Prašome atsakingai tvarkyti žaliąsias atliekas!

Ruduo – tas metas, kai gyventojai tvarko aplinką, sukaupia didesnius kiekius žaliųjų atliekų (lapų, augalų liekanų, šakų ir t.t.).

Artėjant Visų šventųjų dienai, tvarkomi artimųjų kapai. Kapinėse tokiu metu taip pat susikaupia dideli kiekiai žaliųjų atliekų.

Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyrius atkreipia dėmesį, kad kapinėse žaliąsiais atliekas galima mesti į specialius pažymėtus konteinerius arba į nurodytą specialią vietą. Jokiu būdu negalima mesti žaliųjų atliekų į mišrių komunalinių ar rūšiuojamų atliekų konteinerius.

Individualių valdų savininkus raginame žaliąsias atliekas kompostuoti savo privačiose valdose. Iš sodo ir daržo atliekų nesunkiai galima pagaminti vertingo komposto. Tokias atliekas sukrovus į krūvą, kurioje pakanka deguonies, drėgmės ir užtikrinama tinkama temperatūra, veikiant mikroorganizmams, susidaro žalioji masė, o pridėjus mineralinių trąšų, gaunamas vertingas kompostas.

Daugiau apie kompostavimą galima rasti www.sirvintos.lt.

Taip pat primename, kad žaliųjų atliekų nemokamai galima atsikratyti Šniponių k. esančioje atliekų surinkimo aikštelėje.

Atkreipiame dėmesį, kad nemokamai žaliąsias atliekas galima priduoti Šniponių k. esančioje aikštelėje.

Užs. Nr. 153.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+