Poliklinika ir ligoninė: apie naujoves ir skirtingas paslaugų pakopas

Tai, kad mūsų rajono Pirminės sveikatos priežiūros centre (toliau tekste jį vadinsime poliklinika, kadangi žmonės nuo seno taip įpratę) ir Širvintų ligoninėje vyksta permainos, kad rajono valdžia daug dėmesio skiria tam, kad gyventojai gautų jiems reikalingas paslaugas, kad jos būtų kokybiškos ir prieinamos – viena iš labai svarbių pastarųjų metų veiklos sričių. 

Gyventojai dažnai kreipiasi su įvairiais klausimais, norėdami padėkoti už suteiktas paslaugas konkrečiam medikui, kartais – abejodami ar kažko nesuprasdami, kartais – ir pasipiktinę. Tad pateikiame informaciją, kurią turi žinoti kiekvienas, besikreipiantis ar norintis kreiptis į Širvintų rajono gydymo įstaigas? Kokios paslaugos yra teikiamos mūsų mieste? Kokios naujovės?

Pirmasis žingsnis tiek susirgus, tiek turint rimtesnių problemų, tiek norint profilaktiškai pasitikrinti sveikatą – apsilankymas pas savo šeimos gydytoją, tai yra pirminės sveikatos priežiūros specialistą.


Širvintų poliklinikoje šiuo metu dirba šie šeimos medicinos paslaugas teikiantys medikai: Agnė Juozaitytė (nuo šių metų lapkričio 3 d. eina ir direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas), Dalia Aleknienė, Nijolė Opanovičienė, Danguolė Misiūnienė, Dalia Vilkevičienė, vidaus ligų gydytoja Aldona Gudašienė. Šeimos gydytojos Aurika Bazilienė ir Jūratė Grigė šiuo metu yra vaiko priežiūros atostogose.

Pirminės sveikatos priežiūros centre kartu su šeimos gydytojais komandoje dirba vaikų ligų gydytoja, akušerės-ginekologės, chirurgas. Čia taip pat paslaugas teikia gydytojos odontologės ir burnos higienos specialistė, dirba Psichikos sveikatos centro komanda (gydytoja psichiatrė, psichologės, socialinė darbuotoja, psichikos sveikatos slaugytoja), veikia klinikinė laboratorija, profilaktinių apžiūrų ir procedūrų kabinetai. Šiais metais negalią turintiems pacientams pradėtos teikti mobiliosios slaugos, kraujo ėmimo tyrimams paslaugos (t.y. paslaugos, teikiamos pacientų namuose). Netrukus pradės veikti pirminės pacientų apžiūros ekstriniais atvejais kabinetas. Į šį kabinetą bus nukreipiami dėl ūmių susirgimų besikreipiantys, karščiuojantys pacientai.

Poliklinikoje užtikrintas pacientų priėmimas iki 18 val. rudens – žiemos periodu, pavasarį – vasarą poliklinika dirba iki 19 val.

Labai svarbu, kad žmonės suprastų, jog svarbiausias kiekvieno iš mūsų sveikatos žinovas ir pagrindinis konsultantas yra šeimos gydytojas. Šeimos gydytojui kilus klausimų, siekiant išsiaiškinti diagnozę, paciento pageidavimu ir esant būtinybei, asmuo yra siunčiamas pas gydytoją konsultantą. Tai antrasis žingsnis. Medikų kalba tariant, pas antrinio lygio specialistą. Tam būtinas šeimos gydytojo siuntimas.

Jį turėdami, pacientai turi registruotis gydytojo specialisto konsultacijai. Reikia paminėti, kad pacientui pačiam pareiškus norą pasikonsultuoti su gydytoju specialistu, neturint šeimos gydytojo siuntimo, už paslaugą tenka susimokėti iš savo kišenės.

Širvintų ligoninė smarkiai plečia konsultacinių paslaugų spektrą. Registratūrą iš poliklinikos patalpų perkėlus į Širvintų ligoninės I aukšto patalpas, pacientai kviečiami registruotis pas įvairių sričių specialistus.


Tad kokie specialistai konsultuoja Širvintų ligoninėje?

Ligoninės I aukšte dirba

Poliklinikos patalpose paslaugas teikia Širvintų ligoninės specialistai


Neretai gyventojai, ypač vyresnio amžiaus žmonės, nesupranta, kad gydytojo specialisto konsultacija yra pagalba šeimos gydytojui, pyksta, kai reikalaujama siuntimo. Tačiau svarbu suprasti, kad siuntimas pirmiausia yra gydytojo kreipimasis į kitą gydytoją, atskiros srities specialistą. Todėl labai svarbu šį dokumentą turėti ir po konsultacijos šeimos gydytojui pateikti atsakymą.

VšĮ Širvintų ligoninė, gerindama ambulatorinių konsultacijų tvarką, daugumą antrinio lygio specialistų konsultantų perkėlė iš poliklinikos į Širvintų ligoninės I aukšto patalpas, todėl žmonėms paprasčiau, kai specialistai dirba vienoje vietoje. Vienas iš didžiausių privalumų – kad specialisto konsultacijos netenka ilgai laukti: šiuo metu nė pas vieną specialistą nėra ilgesnės nei 2 savaičių eilės. Tuo tarpu pas tuos pačius specialistus, kurie dirba ne tik Širvintų ligoninėje, bet ir Santariškėse, Vilniuje priėmimo tenka laukti net 2-3 mėnesius.

Pacientams patogu tai, kad konsultacijos Širvintų ligoninėje vyksta iki 19 val. Esant poreikiui, svarstoma galimybė dirbti ir šeštadieniais. Pas specialistus galime registruotis ir per www.sergu.lt sistemą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

47 Atsakymai į “Poliklinika ir ligoninė: apie naujoves ir skirtingas paslaugų pakopas”

 1. ! parašė:

  Kam kas rūpi, tas apie tai ir kalba. Aš ne apie „išgvaltavojimą“, o apie nepatogumą pacientams. Anksčiau tunelis nebuvo viešo naudojimo, o ką, dabar jau galima vaikščioti visiems? Bet nepatogu…

 2. pacientei parašė:

  Tai galima eiti tuneliu be palto. Tikrai niekas ten neišgvaltavos…

 3. dzin parašė:

  jaunu zmoniu apie 36m. kai sirdis plysta nuo nepakankamumo, kai kraujagysles usikemsa 80 ar tai 100%, bet tai dzin, kai yra pagalba viskas yra gerai, svarbiausia nitroglicerinas ir koki aspirina, na kad ir lietuviska, tada skubiai i klinikas ir bus isgelbetas…….. p.s. maitinkites sveikai, valgykite tikra maista, daugiau omegos3, sportuokite, nesinervuokite, vykite is namu blogas zmonas, visada mastykite, kad jus pats geriausias, niekada nerukykite, nevartokite pigaus alaus ir snapso, gerkite saikingai tik gera alkoholi, bet tik minimaliai, kuris nesukels rytojaus pagiriu o svarvarbiausia tai DARZOVES, burokeliai, spinatai morkos, zuvis(riebi) ir t.t………………….

 4. .pacientė parašė:

  nelabai patogiai žmonėms padaryta, pavyzdžiui, šeimos gydytoja siunčia persišviesti plaučių, tai turiu rengtis paltą, eiti registruotis į kitą pastatą, tada vėl grįžti atgal į polikliniką…

 5. to ? parašė:

  Nieko nera bjauriau kaip vaikytis ilgesnio lito. Visiskas sumaterialėjimas ir dvasinė krize.

 6. ? parašė:

  Įdomu ką pats Eigėlis apie tai mano? Negi galvoja, kad žmonės kvaili ir nieko nesupranta? Kiek dar tęsis tokios nesąmonės? Kada žadėtas algas pakels?

 7. Anonimas parašė:

  didzioji metrastininke butinai parasys ir apie tai, kaip tai yra blogai.

Comments are closed.

scroll to top
+