Širvintose vienos įstaigos sąskaita didėja kitos dvi

Širvintų PSPC išlieka daugiausiai prisirašiusių klientų turinti įstaiga rajone.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos duomenimis, kovo 31 d. Širvintų rajone prie asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) buvo prisirašęs 13 651 gyventojas, o tai sudarė 92,14 proc. savivaldybės gyventojų.

Skirtumas tarp gyvenančiųjų ir prisirašiusiųjų prie savivaldybės teritorijoje veikiančių įstaigų sudarė minus 1165 asmenis. Vadinasi, tiek rajono gyventojų savo sveikatos priežiūrą patikėjo kitų savivaldybių teritorijose veikiančioms įstaigoms. Galimai didesnė jų dalis „nutekėjo“ į Vilnių, nes sostinėje buvo prisirašė maždaug 79,5 tūkst. asmenų daugiau nei yra ten deklaravę savo gyvenamąją vietą. Prisirašiusiųjų santykis Vilniaus mieste siekė 113,43 proc.

Tarp Širvintų rajono įstaigų pagal prisirašiusių asmenų skaičių pirmauja Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centras, kuriame kovo 31 d. buvo 7774 klientai. Per tris mėnesius jų skaičius išaugo 78.

Antra pagal klientų skaičių – UAB „Gruodė“, kovo pabaigoje turėjusi 4928 klientus, o per tris mėnesius jų skaičių išauginusi 329.

Nereikia abejoti, kad abi įstaigos augo UAB „Mūsų šeimos klinika“ sąskaita. Neseniai išsikėlusi iš jos iki tol Širvintose nuomotų patalpų Vilniaus gatvėje, ši įstaiga naujo adreso, bent jau REKVIZITAI duomenimis, neatnaujino. Apskritai kyla abejonių, ar ji šiuo metu faktiškai veikia, nors vasario 21-ąją duomenimis, įstaiga turi asmens sveikatos priežiūros licenciją.

Kovo 31 dienos duomenimis, prie „Mūsų šeimos klinikos“ buvo prisirašė 949 klientai – 398 mažiau, nei prieš tris mėnesius. Kol kas „juodžiausiu“ laikotarpiu šiai įstaigai tapo 2022-ųjų rugpjūtis, kai prisirašiusių asmenų skaičius nuo buvusių 3127 per mėnesį krito iki 2029. Manoma, kad tai lėmė vienos gydytojos išėjimas iš darbo. Paskui ją patraukė ir klientai.

„Mūsų šeimos klinikos“ nuosmukį iliustruoja ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyra. Paskutinis įrašas joje siekia 2021-ųjų liepą.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 28 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top