Musninkuose paminėtos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Alfonso Petrulio 150-osios gimimo metinės

Įdomios veiklos įtraukė ir mažuosius šventės dalyvius.

„Ką reiškia minėti 150-ąjį gimtadienį? Tokį ypatingą jubiliejų lemta minėti tikrai ne kiekvienam. Tik tiems, kurie savo gyvenimu, darbu, drąsa, kitiems suteiktomis vertybinėmis dovanomis išlieka naujų kartų atmintyje, formuoja dabarties identitetą, kuria istorinio pasididžiavimo jausmą“, – mintimis dalijasi Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, drauge su vyru Seimo nariu Jonu Pinskumi rugpjūčio 6 d. Musninkuose pagerbę Vasario 16-osios akto signataro Alfonso Petrulio atminimą 150-ųjų jo gimimo metinių proga.

Tądien musninkiečiams ir miestelio svečiams pristatyta paroda „Nepriklausomybės Akto signataro, kunigo Alfonso Petrulio gyvenimo takais“, o mažyliai turėjo galimybę pasireikšti kūrybinėse dirbtuvėse „Nupiešiu laisvę“. Susirinkusieji bendrystėje šventė iškilmingus atlaidus, po jų Musninkų filialo mėgėjų teatras „Suktukas“ parodė literatūrinę kompoziciją „Lietuva, mylėjau ir mylėsiu“ (režisierė Dalia Kiaulevičiūtė), agapėje vaišinosi totorišku plovu, merės Živilės Pinskuvienės ir Seimo nario Jono Pinskaus dovanotu tortu bei šakočiais, atkeliavusiais iš Punsko.

Šventės metu pagerbtas kunigo Alfonso Petrulio premijos laureatas Juozas Kalinauskas – žmogus, kuris savo talentą ir širdį atidavė Musninkų kraštui.

Ši diena buvo ypatinga tuo, kad prie jos prisidėjo daugybės žmonių iš įvairių įstaigų, organizacijų, bendruomenių širdžių šiluma.

„Musninkiečių bendruomeniškumas, visų įstaigų – gimnazijos, seniūnijos, bibliotekos, kultūros filialo – bendruomenių vienybė yra pats tikriausias ženklas, kad Alfonso Petrulio dvasia saugo ir globoja šį kraštą“, – sakė Savivaldybės merė, nuoširdžiai dėkodama kunigui Mariui Talučiui už idėjos paminėti šią ypatingą progą iškėlimą ir įgyvendinimą.

Pagarba ir atminimas – ir jaunoji musninkiečių karta turi žinoti savo gimnazijos vardo žmogaus gyvenimo istoriją bei nuopelnus.
Minint Alfonso Petrulio 150-ųjų metinių jubiliejų, Musninkuose organizuota ne viena paroda.
Šia ypatinga proga Musninkų Švč. Trejybės bažnyčioje vyko Atsimainymo atlaidai.
Savivaldybės merės ir Seimo nario saldi dovana gausiai susibūrusiai Musninkų bendruomenei.
Pagrindinis šventės ir iškilmių organizatorius, suvienijęs visą bendruomenę, kunigas Marius Talutis.
Šventėje drauge su musninkiečiais dalyvavo Tarybos nariai Julius Jagminas, Kęstutis Jasevičius.
Meninės kompozicijos atlikėjai.
Musninkų seniūnė Birutė Jankauskienė sveikina Alfonso Petrulio vardo premijos laureatą – skulptorių Juozą Kalinauską.

Alfonsas Petrulis – žmogus, šiame miestelyje gyvenęs vos kelis mėnesius, savo šviesia asmenybe ir svariu palikimu yra ir bus svarbus, reikalingas, prisimenamas ir gerbiamas. Tegu jo šviesus atminimas lydi mūsų darbus ir naujas idėjas, veda santarvės ir darnos keliu.

Užs. Nr. 131.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top