Per trejus metus nuo kraujotakos ligų mirė 458 rajono gyventojai

Nors Pasaulinė širdies diena minima rugsėjo 29-ąją, Lietuvos kardiologai jau dabar muša pavojaus varpus. Seime surengtos širdies dienos metu buvo atkreiptas politikų dėmesys į širdies ligas sukeliančias rizikas. Prašoma imtis veiksmų, galinčių sumažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų

LŠA prezidentės prof. Sigitos Glaveckaitės teigimu, nuo kraujotakos sistemos ligų Lietuvoje miršta daugiau nei pusė visų gyventojų – 53 proc. visų pernai mirusiųjų pasiglemžė būtent šios ligos.

„Lietuvoje nuo išeminės širdies ligos miršta 4 kartus daugiau žmonių negu kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse. Skaičiuojama, kad numatoma gyvenimo trukmė vyrams yra 7 metais trumpesnė negu ES vidurkis, o abiejų lyčių sveikų gyvenimo metų atžvilgiu nuo ES atsiliekame 8 metais“, – atkreipia dėmesį ji.

Higienos instituto duomenimis, 2022 metais Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje mirė 298 gyventojai, o tarp jų mirtingumas dėl kraujotakos sistemos ligų smarkiai lenkė kitas priežastis. Mirusieji dėl išeminių širdies ligų sudarė beveik penktadalį (18,46 proc.) visų mirusiųjų – mirė 55 rajono gyventojai. Cerebrovaskulinės ligos tapo 43 rajono gyventojų mirties priežastimi, o tai sudarė 14,43 proc. mirusiųjų. Dviženklį procentą (12,42 proc.) pasiekė ir mirusieji dėl hipertenzinių ligų – iš viso su šiuo pasauliu atsisveikino 37 savivaldybės gyventojai. Kitos kraujotakos sistemos ligos sudarė 6,38 proc. mirčių, jomis sirgo ir mirė 19 rajono gyventojų.

Taigi, pernai dėl kraujotakos sistemos ligų mirė 154 Širvintų rajono gyventojai, arba tai sudarė daugiau kaip pusė (51,69 proc.) visų mirusiųjų.

Jei palygintume trijų paskutinių metų duomenis, kraujotakos sitemos ligos nusinešė 458 Širvintų rajono gyventojų gyvybes. Tai 49,3 proc. visų mirčių. Pernykštė situacija net prastesnė.

458 mirusieji – daugiau, nei 2021 metais vykusio Gyventojų surašymo metu buvo gyventojų Kernavės seniūnijoje (399).

439 iš 458 mirusiųjų (95,8 proc.) buvo sulaukę 50 metų ir vyresni.

Kaip suprantate iš tų likusių kelių procentų, buvo ir jaunesnių – miręs nuo kraujotakos sistemos ligų jauniausias rajono gyventojas buvo sulaukęs 36 metų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top