Apie regioninių kelių tvarkymo perspektyvas

Keliai, gatvės, pėsčiųjų takai ir jų būklė – vieni iš pagrindinių klausimų rajono žmonėms.

Dažniausiai sulaukiama pretenzijų ir nusiskundimų dėl regioninių kelių, kurie yra didesnio intensyvumo ir priklauso ne Savivaldybei, bet Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos.

Su šios institucijos atstovais gegužės 3 d. susitikusios Savivaldybės vadovės – merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė, pavaduotoja Dovilė Audėjūtė, Ūkio plėtros skyriaus vedėja Rita Gujienė – aptarė aktualiausius ir gyventojams labiausiai rūpimus klausimus dėl:

· kelio Družai–Vindeikiai;
· kelio Jauniūnai–Alionys–Pajuodžiai;
· kelio Širvintos–Rimučiai–Kernavė–Dūkštos;
· pėsčiųjų tako palei pagrindinę gatvę Gelvonų miestelyje, kuriuo į gimnaziją eina mokiniai, vyksta gana intensyvus judėjimas;
· pėsčiųjų ir dviračių tako Širvintų mieste palei Plento gatvę;
· šaligatvio prie naujojo „Norfos“ prekybos centro Širvintų mieste
· ir kt.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai patvirtino, kad visi šie objektai yra įtraukti į sąrašus.

Deja, pagal skiriamą finansavimą per metus yra įgyvendinami darbai maždaug 20 objektų.

Sąrašai yra vieši, tad gyventojai gali matyti ir pasiskaičiuoti, kada maždaug gali tikėtis sulaukti kelių ar šaligatvių tvarkymo savo gyvenvietėse.

Pavyzdžiui, Gelvonų miestelio šaligatvis sąraše yra 771, kelias Družai–Vindeikiai – 109.

Išsamesnė Informacija gyventojams internetinėje svetainėje www.lakd.lt.

Gera naujiena yra ta, kad šiuo metu projektuojama regioninio kelio per Musninkų miestelį atkarpa. Projektą Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja užbaigti dar šiais metais, vėliau – skelbti viešąjį konkursą rangos darbams.

„Šis kelias, o ypač šaligatviai yra labai svarbūs miesteliui, kuriame veikia ir didelė gimnazija, ir aktyvios bendruomenės, veikia turgelis, todėl labai tikimės, kad gyventojai bent jau 2023 metais pagaliau sulauks ir darbų“, – sakė Savivaldybės merė, pabrėžusi, kad Savivaldybė savo ruožtu šioje gyvenvietėje atliko tikrai daug – prieš porą metų išasfaltuotos net keturios vietinės reikšmės, Savivaldybei priklausančios gatvės, įrengtas apšvietimas.

Dar vienas iš labai aktualių klausimų, kurio sulaukiame tiek iš vietos gyventojų, tiek iš atvykstančių turistų – Kernavėje esantis kelias, vedantis link Balto kalno.

Pasak merės Ž. Pinskuvienės, suprantama, kad tokia lankytina vieta, pritraukianti daugybę lankytojų, turi būti sutvarkyta. Dalis šio kelio – Pajautos gatvė – eina per miestelį. Jos sutvarkymo projektas jau yra parengtas ir planuojama darbus įgyvendinti kitais metais. Tačiau likusi kelio dalis priklauso Valstybinei miškų urėdijai, pavaldžiai Aplinkos ministerijai, todėl nei Lietuvos automobilių kelių direkcija, nei Savivaldybė neturi jokių teisinių svertų nei vykdyti, nei planuoti darbų.

„Dar kartą belieka tik tikėtis tinkamo valstybės dėmesio išskirtinei UNESCO paveldo Kernavės teritorijai ir jos infrastruktūrai“, – apgailestavo merė.

Užs. Nr. 53.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top