Informacija iš naujausio numerio: Kodėl minios buvo nušvilptas Gabrielius Landsbergis?

Kai jau kitą dieną po Prezidento rinkimų Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų statytinė Ingrida Šimonytė, užuot įvertinusi rinkimų rezultatus, puolė ironizuoti, kad jai gaila Ramūno Karbauskio ir valstiečių-žaliųjų, tapo aišku, kad tai tik vaikiškas bandymas nukreipti kalbą į lankas ir paslėpti susierzinimą dėl savo nesėkmės. Juk tokio tragiško pasirodymo Prezidento rinkimų II ture Lietuva dar nėra mačiusi.

Na taip, buvo 2009-ieji, kai rinkėjams visu savo grožiu dar neatsiskleidusiai Daliai Grybauskaitei oponavęs socialdemokratas Algirdas Butkevičius surinko tik 11,68 proc. balsų, tačiau tada viskas sprendėsi I ture, taigi kandidatai neturėjo progos pasitikrinti tikrojo savo palaikymo ne vien tarp partijai ištikimų rinkėjų.

O štai kituose Prezidento rinkimuose buvo kur kas atkaklesnė kova.

Šiandien jau mažai kas pamena, kad pirmuosiuose Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, kurie vyko 1993-iaisiais, Algirdas Brazauskas savo oponentą Stasį Lozoraitį nugalėjo gana nesunkiai, pats surinkęs 60 proc., o pastarajam palikęs 38,2 proc. balsų. Ketvirtį amžiaus šis dešiniųjų kandidato Stasio Lozoraičio pasirodymas buvo laikomas prasčiausiu naujojoje Lietuvos istorijoje, o atkakliausia prezidentinės atrankos akistata tapo sekantys, 1997-ųjų metų, rinkimai, kai Valdas Adamkus, surinkęs 49,96 proc. rinkėjų simpatijų, savo oponentą aplenkė vos trim ketvirtadaliais procento – už Artūrą Paulauską tada pasisakė 49,22 proc. atėjusių balsuoti rinkėjų.

Atkakliai dėl kabineto S. Daukanto aikštėje kovota ir vėliau: 2002 metais Rolandas Paksas (54,15 proc.) įveikė Valdą Adamkų (44,83 proc.), o po nugalėtojo atstatydinimo 2004 metais jau triumfavo Valdas Adamkus (51,89 proc.), įveikęs Kazimierą Danutę Prunskienę (46,66 proc.). Apie pirmąjį Dalios Grybauskaitės atėjimą į Prezidentūrą jau rašėme, tačiau antrasis jos išėjimas į sceną 2014 metais nebuvo lengvas pasišvilpavimas – Dalia Grybauskaitė surinko 57,9 proc., o Zigmas Balčytis – 40,10.

Visi šie skaičiai puikiai įrodo, kad dėl Prezidento posto paprastai kovoja vienas kito verti politikai, ir tik detalės nulemia, kuris jų triumfuoja, o kuris planuoja revanšą. Praėjusį savaitgalį pasibaigusiuose Prezidento rinkimuose 65,86 proc. balsų gavęs Gitanas Nausėda ne tik tapo šių kovų rekordininku, per visą istoriją surinkęs didžiausią procentą balsų. Jis tiesiog meistrišku smūgiu iš ringo ant toliausių žiūrovų eilių nutėškė Ingridą Šimonytę, kuri tesurinko vos 32,86 proc. atėjusių balsuoti rinkėjų balsų. Nors už Prezidentu išrinkto Gitano Nausėdos oponentę balsavo kas trečias atėjęs prie urnų rinkėjas, tai pats prasčiausias finišo tiesiosios rezultatas. Pagaliau, net tuo trečdaliu didžiuotis neišeina: jei suskaičiuotume visus rinkimų teisę turinčius šalies rinkėjus, kaip daroma per referendumus, įsitikintume, kad Ingrida Šimonytė kovoje dėl Prezidento posto gavo vos kas šešto šalies piliečio palaikymą.

Net ir nenorėdamas, iš nevilties perkreipsi lūpas, kaip padarė jaunoji Landsbergių klano atžala. Šypsotis tikrai nėra dėl ko: 300 tūkst. eurų partijos pinigų, ištrauktų iš mokesčių mokėtojų kišenės, paprasčiausiai buvo išmesti į balą, ir nėra čia ko svaičioti apie ateities planus Ingridą Šimonytę padaryti partijos garvežiu Seimo rinkimuose ar net atskiro politinio judėjimo lydere, kaip pasiūlė Andrius Kubilius, matyt, turėdamas galvoje Komjaunimą, ištikimąjį SSKP pagalbininką. Ar tapusi „konservatorių“ sąrašo lydere, ar ėmusi vadovauti naujadarui, I. Šimonytė niekada neišsivaduos iš Landsbergių šešėlio, o šis Prezidento rinkimuose patirtas sutriuškinimas ją lydės visą likusį gyvenimą. Kol kažkas nepasirodys dar prasčiau.

Kaip čia neprisiminsi vienu metu „konservatorių“ audrošaukliu laikyto Andriaus Tapino ironiško pastebėjimo po Prezidento rinkimų rezultatų paskelbimo. S. Daukanto aikštėje išstojęs Gabrielius Landsbergis jam būdingu įsižeidusio vaikiūkščio stiliumi bandė įgelti Gitanui Nausėdai už jam išreikštą tariamai politikoje neskaidriai veikiančių asmenų paramą. Populiariausios ir mylimiausios, kaip apie save mano „konservatoriai“, partijos lyderis už tokius žodžius paprasčiausiai buvo nušvilptas. Andrius Tapinas po tokio nešventiško akibrokšto neiškentė. „Profesorius Vytautas Landsbergis turėtų įrašyti švilpimą Daukanto aikštėje po Gabrieliaus Landsbergio pasisakymo apie Gitano Nausėdos nepriklausomumą ir jam išreikštą Pinskuvienės, Margelio ir kitų paramą, ir už bausmę liepti jam klausytis penkis kartus per dieną, o po to su kreida ant lentos parašyti „Yra metas mėtyti akmenis ir yra metas juos rinkti,“ – savo Facebook paskyroje parašė žurnalistas ir visuomenės veikėjas.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Informacija iš naujausio numerio: Kodėl minios buvo nušvilptas Gabrielius Landsbergis?”

  1. Na jo parašė:

    Vienu zodziu prisisoko. Teisingai yra sakoma, kaip ten … nepersokus nesakyk OP ?

  2. paskutiniam parašė:

    mazdaug tiek pat rajone balsu gavo, kiek musu visos gerbiamos opozicijos balsus sudejus!!! Grazu, simboliska, panasu!!

  3. rekordininkas parašė:

    koks nuostabus partijos, kuriai priklauso Pinskus, rezultatas rinkimuose. Kokia ypatingai rekordiška balsų gausa!!!!!!

  4. tikiuosi parašė:

    tikiuosi konservu uzgrobimo ir valdymo era pasibaigs….

  5. rinkėjai parodė tikrąją situaciją parašė:

    Anūkas ne šiaip sau persikreipęs – rinkėjai akivaizdžiai parodė, kokia situacija su konservatoriais. Straipsnyje paskaičiuota, kad tik kas 6-tas rinkėjas balsavo už Šimonytę.
    Bet nepaminėtas kitas, ,,gražesnis“ dalykas – konservatoriai, jau kaip partija, EP rinkimuose gavo dar dvigubai mažiau balsų, nei ta pati Šimonytė per Prezidento rinkimus. Tokį ,,palaikymą“ turi konservatoriai Tautoje. Nieko keisto, kad Anūkas buvo nušvilptas, viskas čia logiška.

  6. pragmatikas parašė:

    Manau kad su Grybauskaitės išėjimu nusileis ir Landsbergio partijos saulė.

Comments are closed.

scroll to top