Skundai vis dar plaukia į Savivaldybę

Paskelbus karantiną visoje Lietuvoje, tiek Širvintų rajono savivaldybės administracija, tik rajono merė Živilė Pinskuvienė gauna labai daug laiškų ir skambučių su gyventojų nusiskundimais. Kovo 22 d. savo socialinėje Facebook paskyroje merė pasidalino istorija ir savo įžvalgomis:

„Braukdama ašaras skambina moteris. „Esu pardavėja. Namuose du vaikai. Vyras turi daug ligų, jau seniai išvažiavo gyventi į sodą, nes visiems aišku, kad į namus su liga galiu grįžti bet kada.
Darbe sąlygos nepasikeitusios. Žmonių plaukia šimtais. Dienai gaunu vieną porą pirštinių. Jokių atskyrimo langelių, jokių kaukių, jokių dažnesnių pertraukų.
Į darbą neiti negaliu. Esu vienintelė, kuri išlaiko šeimą. Laukiu ir bijau.”
Ką galiu šiai moteriai atsakyti? Ką galiu atsakyti šimtams pardavėjų, vairuotojų, kurjerių, be kurių šiandien aprimęs gyvenimas, ko gero, visiškai sustotų?

Atsakiau taip: privalote reikalauti darbdavių to, kas yra nurodyta Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo. Darbdavys privalo organizuoti lankytojų srautus, užtikrinti dažną paviršių dezinfekciją, nustatyti poilsio laiką, sudaryti sąlygas kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas.
Deja, Savivaldybė verslui nurodyti negali.
Todėl viešai kreipiuosi už tai atsakingų pareigūnų pagalbos – papildykite šį sprendimą įtraukdami darbdavių pareigą aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis!
Imkitės griežtesnių priemonių, kurios priverstų verslą apsaugoti savo darbuotojus, be kurių visai šaliai esant tokioje situacijoje išgyventi būtų neįmanoma!
Priimkite sprendimą, kuris nustatytų prekybos centrų aiškų kontrolės mechanizmą, leidžiantį pačioms savivaldybėms kontroliuoti, kaip yra laikomasi visų prievolių ir pačioms priimti sprendimus.
Po šio pokalbio per visą šį visiems sunkų laikotarpį pirmą kartą neatlaikiau ir aš. “

Po šio viešo Ž. Pinskuvienės kreipimosi, situacija, panašu, pradėjo keistis. Jau kovo 24 d. prekybos centre „Maxima“ Širvintose žmonių srautai buvo kontroliuojami. Žmonės eilės laukė lauke, stovėdami atitinkamu atstumu vienas nuo kito, pirkėjai įleidžiami po kelis.

Užs. Nr. 25.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+