čempionatus vis dar keliauja autobusais?
  • Žiūrint, kur tie čempionatai. Jei Lenkijoje, galima nuvažiuoti ir autobusu. Į Zagrebą skridome lėktuvu. Pats čempionatas buvo organizuotas gerai, šeimininkai pasiūlė geras sąlygas. Zagrebas – labai gražus, įspūdingas miestas. Turėjome kelias poilsio dienas, tad buvo ką pamatyti. Esu daug rungtyniavusi, aplankiusi nemažai šalių, bet Kroatijoje buvau pirmą kartą. Labai patiko. Tik buvo labai karšta, komandai teko žaisti svilinant 36 laipsniams Celsijaus. Kai grįžau į Lietuvą, čia termometras irgi rodė per 30. Net nustebome – grįžome į tą pačią Kroatiją?

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite liepos 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top