Alėjoje gula pirmieji paminklo Ignui Šeiniui akmenys

Klojami pirmieji akmenys paminklui.

Klojami pirmieji akmenys paminklui.

Šią savaitę Širvintose, Igno Šeiniaus alėjoje skulptorius Henrikas Orakauskas kartu su rėmėjo – UAB „Baltoji Savingė“ darbuotojais pradėjo paminklo šviesiam, įžymiam mūsų krašto žmogui, rašytojui ir diplomatui Ignui Šeiniui, pastatymo darbus. Į grindinį gula akmenys, kuriuose, atkartojant Igno Šeiniaus rašyseną, išgraviruotos kūrybos citatos, atspindinčios pasaulio, būties, laisvės, kūrybos supratimą.
Paminklas Ignas Šeiniui Širvintose – graži širvintiškių, iniciatyvinės grupės idėja. Į veiklą įsijungė daugelis širvintiškių, iš šio krašto kilusių žmonių. Deja, 2013 m. iškėlus idėją, politikai neparodė didesnio ryžto ją įgyvendinti.

Atsižvelgdama į tai, kad idėją dėl paminklo pastatymo būtinybės iškėlė patys Širvintų rajono gyventojai, kad buvo surinkta daugiau nei 6000 Eur paramos lėšų pirminiams paminklo sukūrimo darbams, ne kartą susitikusi su iniciatyvinės grupės pirmininke, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė aktyviai ėmė ieškoti visų įmanomų galimybių gauti finansavimą ir užbaigti projektą. Atkaklumas ir pastangos lėmė rezultatą – projektas buvo įvertintas ir įtrauktas į 2016 m. Istorinės atminties puoselėjimo programą.

„Man didžiausia laimė matyti, kad žmonių iniciatyva virsta realybe,“ – sako Ž. Pinskuvienė.

Akmeninės paminklo detalės taps paminklo pagrindu, ant pjedestalo iškils bronzinė Igno Šeiniaus figūra, kviečianti sugrįžti, prisiminti, mąstyti…

Julija Franckevič

Julija Franckevič

Savivaldybės komandoje – patarėja teisės klausimais

Informuojame, kad nuo rugsėjo 5 d. Širvintų rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas paskirta eiti Julija Franckevič. Mero patarėja yra įgijusi teisinį universitetinį išsilavinimą, Mykolo Romerio universitete baigusi teisės bakalauro studijas, dirbo Vilniaus rajono apylinkės teisme, Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos.

Julija Franckevič bus atsakinga už teisinę sritį, teiks informaciją ir pasiūlymus teisės, personalo valdymo klausimais.

Po konferencijos Seime buriasi aktyvūs tėvai

Prieš prasidedant naujiems mokslo metams Lietuvos Respublikos Seime vyko Švietimo ir mokslo ministerijos metinė konferencija su regionų švietimo bendruomenėmis „2016-2017 mokslo metai: pamokos kitaip“. Renginyje dalyvavo ir Širvintų rajono savivaldybės komanda: Širvintų rajono savivaldybės Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas, „Atžalyno“ progimnazijos mokytojas ekspertas Romas Zibalas, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė, Švietimo centro direktorė Daiva Vinciūnienė ir metodininkė Vaiva Redeckienė, tėvų atstovė Evelina Buividienė ir rajono mokinių atstovas Justinas Blažys.

Renginio dalyvius sveikino LR Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Lietuvos Švietimo tarybos pirmininkė Vilija Targamadzė. Metinį pranešimą skaitė Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Vėliau vyko darbas grupėse, buvo diskutuojama apie tai, ką ir kaip daryti, kad Lietuvos švietime veiktų tai, kas veikia kitur. Savo idėjomis ir gerąja patirtimi keitėsi tiek švietimo įstaigų atstovai, tiek moksleiviai, jų tėvai.

Darbą grupėse apibendrino Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Širvintų komanda Seime: Romas Zibalas, Justinas Blažys, Regina Jagminienė, Vaiva Redeckienė, Evelina Buividienė ir Daiva Vinciūnienė.

Širvintų komanda Seime: Romas Zibalas, Justinas Blažys, Regina Jagminienė, Vaiva Redeckienė, Evelina Buividienė ir Daiva Vinciūnienė.

Po konferencijos, apibendrinus gautą informaciją, širvintiškiai tėvai pristatė rajono merei Živilei Pinskuvienei idėją burti aktyvius žmones į grupę, kuri prisidės prie rajono švietimo įstaigų problemų sprendimo, kartu su vaikais teiks siūlymus, kaip turėtų keistis mokyklos, darželiai, kokių naujovių reikia tam, kad ugdymas, mokymasis taptų įdomesnis, būtų skatinama motyvacija, atviresnis bendravimas. Merės nuomone, tėvų įsitraukimas į ugdymo procesą yra labai svarbus. Šią idėją ji pristatė rajono švietimo įstaigų vadovams, kurie aktyvių tėvų grupės atstovus pažadėjo pakviesti į organizuojamus tėvų susirinkimus.

SKELBIMAS

Širvintų rajono savivaldybės administracija skelbia 16,94 kv. m patalpos, esančios Vilniaus g. 86, Širvintose, nuomos konkursą. Nuomos sutarties terminas – penkeri metai. Pradinė patalpų nuomos kaina – 5 Eur už 1 kv. m. per mėnesį.

Paraiškas teikti iki 2016-09-21 įskaitytinai, į Širvintų rajono savivaldybės administracijos 113A kabinetą, Vilniaus g. 61, Širvintose.

Adresas ir telefonas papildomai informacijai gauti: Širvintų rajono savivaldybės administracija, Vilniaus g. 61, Širvintos, tel. (8 382) 30 285, 8 610 31 552.

Fiziniai ir juridiniai asmenys, norintys dalyvauti turto nuomos konkurse arba jų atstovai pateikia užklijuotą voką, ant kurio turi būti užrašyta turto, kurio nuomos konkursas skelbiamas, pavadinimas, turto buvimo adresas (dėl patalpos, esančios Vilniaus g. 86, Širvintose, nuomos konkurso), ir nuoroda „Turto nuomos konkursui“. Voke turi būti:

paraiška, kurioje nurodoma konkurso dalyvio vardas, pavardė, asmens kodas, adresas, telefono numeris, banko pavadinimas, atsiskaitomosios sąskaitos numeris ir banko kodas (fiziniams asmenims), įmonės pavadinimas ir kodas, adresas (buveinė), telefono numeris, banko pavadinimas ir adresas, sąskaitos numeris ir banko kodas (juridiniams asmenims), būdas (elektroniniu paštu arba registruotu paštu), kuriuo jis turėtų būti informuotas apie konkurso rezultatus, siūlomas konkretus nuompinigių dydis;

Juridinis asmuo pateikia asmens registracijos pažymėjimo kopiją ir juridinio asmens įstatų kopiją, patvirtintą antspaudu (jeigu jis privalo turėti antspaudą) ir įgalioto atstovo parašu;
Fizinis asmuo pateikia asmens dokumento kopiją.

Pretendentai prieš 3 darbo dienas iki vokų atplėšimo, kuris vyks komisijos posėdyje 2016-09-23, 10.00 val., Širvintų rajono savivaldybės administracijos salėje, esančioje Vilniaus g. 61, Širvintose, III aukšte, 312 kab., turi pateikti dokumentą apie pradinio įnašo – 254,10 Eur sumokėjimą į Širvintų rajono savivaldybės administracijos (įstaigos kodas – 188722373) sąskaitą Nr. LT534010042000050091, AB DNB banke, banko kodas – 40100.

Žaidimo aikštelių daugėja

Rajono vadovių pokalbis su vaikais...

Rajono vadovių pokalbis su vaikais...

Dar viena Savivaldybės dovana mažiesiems širvintiškiams.

Naujai įrengiama vaikų žaidimų aikštelė Širvintų mieste, Upelio gatvėje, iš karto sulaukė vaikų susidomėjimo.

Užs. Nr. 102

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+