Sulaukėme svečių iš užsienio

Delegacijos nariams didelį įspūdį paliko ir kalėdine nuotaika užkrėtė Širvintų miesto eglės įžiebimo šventė.

• Smurto artimoje aplinkoje prevencija.
• Moters vaidmuo ir stereotipai.
• Moterų lyderystė vietos savivaldoje.
• Bendradarbiaujančių organizacijų ratas.
• Darbas su smurto aukomis ir smurtautojais.
• Kompleksinė problema – įtraukiantys jos sprendimo būdai.

Štai ir prabėgo penkios intensyvios, įdomios, turtingos bendravimu, žiniomis, kultūriniais mainais ERASMUS+ projekto „The white elephant: intervention strategies with the perpetrator of violence“ partnerių iš Italijos bei Lenkijos vizito Lietuvoje dienos.

Vizito metu svečiai viešėjo Širvintų r. savivaldybėje, kur klausėsi pranešimo apie moterų lyderystę, aktyviai diskutavo su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene, vicemere Janina Pažusiene, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte, pavaduotoja Dovile Audėjūte, Administracijos skyrių vedėjomis, specialistėmis. Užsienio delegacijoms buvo pristatyta rajono socialinių paslaugų sistema, paslaugų teikėjai, akcentuota institucinio bendradarbiavimo svarba.

Kalbėti apie bendradarbiavimo svarbą paprasčiausia – pavyzdžiais. Todėl projekto partneriai aplankė Socialinių paslaugų centrą, Atvirą jaunimo erdvę, Širvintų vaikų dienos centrą, klausėsi Socialinių paslaugų centro direktorės Neringos Lubytės-Stankevičienės, Paslaugų šeimai padalinio vadovės Indrės Meilūnienės, Širvintų r. policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gintos Čepienės, Probacijos tarnybos Vilniaus regiono vyr. specialistės Linos Ožiūnienės, psichologės Boženos Stankevič pranešimų, bendravo, diskutavo.

Vizito metu svečiai viešėjo Širvintų r. savivaldybėje, kur klausėsi pranešimo apie moterų lyderystę, aktyviai diskutavo su Savivaldybės vadovėmis, Administracijos skyrių vedėjomis, specialistėmis.
Svečių viešnagė Širvintų r. savivaldybės socialinių paslaugų centre.
Antrą darbo dieną svečiai lankėsi Vilniaus moterų informacijos centre bei Vyrų krizių ir informacijos centre.
Antrą darbo dieną svečiai lankėsi Vilniaus moterų informacijos centre bei Vyrų krizių ir informacijos centre.
Partneriai aplankė Širvintų vaikų dienos centrą.
Partneriai aplankė Širvintų vaikų dienos centrą.
Paskutinę vizito darbo dieną svečiai praleido istorinėje Lietuvos sostinėje Kernavėje, kur įdomų pranešimą apie moters vaidmenį istorijos iššūkiuose pristatė VU dėstytoja, istorikė, tyrėja, mokslinių knygų autorė Inga Zakšauskienė.

Antrą darbo dieną drauge su svečiais lankėmės Vilniaus moterų informacijos centre bei Vyrų krizių ir informacijos centre. Šios nevyriausybinės organizacijos atlieka svarbų vaidmenį teikiant reikiamą pagalbą, stiprinant smurto aukas, padedant kitaip į gyvenimą pažvelgti smurtautojams.

Džiaugiamės, kad ir spaudžiant lietuviškam šaltukui svečiams pavyko pristatyti ir atskleisti Lietuvos grožį. Delegacijos nariams didelį įspūdį paliko ir kalėdine nuotaika užkrėtė Širvintų miesto eglės įžiebimo šventė, į vaikystės pasakas nukelianti jauki atmosfera. Istorinių žinių suteikė ekskursija po Vilniaus požemius bei senamiestį. Na, o paskutinė vizito darbo diena, praleista istorinėje Lietuvos sostinėje Kernavėje, leido ne tik daugiau sužinoti apie Lietuvos praeitį, civilizacijos ištakas, bet ir pasinerti į įdomias diskusijas apie moters vaidmenį istorijos iššūkiuose, kurią iššaukė įsimintinas Vilniaus universiteto dėstytojos, istorikės, tyrėjos, mokslinių knygų autorės Ingos Zakšanskienės pranešimas.

Jaukiam vizito apibendrinimui organizatoriai ir atvykę svečiai susibūrė vakaronėje su Kernavės folkloriniu ansambliu „Medgrinda“, kuris pristatė senąsias lietuvių folkloro tradicijas, sutartines, dainas bei žaidimus, o tai, kad muzika suvienija ir skirtingų kultūrų, kalbų, papročių žmones, puikiai iliustravo suburtas tarptautinis „orkestras“, įvairiais tradiciniais lietuvių instrumentais atlikęs bendrą kūrinį.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems ir prisidėjusiems prie šio vizito organizavimo.

ERASMUS+ projekto „The white elephant: intervention strategies with the perpetrator of violence“ projekto vykdytojas – Cooperativa „L‘Elefante“ (Italija), partneriai – Aktyvių moterų asociacija (Lenkija) ir Širvintų rajono savivaldybė (Lietuva). Paskutinis, apibendrinamasis projekto partnerių susitikimas planuojamas jau 2023 m. vasario mėnesį Italijoje.

Užs. Nr. 153.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top