+

Sergamumas didėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Širvintų skyrius (toliau – Širvintų skyrius) informuoja, kad Širvintų rajone sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) didėja.

Sergamumas nežymiai išaugo

Praėjusią 49 – metų savaitę bendras Širvintų rajono gyventojų sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis padidėjo ir buvo 73,25 atvejų 10 tūkstančių gyventojų (48 sav. – 64,25). Hospitalizuotų dėl gripo asmenų Širvintų ligoninėje nebuvo. Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Širvintų rajone sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo mažesnis ir siekė 69,35 atvejus 10 tūkstančių gyventojų per savaitę.

Rizikos grupių skiepijimas vyksta sėkmingai

Širvintų skyrius taip pat informuoja, kad mūsų rajone rizikos grupėms priklausantys asmenys nemokama sezoninio gripo vakcina skiepijasi aktyviai. Per rugsėjo-lapkričio mėnesius Širvintų rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose jau sunaudota 88,97 proc. (praėjusio gripo sezono tuo pačiu laikotarpiu – 88,52 proc.) rizikos grupėms skiepyti gautos vakcinos ir paskiepyti 783 rizikos grupėms priklausantys asmenys.

Rizikos grupėms priklausantys asmenys dar gali skiepytis

Primename, kad pasiskiepyti nuo gripo dar nevėlu. Rizikos grupių asmenims pasiskiepyti nuo sezoninio gripo rekomenduojama net iki gripo sezono pabaigos. Skiepai apsaugo nuo sunkios ligos formos, galimų komplikacijų, lėtinių ligų paūmėjimo. Nemokamos sezoninio gripo vakcinos dar liko UAB „Gruodė“ ir UAB „Mūsų šeimos klinika“.

Rekomendacijos gyventojams gripo epidemijos metu

Gripo epidemijos metu rekomenduojama saugotis peršalimo ir sergančių asmenų. Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio asmens pravartu pasitraukti nors per metrą. Dažnai plauti rankas. Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių). Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, pasirinkti individualias laisvalaikio praleidimo priemones. Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų.

Elena Jurkevičienė

NVSC prie SAM Vilniaus departamento Širvintų skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

Nuo žvaigždučių iki kavos puodelių. Kuo daugiau – tuo geriau!

Ministras A. Veryga ragina patikrinti vaikų sveikatą iki mokslo metų

Apie žarnyno infekcines ligas

Poliklinikoje įdiegta eilių valdymo sistema

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Didmiesčių ligoninės atsigauna, o rajoninės?

Pagalba šeimos gydytojui – 113 kabinetas

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Pirmieji Lietuvoje: Širvintų rajono PSPC veikia nauja telefonijos sistema

Apie tymus

Psichologė įvardijo, kokie sunkumai lydi iš nedarnių šeimų kilusius suaugusiuosius

A. Veryga: „Gaila, kad sveikatos apsaugos sistemos problemos yra aukojamos vardan trumpalaikių „konservatorių“ politinių interesų“

Širvintų rajonas kaunasi dėl „manekenių krašto“ titulo, bet tai nėra gerai

Sergamumas didėja

Neoficialių padėkų gydytojams mažėja

Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai

Širvintų rajono vanduo saugus

Kviečiame pasirašyti peticiją už Širvintų ligoninės išsaugojimą!

Dar vienas skundas. Ar prisimenate, kas dėjosi Širvintų ligoninėje?

Seminaras maitinimo įmonių darbuotojams

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+