Šventinės savaitės Meno mokykloje atgarsiai

Kovo 11-oji – viena iš svarbiausių dienų Lietuvai. Tai lietuvių kovų už nepriklausomybę, už gimtąją kalbą, už savarankiškumo įteisinimą diena. Sutikdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Meno mokyklos Dailės, Muzikos skyriai ir Neformaliojo švietimo centras organizavo šventinius renginius visą savaitę, kurių metu buvo puoselėjamas patriotiškumas ir tautiškumas.

Muzikos skyriaus mokiniai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos savaitę minėjo koncerte „Lietuvos spalvos“.

Kovo 11-ajai paminėti vyko pamokos Dailės ir Muzikos skyriuose. Šventinėje solfedžio pamokoje „Kuriame laisvę“ mokiniai stebėjo vaizdo medžiagą apie III respublikinį festivalį-konkursą „Laisvė – tai kūrybos pradas“ (Ignas Šeinius), kurio organizatorius – Širvintų meno mokykla. Pamokoje diskutuota apie žodžio ir kūrybos laisvę. Kovo 11-oji paminėta Meno mokyklos Musninkų grupės choro pamokoje „Mes gimėme laisvi“. Dailės skyriaus mokiniai dalyvavo ,,Trispalvėje pamokoje“, kurioje buvo gaminami keramikos darbai. Mokinių darbai buvo eksponuojami kūrybinių darbų-vitražų parodoje „Brangiausios spalvos trys“. Nuostabūs vitražai, pagaminti Dailės skyriaus mokinių, papuošė Meno mokyklos langus. Šventinę savaitę vyko Dailės skyriaus mokinių kūrybinių darbų tradicinės, jau 20-ąjį kartą vykstančios, parodos „Augame Lietuvai – kuriame Tėvynei“ atidarymo renginys. Parodos atidarymo ir Kovo 11-osios proga choras „Garsiukai“ skyrė dainą Lietuvai. Į šventinės savaitės renginius įsitraukė visa Meno mokyklos bendruomenė. Mokinių tėvai mielai dalyvavo koncertuose, parodose.

Prie šventinės Kovo 11-osios paminėjimo savaitės noriai prisijungė Neformaliojo švietimo centro Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai. Senjorai klausėsi lektorės-savanorės Danutės Miliukienės paskaitos „Rūpinkis atrast sau vietą Lietuvoj…“ (Povilas Višinskis). Suorganizuota Trečiojo amžiaus universiteto klausytojos Zinos Stonienės tautinių juostų paroda, skirta Valstybės iškilioms datoms paminėti.

Neformaliojo švietimo centras organizavo rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo šventę, kurioje patys mažiausieji skyrė eiles ir dainas Lietuvai, lietuvių kalbai. Šventėje dalyvavo mažieji skaitovai iš Širvintų lopšelio-darželio „Boružėlė“, Širvintų r. Musninkų Alfonso Petrulio ir Gelvonų gimnazijų, Širvintų pradinės mokyklos.

Džiugu paminėti, kad Meno mokykla tradiciškai organizavo respublikinį festivalį-konkursą „Laisvė – tai kūrybos pradas“ (Ignas Šeinius). Šiais metais festivalyje-konkurse dalyvavo net 195 mokiniai iš 36 Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, kaip, pvz., Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Plungės, Rietavo, Rokiškio ir kitų Lietuvos regionų.

Šventinę savaitę, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, vainikavo virtualus Muzikos skyriaus pučiamųjų ansamblio iškilmingas sveikinimas.

Meno mokyklos informacija

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top