Septyni rajono gyventojai pernai bandė žudytis

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus specialistai parengė praėjusių metų Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos rodiklius.

„Sąraše pateikiami glaudžiai su sveikata susiję ir socioekonominę padėtį atspindintys rodikliai, mirtingumo dėl išorinių mirties priežasčių, nuo kraujotakos sistemos ligų, piktybinių navikų ir daug kitų rodiklių,“ – informuoja Higienos institutas.

Galima būtų pateikti daug ir įvairios statistikos, tačiau ji, ko gero, domintų tik specialistus, galinčius iš to daryti išvadas. Be to, kai kurie skaičiai labiau suprantami tik juos lyginant, kai atskleidžiama tendencija ar regiono specifika.

Vis dėlto pagrindiniai rodikliai gali būti įdomūs visiems.

Pernai Širvintų rajono savivaldybėje mirė 298 žmonės, tačiau 95 žmonių mirčių buvo galima išvengti. Paprastai, dėl tinkamo gyvenimo būdo, prevencijos, laiku suteikto gydymo, pagalbos. Rajone 2022 metais nusižudė 1 žmogus, gal ir nedaug, nes štai šalyje tokių atvejų buvo per pusę tūkstančio. Tačiau mūsų rajone pernai 7 žmonės bandė žudytis. 1 žmogus žuvo ar buvo sunkiai sužalotas dėl nelaimingo atsitikimo darbe, 3 žmonės atsitiktinai paskendo, 4 žmonės mirė nukritę, 3 – transporto įvykiuose (tačiau tarp pastarųjų nebuvo pėsčiųjų).

Dažniausia mirties priežastis, kaip ir visoje šalyje, susijusi su širdies darbu, kraujagyslėmis ir pan. Pernai 154 rajono gyventojai mirė nuo kraujotakos ligų, 50 – nuo piktybinių navikų, 43 – nuo cerebrovaskulinių, t. y. smegenų kraujagyslių ligų.

Atkreiptinas dėmesys, kad pernai mūsų rajone nebuvo mirusiųjų dėl narkotinių medžiagų vartojimo, o šalyje iš viso dėl to mirė 112 žmonių, daugiau kaip trečdalis jų (45) – Vilniaus apskrityje.

2022 metais 8 Širvintų rajone gyvenusių asmenų mirties priežastis buvo susijusi su alkoholio vartojimu.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top