Širvintose visą dieną dirbo Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda

Šį trečiadienį, kovo 27 dieną, Širvintose viešėjo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene ir prezidentūros komanda. Pagal atskiras darbotvarkes jie visą dieną dirbo Širvintų rajone.

Pirmasis Prezidento G. Nausėdos susitikimas įvyko Širvintų rajono savivaldybėje, kur jį sutiko ir aktualius rajono klausimus bei problemas pristatė merė Živilė Pinskuvienė, Savivaldybės ir Administracijos vadovės, skyrių vedėjai.

Aptartas regionų kelių asfaltavimas, kelių priežiūra, finansavimas, be galo ilgai trunkančios įvairios derinimo procedūros, Prezidento iniciatyva decentralizuoti kelių tvarkymą – miestuose ir miesteliuose esančių kelių pavaldumą ir lėšas jų tvarkymui perduoti savivaldybėms.

Dėmesio skirta istorinei Lietuvos istorinei sostinei – Kernavei, jos problematiškai dviejų šeimininkų – Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato ir Širvintų savivaldybės – situacijai. „Oficialus Lietuvos istorinių sostinių statusas turėtų būti ne tik simbolinis ženklas. Turime įgalinti tokias svarbias ir tiek potencialo turinčias vietas ne tik pilietiškumo, istorinės atminties ugdymui, bet ir atverti jas turizmo plėtrai. Visiškai akivaizdu, kad tam reikia tinkamo valstybės institucijų dėmesio, finansavimo ir investicijų“, – sakė Prezidentas, pritardamas merės Živilės Pinskuvienės nuomonei, jog UNESCO paveldo, istorinės sostinės statusą turinčioms vietovėms turi būti numatytas tikslinis finansavimas.

Šalies vadovą Širvintose pasitiko ir savo iliustruotus linkėjimus jam su žmona įteikė mažiausi širvintiškiai.
Musninkuose pirmąją šalies porą sutiko Širvintų 1010 kuopos šauliai ir savanoriai. Kartu – ir kritusių valsčiaus savanorių palikuonys.
Musninkų klebono Mariaus Talučio pasveikinimas pirmajai poniai ir užvesta „Tautiška giesmė“ sujungė susirinkusiųjų širdis.
Simbolinis suvenyras – atminimui iš Širvintų.

Susitikimo metu aptartas Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vaidmuo žemės reformos kontekste, investicijų į regioną pritraukimo procese, nuo 2024 m. pasikeitusi tvarka ir problema, jog funkcijas perdavus savivaldybėms, iki šiol nėra parengti tvarkų aprašai, reglamentuojantys darbo procesą.

Aktualus Širvintų rajone klausimas šiuo metu yra vėjo jėgainių parko projektas, visuomenės interesų apsauga. Prezidentas pastebėjo, kad vėjo elektrinių vystytojai turi skirti daugiau dėmesio ir resursų atviram dialogui su gyventojais, bendruomenėmis ir savivalda. Be savivaldos ir gyventojų palaikymo įgyvendinti didesnius projektus sudėtinga, kad ir kokie jie būtų svarbūs atsinaujinančią energetiką vystančiai Lietuvai. Todėl vykstant derinimo procedūroms pats laikas sklandžiam dialogui tiek gyventojams su vystytojais, tiek savivaldybei.

Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kartu su Prezidentu dalyvavo pilietiškumo pamokoje su trijų gimnazijų – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus, Gelvonų, Musninkų Alfonso Petrulio – mokiniais ir mokytojais. Ten atsakė į mokinių klausimus apie pilietiškumą ir patriotizmą sudėtingoje šiuolaikinėje geopolitinėje situacijoje, diskutavo, kaip įtraukti į aktyvias veiklas pasyvų jaunimą, apie gausėjančias galimybes jaunam žmogui ir sudėtingas situacijas, kai reikia rinktis, apie kritinio mąstymo būtinybę.

Tuo tarpu pirmoji ponia Diana Nausėdienė, lydima vicemerės Laimos Versekėnaitės ir Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjos Rasos Kralikevičienės, lankėsi Širvintų pradinėje mokykloje ir Meno mokykloje bei susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto, Neįgaliųjų draugijos bei organizacijos „Bočiai“ nariais.

Drauge su prezidentūros komanda į Širvintas atvykę Valstybės pažinimo centro atstovai pradinių klasių mokiniams organizavo užsiėmimą „Pažink Lietuvą“. O Prezidentūros Prezidentūros kanceliarijos gerąja praktika ir informacinės aplinkos pritaikymo žmonėms su negalia, kurtiesiems patirtimi su rajono įstaigų atstovais viešojoje Igno Šeiniaus bibliotekoje dalijosi Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė ir Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovas Arnas Dambrauskas.

Po pietų Prezidentas ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė drauge su Savivaldybės vadovėmis lankėsi Musninkuose. Prezidento komandos kvietimu čia į vizitą prisijungė ir Širvintų rajono gyventojams atstovaujantis Seimo narys Jonas Pinskus. Valstybės vadovas padėjo gėlių prie paminklo Musninkų valsčiaus savanoriams atminti, pagerbė Vasario 16-osios akto signataro Alfonso Petrulio atminimą. Susitiko su Musninkų bei aplinkinių vietovių bendruomenių atstovais. Susitikime dalyvavo ir savo iniciatyvas pristatė Musninkų, Družų, Gelvonų, Spietiškių bendruomenių atstovai. Prezidentas padėkojo aktyvioms bendruomenėms už jų pilietiškumą, narių telkimą prasmingoms veikloms, tautinio paveldo saugojimą, tradicinių papročių puoselėjimą ir aktyvumą išsaugant unikalią Širvintų krašto tapatybę ateities kartoms. Šalies vadovas pakvietė ir kitas rajono bendruomenes prisijungti prie jo globojamos „Lietuvos galios“ iniciatyvos.

Darbo dienos Širvintų rajone pabaigoje Prezidentas ir pirmoji ponia grįžo į Širvintas, kur sausakimšoje Kultūros centro parodų salėje susitiko su gyventojais bei atsakė į jų klausimus.

Parengta pagal Prezidentūros informaciją
Lietuvos Respublikos Prezidentūros ir Širvintų r. savivaldybės nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
2 (4 įvert.)
scroll to top