Situacija Čiobiškyje

Savo socialiniame tinkle, atsiprašydama čiobiškiečių už per ilgai užtrukusius viešosios erdvės įrengimo darbus, situaciją Čiobiškyje komentuoja Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

„Ką atsakyti žmonėms? Vėl aiškinti apie viešuosius pirkimus ir rangovus, kurie pasiūlo mažiausią kainą? Už kurią sumokame visi didžiausia kantrybe…

Čiobiškis. Atrodo, viskas taip, kaip turi būti. Susitikimas su bendruomene. Aiškus gyventojų išsakytas poreikis: žmonės buriasi, koncertuoja, daro renginius – jiems reikalinga viešoji erdvė, nedidelė lauko scenutė. Savivaldybės administracija gauna finansavimą šiam projektui įgyvendinti. Skelbiamas viešasis pirkimas.

Ir čia į viešųjų pirkimų „sceną“ sugrįžta, tiesa, jau kitu įmonės vardu ir kitu vadovu prisidengęs, kartą jau bankrutavęs ir žmones nuvylęs rangovas. Širvintiškiai ne iš geriausios pusės prisimena jau bankrutavusią A. Miselio statybų bendrovę UAB „Šimista“, palikusią „ant ledo“ vieno Širvintų daugiabučio renovaciją. Dabar Čiobiškyje savo vardą garsina jau jo žmonos vadovaujama UAB „Aurastata“.

Dar 2019.07.29 pasirašyta sutartis. Jos terminas – 10 mėnesių. Darbai turėjo būti užbaigti 2020.05.29. Objektas tikrai ne įspūdingo masto: 5×8 lauko scenutė, suoliukai, šiukšliadėžės. Visą vasarą čiobiškiečiai jau galėjo ir turėjo savo renginius organizuoti naujoje erdvėje. Todėl UAB „Aurastata“ pasiaiškinimai – netinkamas oras, karantinas ir pan. – kelia juoką. Baigėsi ir karantinas, ir orai puikiausiai tinkami lauko darbams, o jų pabaigos net su žiburiu nematyti.

Savivaldybės kantrybės taurė perpildyta. Taikomi sutartimi numatyti drausminimai, skaičiuojami delspinigiai. Deja, į pagal teisės aktų reikalavimus nustatytus 0,02 proc. delspinigius, UAB „Aurastata“ nusispjauti. Taip ir stovi menama lauko scena nei pradėta, nei pabaigta. O pikčiausia, kad rangovams nusispjauti ne tik į nuobaudas, bet į žmones, kurie šių darbų jau seniai tikėjosi ir laukia.

Belieka tik atsiprašyti čiobiškiečių. Dar kartą paprašyti tos besibaigiančios kantrybės. O Savivaldybės administracija turėtų rengti dokumentus įtraukti UAB „Aurastata“ į nepatikimų rangovų sąrašą.

Jei patiems apsisaugoti nuo šios įsipareigojimų nevykdančios įmonės nepavyko, gal bent apsaugosime kitus.“

Užs. Nr. 78

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+