Kaip atšaukus karantiną veiks sveikatos priežiūros įstaigos? Kaip vyks profilaktiniai vaikų sveikatos tikrinimai? Kaip dirbs odontologai?

Širvintų poliklinika. Googlemaps nuotr.

Šių klausimų sulaukiame ne iš vieno gyventojo. Todėl skubame pateikti atsakymus, į kuriuos atsakymą atsiuntė VšĮ Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Elona Pečiukaitienė.

„Atšaukus karantiną, poliklinikos darbas į tas pačias vėžes kaip prieš jį paskelbiant, grįš po truputį.  Tačiau noriu patikinti mūsų rajono gyventojus, kad jūs mums rūpite, ir stengiamės visiems besikreipiantiems pacientams padėti. Koronaviruso grėsmė neišnyko, o šiuo metu Širvintų rajonas yra priskirtas didelės rizikos savivaldybėms, todėl norėdami apsaugoti savo pacientus ir darbuotojus, dirbame saugiu režimu.

Išgyvenome gana sunkų nuotolinių konsultacijų laikotarpį, už kurį noriu padėkoti visam mūsų įstaigos personalui ir visiems mūsų pacientams. Todėl, nenorėdami prie to grįžti, turime pakentėti dar truputį. 

Jau nuo gegužės vidurio teikiame ir po truputį didiname kontaktinių priėmimų pas šeimos gydytojus skaičių. Visi pacientai, kuriems gydytojas, matydamas, kad yra reikalinga, paskirs reikalingus tyrimus, skiepus ir priėmimą. Taigi, pirmiausia, ką turite daryti sunegalavę ar norėdami konsultacijos – skambinti bendruoju registratūros telefonu 8 382 30 230.

Skambinkite į registratūrą, jus užregistruos nuotolinei konsultacijai, o pakalbėję su savo šeimos gydytoju nuspręsite dėl vizito reikalingumo ir laiko. Supraskite, šiuo metu tam, kad išsirašyti, pratęsti vaistus, Jums tikrai ne visada reikia eiti pas šeimos gydytoją.

Pas odontologus registruotis planiniam gydymui irgi jau galima. Odontologų komanda visą karantino laikotarpį teikė skubiąją pagalbą. Todėl tikiu, kad nei vienas mūsų pacientas nesijautė paliktas be pagalbos.

Odontologai taip pati dirba dar ne visu pajėgumu, nes jie yra ypač padidintos rizikos paslaugų teikėjai. Prieš priimdami naują pacientą, turi persirengti apsauginius darbo drabužius, atlikti patalpos, įrangos dezinfekciją. Šiuo metu pirmiausia yra priimami pacientai, kuriems pradėtas gydymas dėl karantino buvo atidėtas. Todėl taip pat labai prašome supratingumo ir kantrybės.

Teikti tiek suaugusių, tiek vaikų sveikatos profilaktinius tikrinimus jau pradėjome, tačiau pagrindinio mokinukų srauto tikimės rugpjūtį. 

Paslaugas jau teikia ir Psichikos sveikatos centras: gydytoja psichiatrė ir medicinos psichologė, Akušerijos-ginekologijos skyrius.

Širvintų ligoninės konsultacinė poliklinikos gydytojai specialistai taip pat jau priima pacientus kontaktiniams apsilankymams. Norėdami užsiregistruoti, skambinkite į ligoninės registratūrą tel. 8 677 55216, ir Jums bus suteikta visa reikalinga informacija.

Ačiū už pasitikėjimą, supratimą ir bendradarbiavimą.“

„Širvintų krašto“ inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+