Vaikus kviečia etnokultūrinės vasaros stovyklos

Šią vasarą, kaip ir kasmet, Lietuvoje vyks ne viena etnokultūrinė vasaros stovykla, skirta vaikams, jaunimui, o kai kurios – ir suaugusiesiems. Jose susitinka tie, kurie jaučia ypatingą meilę folklorui, domisi Lietuvos istorija ir baltų mitologija, nori sužinoti tradicinių amatų paslaptis, mėgsta žygius ir laužus.

Aukštaitijoje šiemet laukia ne tik įvairių kultūros centrų organizuojamos su etnine kultūra supažindinančios vaikų dienos stovyklos. Čia laukia ir patyriminės „Vikingų kaimo“ poilsio ir veiklų savaitės, kuriose vaikai bei jaunimas gali pasinerti į priešistorinių laikų gyvenimo kasdienybę.

Družuose, Širvintų g. 36 įsikūręs „Vikingų kaimas“ veiklą pradėjo prieš septynerius metus. Tai patyrimų muziejus po atviru dangumi. Čia visus daiktus, eksponatus ir priemones galima liesti, apžiūrėti, ragauti, išbandyti: pasimatuoti senovės lietuvių kario ginkluotę, kepti blynus ant laužo ir kt.

Informuojama, kad šią vasarą veiks kelios „Vikingų kaimo“ stovyklos pamainos. Nuo pirmadienio prasidėjo 5 dienas truksianti stovykla, na o rugpjūtį vaikai bus laukiami 7 dienų stovykloje su nakvyne.

Stovyklą „Kernavės legendos“ (nuotr.) organizuoja Žanetos Gudaitienės vadovaujama Šeimos teatro studija. Šioje stovykloje, kuri veikia Poguliankos kaime, prie etninės kultūros bus priartėjama per teatrą. Tačiau joje netrūks ir kitų veiklų – pažinties su amatais, žygių po piliakalnius ir t.t. Planuojamos net septynios pamainos, pirmoji jų, skirta 7-11 metų vaikams, kaip tik baigiasi šiandien. Nuo sekmadienio darbą pradėjo ir iki liepos 2-osios veiks 9-15 metų vaikams skirta stovykla, liepos 11-16 d. stovyklaus 6-13 metų vaikai, liepos 19-25 d. – 13-16 metų vaikai, liepos 29-rugpjūčio 1 d. planuojama šeimų stovykla, rugpjūčio 9-14 dienomis ilsėsis 16-20 metų jaunuoliai, o rugpjūčio 15-20 d. į Kernavę kviečiami 7-14 metų vaikai.

Netoliese, Grabijolų kaime, Vilniaus rajone, nuo sekmadienio įsikūrė Kernavės tunto skautų stovykla „Baltų pėdomis“. Ši stovykla skirta tiems, kas nori susipažinti su skautiško gyvenimo kasdienybe. Stovyklautojai gyvens miške ant Neries kranto, šalia Senosios Lietuvos sostinės Kernavės. Tai išlikimo gamtoje, savarankiškumo ir komandinės atsakomybės ugdymo galimybė. Į dvi 5 dienų pamainas (antroji prasidės liepos 4-ąją) kviečiami 8-16 m. vaikai.

Pagal EKGT informaciją

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 25 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top