Širvintų miesto šventė „Visada laukiamas“

Liepos 21 dieną širvintiškiai šventė savo miesto 543-ąjį gimtadienį

Miesto švente džiaugėsi gausus būrys Širvintų gyventojų bei miesto svečių

Miesto švente džiaugėsi gausus būrys Širvintų gyventojų bei miesto svečių

Jau nuo 10 valandos abipus Igno Šeiniaus alėjos ir Vilniaus gatvės išsidėsčiusiose prekeivių nameliuose galima buvo nusipirkti ir paragauti „pačių skaniausių pasaulyje dalykų“ – nuo įvairiausių kepinių iš miltų iki mėsos gaminių. Mugėje dalyvavo ūkininkai, amatininkai, tautodailininkai, liaudies meistrai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai. 

Nuo 10 valandos ryto visi norintieji galėjo pasimokyti šokti su su pasakų personažais, kurie vėliau vaikščiojo po Igno Šeiniaus alėją ir su kuriais galima buvo nusifotografuoti. Žiūrovai, sulaikę kvėpavimą, stebėjo Širvintų karatė do asociacijos „Kase ha“ parodomąją pamoką, su pasigėrėjimu sekė lieknų merginų energingą, įdomią ir užvedančią fitneso ir aerobikos pamoką, mūvint specialius „Kangoo Jumps“ batus.

Miesto centre Igno Šeiniaus alėjos pradžioje pastatytoje sceninėje pakyloje nuo 12 valandos iki pat sutemų vyko koncertinis maratonas. Pirmiausia galima buvo stebėti muzikinę pasaką „Vabalų miestas“, kurioje vaidino mamytės su savo mažomis „boružėlėmis“. Taip pat šauniai pasirodė „Yamaha“ muzikos mokyklos Širvintų klasė, o savo muzikiniais ritmais pasidalijo Kultūros centro šiuolaikinių šokių grupė „So“.

Liaudiškos muzikos mėgėjai galėjo mėgautis Širvintų krašto meno kolektyvų melodingomis dainomis ir linksma muzika, jiems koncertavo: Kultūros centro folkloro ansamblis „Gojus“, Kernavės filialo folkloro ansamblis „Medgrinda“, Gelvonų filialo folkloro ansamblis „Savingė“, Avižonių krašto kapela, Vileikiškių filialo folkloro ansamblis „Vingiorykštė“, Kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Viesula“, Kultūros centro liaudiškos muzikos kapela, Anciūnų filialo kaimo kapela, Kernavės filialo vaikų ir jaunimo kapela „Kerniukai“, Širvintų miesto moterų klubo „Jums“ šokių grupė „Laumenė“, Šiaulių filialo vokalinis moterų ansamblis „Ringė“, Družų filialų moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, Čiobiškio filialo moterų vokalinis ansamblis „Lyra“, Kiauklių filialo moterų vokalinis ansamblis „Vilkesa“, Širvintų neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“, Kultūros centro mišrus kamerinis choras „Navis“ ir Kultūros centro jaunimo grupė „Name Goes Here“.

[nggallery id=455]

Ypatingas dėmesys šventėje buvo skirtas vaikams bei jaunimui. Prie savivaldybės ant žalios vejos įsikūrė tikras pramogų miestas. Jau iš toli akį traukė įvairiaspalviai pripučiami „dinozauriniai“ batutai, patiems mažiausiems šventės dalyviams čia pat žalioje pievelėje įvairias pramogas siūlė žaidimų kambarys „Pipiras“, šokoladinių tatuiruočių meistrė pagal pasirinktą trafaretą galėjo išmarginti pageidaujamą kliento kūno vietą, norintieji galėjo pasimokyti piešti spalvoto smėlio pagalba, vyko vaikų piešinių paroda „Mano miestas“, atsisėdus į krėslus galima buvo pasinerti į virtualią realybę, pasivažinėti su velo kartais ir elektriniais paspirtukais, pašokinėti ant batuto, dirbtiniame baseine pasikočioti vandens kamuoliuose, šaudykloje pašaudyti iš pneumatinio šautuvo ir paleisti strėlę iš lanko. Įdomu, jog prie Lietuvos kariuomenės karinės ginkluotės palapinės būriavosi ne tik vyrai. Pajusti ginklo svorį rūpėjo ir švelniosios lyties atstovėms… Priešais savivaldybės pastatą vyko jaunimo diskusija „Aš irgi sprendžiu!“ bei interaktyvus žaidimas „Kurk savo miesto veidą, kokio nori Tu!“, galima buvo pasimokyti gaminti „Banbu“ muzikos instrumentus

Pavargusieji nuo gatvės šurmulio galėjo apsilankyti Kultūros centro parodų salėje, kur vyko baltų genčių kostiumų fotografijų paroda, o Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje – Mariaus Jovaišos fotografijų paroda „Neregėta Lietuva“.

19 valandą visus susirinkusius pasveikino merė Živilė Pinskuvienė: „Laikas bėga greitai. Mes kartu su jumis švenčiame jau ketvirtą miesto šventę. Jau po Kalėdų eglės įžiebimo mūsų komanda pradeda galvoti, kaip reikės švęsti pačią gražiausią mūsų vasaros šventę – miesto šventę. Galvojame apie kiekvieną iš jūsų, nuo jauniausio iki vyriausio. Nuoširdžiai dėkoju mūsų Kultūros centro kolektyvui už puikiai suorganizuotą miesto šventę, dėkoju mūsų rėmėjams. Tikiuosi, kad kiekvienas iš jūsų iš šventės išsivešite pačius geriausius įspūdžius. Šiandien noriu jūsų visų atsiprašyti. Praėjusiais metais vasaros šventės metu stovėjau šioje scenoje ir žadėjau, kad miesto šventę šiais metais švęsime naujojoje aikštėje. Šio pažado neįvykdžiau, prisiimu visišką atsakomybę ir atsiprašau, tačiau tikiuosi, kad jūsų nuotaika nesuges, nes šiandien mes turime patį šauniausią vedėją, mes turime visą „Lietuvos“ ansamblį, pačius geriausius atlikėjus. Tikiuosi, kad jums visiems ši šventė patiks.“

Po merės sveikinimo žodžių širvintiškiams koncertavo Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su programa „Kilkim, broliai, sakalais.“ Programoje dalyvavo profesionalios šokėjų, liaudies instrumentų orkestro ir choro grupės, taip pat dainininkė Veronika Pavilionienė, roko grupė „Thundertale“ bei Lietuvos kariuomenės orkestras.

Vėliau scenoje širvintiškius linksmino žinomi atlikėjai: Irūna Puzaraitė – Čepononienė ir Marius Jampolskis, grupė „Naktinės Personos“ ir Monika Pundziūtė – Monique. Šventę užbaigė fejerverkai ir diskoteka.

Adomas Žvirblis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

15 Atsakymų į “Širvintų miesto šventė „Visada laukiamas“”

 1. vida parašė:

  Smagu.

 2. ziurovei parašė:

  neimanoma visu pamineti vienoje vietoje, nereikia sureiksminti tokiu dalyku

 3. jomantina parašė:

  jo jo geras 🙂

 4. sirvintiete parašė:

  smagi sventė, aciu sumanytojams ir igyvendintojams.

 5. žiūrovė parašė:

  Kaži kodėl niekur nepaminėta gimnazijos kantri grupė? Negražu, kitą kartą neprisikviesite dalyvių (jaunimo beje).

 6. ramtadrylia parašė:

  labai sauni svente, idomu, kas butu, jei sarpiukui reiketu kazka panasaus padaryt, nes gi teisingajame meru nugaletoju tuos bus tituliuotas, cirkas :d

 7. Sandrai parašė:

  Kai šventės išradingai rengiamos, tai ir žmonės vieni per kitus prisiklausę atvažiuoja. Ne visi gi tiki smeižtu ir melu, kuris skleidžiamas apie merę. Žmones išsilavinę ir supranta, kur tiesa, o kur melas.

 8. Sandra parašė:

  Ar atkreipėte dėmesį, kiek miesto šventėje buvo miesto svečių iš gretimų rajonų? Asmeniškai man teko sutikti vilniečiu, ukmergiškių, molėtiškių, iš Elektrėnų ir iš Kauno, labai smagu, kad Širvintomis domisi kiti miestai, kad noriai čia atvyksta

 9. paskutinei parašė:

  Pritariu nuomonei. Merė pasirodė tikrai puikiai. Svarbiausia, kad nepasidavė provokacijoms.

 10. Teresė parašė:

  Didžiausia pagarba merei po D. Žeimytės interviu. Taktiška, santūri, nesileido išprovokuojama, nenusirito iki pletkų lygio… Žaviuosi.

 11. pastebejimas parašė:

  Naujajam merui reikia pasimokyti, kaip sventes rengti is dabartines meres. Aūūūūūūūūūūūūū nenuvilkite sirvintiskiu, prasom lygį islaikyti.

 12. ?? parašė:

  kodel trecia?
  2015
  2016
  2017
  2018

 13. Gr parašė:

  Sauniausia svente is visu. Jau trecia tokia gera

 14. klementina parašė:

  Oho kiek žmoniu, kokia minia. Tai ne ankstesnes sventes su 100 ziurovu. Kai stengiasi rengejai, tai sventes tampa tikromis sventemis. Aciu rengėjams ir geras emocijas.

 15. laima parašė:

  Nuostabi švente.

Comments are closed.

scroll to top
+