Šiandien vis dar garbingoje priešpaskutinėje vietoje

Per pirmas tris šios savaitės dienas Širvintų rajone nustatytas dar 21 asmuo, susirgęs COVID-19 infekcija. Bendras rajono gyventojų, kurie nuo pandemijos pradžios susirgo koronavirusu, skaičius pasiekė 538, tačiau pati situacija neatrodo labai grėsminga, kai palyginti visos šalies duomenis.

Ketvirtadienio rytą, kaip informuoja Statistikos departamentas, Širvintų rajone koronavirusu sirgo 145 asmenys. Tai 3 ligoniais mažiau, nei pirmadienio rytą.

Per visą pandemijos laikotarpį jau pasveiko 379 žmonės, užsikrėtę koronavirusu, iš jų 24 – vien tik per tris pirmąsias šios savaitės dienas.

Taigi, nors nustatoma naujai susirgusiųjų, kol kas pasveikusiųjų būna daugiau. Jei ne registruojami šuoliai, jaustumės šiek tiek ramiau. Pavyzdžiui, pirmadienį buvo nustatyti 4 užsikrėtusieji, antradienį – 15, trečiadienį – 2.

Per savaitę naujai nustatytų atvejų skaičius, palyginti su ankstesne savaite, rajone sumažėjo lygiai trečdaliu. Pagal sergamumo intensyvumą, t. y. atvejų skaičių, santykinai tenkantį 100 tūkst. gyventojų, vakar tebuvome priešpaskutiniai šalyje, geriau už mus jautėsi tik Neringos savivaldybė. Širvintų rajone fiksuotas rodiklis (537,4) faktiškai buvo identiškas tam, kurį rajonas pasitiko po savaitgalio (537,1), daugiau kaip dvigubai buvo mažesnis už šalies rodiklį (1286,9).

Per pastarąsias 7 dienas rajone buvo nustatyti 39 nauji COVID-19 atvejai, per 14 dienų – 81, Vien tik per praėjusią savaitę naujų atvejų skaičius mūsų savivaldybėje sumažėjo 7,1 proc. Teigiamas buvo kas 7 rajone atliktas tyrimas. Iš viso mūsų rajono gyventojams atlikti 6563 tyrimai, 2779 jų – unikalūs, t. y. pirmą kartą.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+