Ypatingas svečias Čiobiškio pagrindinio ugdymo skyriuje

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Čiobiškio pagrindinio ugdymo skyriuje rudeniškai šviesų ir saulėtą spalio 10 d. rytmetį apsilankė mėgstamas vaikų ir paauglių rašytojas Vytautas Račickas. 

Vieną pamoką rašytojas bendravo su 6 – 7 klasių mokiniais. Su jais kalbėjosi apie tekstus, kontekstus ir potekstes. Kūrėjas buvo sugalvojęs mokiniams užduočių. Labiausiai pasisekė 6 kl. mokiniui Rokui Vaitkevičiui ir 7 kl. mokiniui Donatui Muleronkai. Už gerai išlinksniuotus žodžius „gegužė“ ir „meškerė“ autorius vaikams padovanojo po naujausią savo knygą „Kaip Gugis Dzidaras Bugį Badarą nugalėjo“.

Kitą pamoką rašytojas susitiko su visais mokyklos mokiniais. Papasakojo apie save, kūrybą. Susitikimą pradėjo pokalbiu, kodėl reikia skaityti knygas. Nors šiuolaikiniai vaikai ir nelabai mėgsta skaityti, bet rašytojui išaiškino, kad skaitymas gerina rašybos įgūdžius, lavina fantaziją. Skaitant yra mokomasi pažinti gyvenimą.

Susitikimas Čiobiškyje

Susitikimas Čiobiškyje

Susitikimas Čiobiškyje

Susitikimas Čiobiškyje

Susitikimas Čiobiškyje

Susitikimas Čiobiškyje

Kūrėjas jau yra išleidęs 36 knygas, o 37 knyga yra rašoma. Svečias sakė, kad rašant jam geriausia atsispirti nuo tikros istorijos. Taip nutiko ir su populiariąja „Šlepete“. Bendradarbės papasakota istorija apie tai, kaip po tėvų skyrybų sūnus dar ilgai saugojo tėvo šlepetes, tikėdamasis, kad tas grįš, išvirto į net septynias „Šlepetės“ istorijas.

Rašytojas skaitė savo kūrinių ištraukas, atsakė į vaikų klausimus. Vaikams buvo įdomu sužinoti, iš kur rašytojas semiasi fantazijos, istorijų savo kūriniams. V. Račickas sakė, kad jam padeda jaunystėje gausiai skaitytos knygos bei tikros, gyvenimiškos istorijos. Dar vaikai domėjosi, kiek laiko užtrunka parašyti knygą. Vieną knygą rašytojas parašė labai greitai – per mėnesį. Bet tada jau buvo viską sugalvojęs. O šiaip užtrunka daug ilgiau. Net metus. Mokiniai smalsavo, kokia knyga autoriui pati įdomiausia, geriausia. „Vieną knygą būtų sunku išskirti. Bet turbūt „Mano vaikystės ledai“, nes joje daug autobiografiškumo, daug manęs ten“ – teigė V. Račickas. Rašytojas paragino čiobiškiečius skaityti, nes skaitantis žmogus,anot autoriaus, geresnis žmogus.
Rašytojas V. Račickas po susitikimo dalijo autografus.

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Z. Palionienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+