Merės Živilės Pinskuvienės kreipimasis į Širvintų miesto bei rajono gyventojus

Labai prašau – atidžiai perskaityti, drąsinu klausti, konsultuotis ir kreiptis dėl paramos, kuri šiuo sunkiu metu, kylant elektros, šildymo ir kuro kainoms, priklauso ne tik nepasiturintiems, ne tik daugiabučių, bet daugeliui Lietuvos gyventojų.

Sunkmetis – tikrai ne laikas galvoti apie tai, kad „gėda, nepatogu, ką kiti pagalvos…“. Todėl labai norime paraginti širvintiškius, nežinančius ar abejojančius, ar jiems priklauso kompensacijos, kreiptis, skambinti, klausti.

Įstatymais patvirtinta tvarka veikia labai paprastai, jei dėl kompensacijos kreipiasi žmonės, gyvenantys daugiabučiuose.

Tačiau parama priklauso ir nuosavų namų gyventojams, besišildantiems malkomis, briketais, anglimi, granulėmis, suskystintomis dujomis.

Svarbu žinoti!!! Šildymo kompensacija skiriama atsižvelgus į būste gyvenamąją vietą deklaruojančių asmenų bendras pajamas, todėl norint gauti kompensaciją, dėl jos prašymus atskirai turi pateikti visi viename būste gyvenamąją vietą deklaravę arba būstą nuomojantys vieniši asmenys arba šeimos.

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, kai būstui šildyti ir karštam vandeniui ruošti naudojamas bet koks kuras – malkos, anglis, briketai, suskystintos dujos ir kt., – kompensacijos apskaičiuojamos pagal Savivaldybės tarybos patvirtintas vidutines kainas. Matydami augančias kainas ir suprasdami, kad žmonėms iš tikrųjų sunku išgyventi, dar šių metų rugsėjo mėnesį patvirtinome didesnius įkainius.

Nustatytos būsto šildymo vidutinės kuro kainos (įskaitant pridėtinės vertės mokestį):

 1. Mišrioms malkoms – 89,00 Eur už kubinį metrą;
 2. Suskystintoms dujoms iš balionų – 1,20 Eur už kg;
 3. Durpių briketams – 0,23 Eur už kg;
 4. Medienos pjuvenų briketams, medienos pjuvenų granulėms – 0,42 Eur už kg;
 5. Akmens angliai – 0,40 Eur už kg.

Kokius dokumentus reikia pateikti?

 • Nustatytos formos prašymą-paraišką;
 • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 • Dokumentus, susijusius su pajamomis (darbo užmokesčio pažyma, verslo liudijimo, individualios veiklos apskaitos duomenis), gautomis per 3 praėjusius mėnesius iki mėnesio, nuo kurio skiriama kompensacija, arba kreipimosi mėnesio, jeigu pasikeitė bent vieno iš šeimos narių pajamų šaltinis ar keitėsi šeimos sudėtis;
 • UAB „Širvintų šiluma“ ir UAB „Širvintų vandenys“ paslaugos gavėjų kodus.
 • Taip pat priklausomai nuo aplinkybių reikalingi ir kiti dokumentai kompensacijai gauti, jei informacija nėra gaunama iš valstybės registrų ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.
  Kai būstas šildomas kitomis energijos rūšimis gyventojai papildomai turi pateikti duomenis apie:
 • Šildymo ir karšto vandens ruošimo būdą ir įrenginius;
 • Kuro deginimo įrenginio naudingo veikimo koeficientą;
 • Informaciją apie suvartotą energiją (kiekį, elektros tarifus ir pan.);
 • Atsiskaitomosios sąskaitos numerį.

Kaip apskaičiuojamos kompensacijos?

Kompensacijos skiriamos, jeigu laikotarpiu, už kurį kompensacijos apskaičiuojamos būsto šildymo išlaidos, kai naudingasis būsto plotas kuro sąnaudos būstui šildyti ne didesni už nustatytus normatyvus, viršija 10 procentų skirtumo tarp bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens vidutinių pajamų per mėnesį ir 2 valstybės remiamų pajamų dydžių (294 Eur) kiekvienam bendrai gyvenančiam asmeniui arba 3 valstybės remiamų pajamų dydžių (441 Eur) vienam gyvenančiam asmeniui.

Pasitikrinti, ar priklauso parama besinaudojantys internetu lengvai gali sistemoje www.spis.lt, o nesinaudojantys kreiptis šiais kontaktais:

Alionių sen. – 8 687 74719, Čiobiškio sen. – 8 665 83906, Gelvonų sen. – 8 615 74639, Jauniūnų sen. – 8 682 41710, Kernavės sen. – 8 682 41710, Musninkų sen. – 8 665 83906, Zibalų sen. – 8 687 74719, Širvintų sen. – 8 687 44515, Širvintų m. – 8 682 41705.

Užs. Nr. 133.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top