Seimo Sveikatos reikalų komitetui pristatytos Širvintų ligoninės perspektyvos

Širvintų ligoninės išlikimo klausimas tęsiasi jau ne vienerius metus. „Dirba jau trečia Vyriausybė, antras Seimas, beldžiamės į kiekvienas duris, bet kol kas esame tik mandagiai išklausomi. Labai tikimės sprendimų ir konkrečių veiksmų,“ – teigia Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kovo 26 d. Širvintų ligoninės situaciją ir tolimesnės veiklos perspektyvas pristačiusi Lietuvos Respublikos Seimo Sveikatos reikalų komitetui.

Komiteto pirmininkui Antanui Matului pakvietus, buvo surengtas nuotolinis susitikimas. Jo metu Širvintų r. savivaldybės vadovės pristatė Seimo nariams parengtą investicinį projektą bei aiškius visuomenės poreikius.

Širvintų ligoninėje būtų galima plėsti slaugos paslaugas, didinti lovų skaičių, atsiliepiant į gyventojų lūkesčius. Išskirtinumas, kuris galėtų nulemti augančią paklausą būtų specializuotos slaugos paslaugos turintiems senatvinę demenciją, sergantiems Alzheimerio liga. Taip pat jaučiamas labai didelis poreikis reabilitacijos paslaugų. Jų širvintiškiai priversti ieškoti Ukmergėje ar Vilniuje. „Turima reabilitacijos įranga, elektros procedūrų aparatūra mena vos ne sovietinius laikus. Juntamas didelis masažo, fizioterapijos, vandens procedūrų poreikis tiek suaugusiems, pagyvenusiems rajono gyventojams, tiek vaikams, kūdikiams. Tokias apimtis, kokiomis dirbama dabar, būtų galima padidinti trigubai, jei įgyvendintume mūsų parengtą investicinį projektą,“ – teigė merė Ž. Pinskuvienė

Sveikatos reikalų komiteto nariai teiravosi, kaip būtų išspręstas medikų trūkumo klausimas, aktualus visoje šalyje. Pasak merės Živilės Pinskuvienės, mūsų rajono situacija yra tokia, kad medikų turime nemažai, tačiau daugelis iš jų renkasi darbą didesnėse gydymo įstaigose Vilniuje ar Ukmergėje. „Tai neturėtų stebinti, nes kuris specialistas rinksis darbo vietą įstaigoje, apie kurios naikinimą šalies politikai viešai kalba metai iš metų? Jei būtų aiškus stabilumas, aiškios Širvintų ligoninės perspektyvos, tuomet ir personalą prisikviesti būtų lengviau. Tiek mūsų rajono žmones, tiek jaunus specialistus, kuriems ir gyvenamąjį būstą turėtume galimybių suteikti,“ – sakė Ž. Pinskuvienė.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojai Daliai Šimelienei pristačius Širvintų ligoninės veiklos finansinius aspektus, galima matyti, jog įstaigoje dirbančių medikų atlyginimai yra ne ką žemesni nei Vilniaus regiono vidurkis. „Todėl užtikrinant paslaugų paklausą ir jas plečiant galima stabilizuoti ir pagerinti finansinę situaciją bei sudaryti sąlygas medikams pasiūlyti didesnį atlygį,“ – sakė Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Širvintų r. savivaldybės iniciatyvas palaikė Sveikatos reikalų komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė. Pasak jos, pozicija stiprinti pirminio lygio paslaugas yra labai teisinga. T.y. kai žmonėms reikiama pirminė pagalba suteikiama vietoje, mažesnis krūvis tenka antrinio lygio įstaigoms. O slauga ir reabilitacija yra būtent tos sritys, kurių poreikis nuolat auga.

„Labai tikiuosi, kad šio susitikimo medžiaga nenuguls Seimo narių stalčiuose. Jau kovojant su COVID-19 pandemija pajautėme, kad Širvintų ligoninė yra labai reikalinga, kad reikalingas paslaugas žmonės turi gauti kuo arčiau namų,“ – apibendrindama Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdį sakė merė Ž. Pinskuvienė.

Užs. Nr. 29.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+