Širvintos šventė 541-us metus

Veiksmas prasidėjo gana anksti – nuo 9 valandos ryto. Tai Chi ir savigynos instruktorius Romualdas Petkevičius vedė mankštą tiems, kurie norėjo išmokti sujungti į visumą judesį, energiją ir sąmonę. Pradžioje mankštoje dalyvavusiems entuziastams instruktorius išdalino mažus kamuoliukus, kuriuos sveikuoliai mėtė vienas į kitą, o, kiek apšilus, mokė lėtų ir plastiškų su giliu ir ramiu kvėpavimu suderintų judesių. Kiek vėliau dalyvavusias mankštoje širvintiškes savo energija ir gera nuotaika užkrėtė Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė, gimnastikos trenerė, sveikos gyvensenos lektorė Joana Bartaškienė.
Apie 12 valandą ne tik Lietuvoje žinomo baikerių klubo „Crazy in the dark MC („Pašėlę tamsoje“) nariai važinėjo Širvintų miesto gatvėmis, – jų galingų Harley-Davidson markės motociklų motorų gaudesys kvietė gyventojus į šventę. Mašinų stovėjimo aikštelėje priešais Savivaldybės pastatą norintys galėjo ne tik apžiūrėti motociklus bei ant jų pasėdėti, tačiau ir kartu su „gyvais“ baikeriais nusifotografuoti atminimui.
Miesto centre aikštėje prie skulptūros „Širvinta“ pastatytoje scenos pakyloje nuo 15 valandos iki pat sutemų vyko koncertinis maratonas. Liaudiškos muzikos mėgėjai galėjo mėgautis Širvintų krašto meno kolektyvų melodingomis dainomis ir linksma muzika, jiems koncertavo: kapela „Noragas“, kamerinis choras „Navis“, Tremtinių ir politinių kalinių choras, tautinių šokių kolektyvas „Viesula“, folkloro ansamblis „Gojus“, kolektyvai iš Čiobiškio, Anciūnų, Družų, Kiauklių, Vileikiškių, roko grupė „Jingles“, Neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“.
18 valandą širvintiškius ir visus atvykusius į Širvintas pasveikino merė Živilė Pinskuvienė. „Džiaugiuosi, šiandien matydama daug miestiečių ir svečių, galiu drąsiai sakyti, kad visos mūsų pastangos kurti gražų, jaukų ir draugišką miestą pasiteisino. Džiaugiuosi, nes matau laimingus žmones, didžiuojuosi, nes Širvintų vardas skamba vis garsiau ir garsiau, o mūsų miestas sparčiai keičiasi ir tampa atviras visiems. Ačiū visiems, kurių dėka šiandien švenčiame: rėmėjams, Kultūros centro darbuotojams, Savivaldybės, komunalinio ūkio darbuotojams, meno saviveiklininkams. Gero vakaro, geros muzikos, geros nuotaikos“, – susirinkusiems palinkėjo merė.
Po mūsų rajono meno kolektyvų pasirodymų publiką džiugino trijų žavių ir gražių merginų smuikininkių trio – muzikos grupė „Electric Ladies“. Net pusantros valandos vyko koncertinė programa „Šventinis reviu“, kurioje gausiai susirinkusius žiūrovus pakerėjo Deivio ir Renatos balsai, profesionalaus pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ muzika, jaunatviškumu ir spalvingumu žavėjo pučiamųjų orkestrą lydinčios šokėjos.
„Lietuvos estrados princas“ Rytis Cicinas savo gerbėjus palepino visų laikų geriausiomis dainomis. Ryčio koncertinę programą papuošė šou grupės „Rokada“ atliekami šokiai, suteikdami pasirodymui ypatingo žavesio.
Apie populiariausią visų laikų merginų grupę „69 danguje“ rašyti nereikia, jų atliekamos dainos kalba pačios už save. Patys kantriausi žiūrovai, sulaukę merginų pasirodymo, nebuvo nuvilti. Po koncerto vyko diskoteka, dangų spalvino fejerverkai. Koncerte dalyvavusius atlikėjus originaliai pristatė bei subtiliu humoru pasižymėjo renginio vedėjas, vienas iš instrumentinės grupės „Subtilu-Z“ įkūrėjų ir jos narys Povilas Velikis.
Ypatingas dėmesys šventėje buvo skirtas vaikams bei jaunimui. Prie Savivaldybės ant žalios vejos įsikūrė tikras pramogų miestas. Jau iš toli akį traukė sulig namo dydžiu iškilęs drakonas, ant kurio nugaros pasilypėjus buvo galima smagiai nučiuožti, netoliese šaligatvio tyvuliavo dirbtinis „ežeras“, prie kurio nuolat lūkuriavo vaikų eilutė, mat „ežero“ šeimininkas „įpakuodavo“ drąsų vaikį į didžiulį burbulą ir įmesdavo į vandenį. Žinoma, burbule ant vandens besikapstančią atžalą budriai sekė tėvelių akys. Drąsiausieji, prisirišę prie guminių timpų, turėjo galimybę smagiai pašokinėti į viršų, o turintys „liūto“ širdį (tokių buvo nedaug) rinkosi ekstremalų skrydį, – juos timpos išmesdavo net į 20 metrų aukštį, iš kur kristi tekdavo žemyn galva, po to juos traukdavo vėl atgal. O kur dar batutai, įvairaus dydžio bei formos riedžiai, pripūsti nameliai, šaudymas iš lanko… Vienoje Igno Šeiniaus gatvės pusėje ant triračių motociklų ratukus suko suaugusieji, o patys mažiausieji kitoje gatvės pusėje važinėjosi BMV bei kitų modelių mašinomis, kurios atrodė kaip tikros, gal tik keletą kartų mažesnės.
Daug mažųjų ir ne tik mažųjų dalyvių sulaukė edukacinė programa „Afrikos būgnai“. Ritmingas kokių penkiolikos būgnų mušimas kartu su kažkurios iš Afrikos genčių kalbos garsiai tariamais žodžiais: „O bora ma, o bora ma, je…“ nepaliko abejingų.
Šventėje dalyvavo per 90 prekeivių, kurie pardavinėjo savo meno gaminius, maisto produktus, kosmetiką, papuošalus ir kt. Jų nameliai išsidėstė Igno Šeiniaus gatvėje bei nusitęsė Vilniaus gatve nuo prekybos centro „Norfa“ iki Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Šventės metu galima buvo skaniai ir sočiai pavalgyti, nusipirkti skanumynų.
Veiksmas vyko vienu metu įvairiose vietose, šventėje dalyvavusius žmones galima buvo skaičiuoti jau ne šimtais, o keliais tūkstančiais. Pakalbintas tūlas pilietis nusistebėjo: „Iki šiol net neatrodė, kad Širvintose tiek daug gyventojų…“
Remigijus Bonikatas
Žydrūno Vyšniausko, Lino Šalkausko, Aušrinės Miliukaitės-Janovskienės nuotraukos
foto (105)Veiksmas prasidėjo gana anksti – nuo 9 valandos ryto. Tai Chi ir savigynos instruktorius Romualdas Petkevičius vedė mankštą tiems, kurie norėjofoto (170) išmokti sujungti į visumą judesį, energiją ir sąmonę. Pradžioje mankštoje dalyvavusiems entuziastams instruktorius išdalino mažus kamuoliukus, kuriuos sveikuoliai mėtė vienas į kitą, o, kiek apšilus, mokė lėtų ir plastiškų su giliu ir ramiu kvėpavimu suderintų judesių. Kiek vėliau dalyvavusias mankštoje širvintiškes savo energija ir gera nuotaika užkrėtė Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė, gimnastikos trenerė, sveikos gyvensenos lektorė Joana Bartaškienė.
Apie 12 valandą ne tik Lietuvoje žinomo baikerių klubo „Crazy in the dark MC („Pašėlę tamsoje“) nariai važinėjo Širvintų miesto gatvėmis, – jų galingų Harley-Davidson markės motociklų motorų gaudesys kvietė gyventojus į šventę. Mašinų stovėjimo aikštelėje priešais Savivaldybės pastatą norintys galėjo ne tik apžiūrėti motociklus bei ant jų pasėdėti, tačiau ir kartu su „gyvais“ baikeriais nusifotografuoti atminimui.
Miesto centre aikštėje prie skulptūros „Širvinta“ pastatytoje scenos pakyloje nuo 15 valandos iki pat sutemų vyko koncertinis maratonas. LiaudiškosIMG_5765muzikos mėgėjai galėjo mėgautis Širvintų krašto meno kolektyvų melodingomis dainomis ir linksma muzika, jiems koncertavo: kapela „Noragas“, kamerinis choras „Navis“, Tremtinių ir politinių kalinių choras, tautinių šokių kolektyvas „Viesula“, folkloro ansamblis „Gojus“, kolektyvai iš Čiobiškio, Anciūnų, Družų, Kiauklių, foto (94)Vileikiškių, roko grupė „Jingles“, Neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“.
18 valandą širvintiškius ir visus atvykusius į Širvintas pasveikino merė Živilė Pinskuvienė. „Džiaugiuosi, šiandien matydama daug miestiečių ir svečių, galiu drąsiai sakyti, kad visos mūsų pastangos kurti gražų, jaukų ir draugišką miestą pasiteisino. Džiaugiuosi, nes matau laimingus žmones, didžiuojuosi, nes Širvintų vardas skamba vis garsiau ir garsiau, o mūsų miestas sparčiai keičiasi ir tampa atviras visiems. Ačiū visiems, kurių dėka šiandien švenčiame: rėmėjams, Kultūros centro darbuotojams, Savivaldybės, komunalinio ūkio darbuotojams, meno saviveiklininkams. Gero vakaro, geros muzikos, geros nuotaikos“, – susirinkusiems palinkėjo merė. Atrakcijos vaikams
Po mūsų rajono meno kolektyvų pasirodymų publiką džiugino trijų žavių ir gražių merginų smuikininkių trio – muzikos grupė „Electric foto (59)Ladies“. Net pusantros valandos vyko koncertinė programa „Šventinis reviu“, kurioje gausiai susirinkusius žiūrovus pakerėjo Deivio ir Renatos balsai, profesionalaus pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ muzika, jaunatviškumu ir spalvingumu žavėjo pučiamųjų orkestrą lydinčios šokėjos.
„Lietuvos estrados princas“ Rytis Cicinas savo gerbėjus palepino visų laikų geriausiomis dainomis. Ryčio koncertinę programą papuošė šou grupės „Rokada“ atliekami šokiai, suteikdami pasirodymui ypatingo žavesio.
Apie populiariausią visų laikų merginų grupę „69 danguje“ rašyti nereikia, jų atliekamos dainos kalba pačios už save. Patys kantriausiRimas Stepaitis - jaunimo diskotekos iniciatorius ir vėdėjas žiūrovai, sulaukę merginų pasirodymo, nebuvo nuvilti. Po koncerto vyko diskoteka, dangų spalvino fejerverkai. Koncerte dalyvavusius atlikėjus originaliai pristatė bei subtiliu humoru pasižymėjo renginio foto (78)vedėjas, vienas iš instrumentinės grupės „Subtilu-Z“ įkūrėjų ir jos narys Povilas Velikis.
Ypatingas dėmesys šventėje buvo skirtas vaikams bei jaunimui. Prie Savivaldybės ant žalios vejos įsikūrė tikras pramogų miestas. Jau iš toli akį traukė sulig namo dydžiu iškilęs drakonas, ant kurio nugaros pasilypėjus buvo galima smagiai nučiuožti, netoliese šaligatvio tyvuliavo dirbtinis „ežeras“, prie kurio nuolat lūkuriavo vaikų eilutė, mat „ežero“ šeimininkas „įpakuodavo“ drąsų vaikį į didžiulį burbulą ir įmesdavo į vandenį. Žinoma, burbule ant vandens besikapstančią atžalą budriai sekė tėvelių akys. Drąsiausieji, prisirišę prie guminių timpų, turėjo galimybę smagiai pašokinėti į viršų, o turintys „liūto“ širdį (tokių buvo nedaug) rinkosi ekstremalų skrydį, – juos timpos išmesdavo net į 20 metrų aukštį, iš kur kristi tekdavo žemyn galva, po to juos traukdavo foto (99)vėl atgal. O kur dar batutai, įvairaus dydžio bei formos riedžiai, pripūsti nameliai, šaudymas iš lanko… Vienoje Igno Šeiniaus gatvės pusėje ant triračių motociklų ratukus suko suaugusieji, o patys mažiausieji kitoje gatvės pusėje važinėjosi BMV bei kitų modelių mašinomis, kurios atrodė kaip tikros, gal tik keletą kartų mažesnės.
Daug mažųjų ir ne tik mažųjų dalyvių sulaukė edukacinė programa „Afrikos būgnai“. Ritmingas kokių penkiolikos būgnų mušimas kartu su kažkurios išIMG_5862 Afrikos genčių kalbos garsiai tariamais žodžiais: „O bora ma, o bora ma, je…“ nepaliko abejingų.
Šventėje dalyvavo per 90 prekeivių, kurie pardavinėjo savo meno gaminius, maisto produktus, kosmetiką, papuošalus ir kt. Jų nameliai išsidėstė Igno Šeiniaus gatvėje bei nusitęsė Vilniaus gatve nuo prekybos centro „Norfa“ iki Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Šventės metu galima buvo skaniai ir sočiai pavalgyti, nusipirkti skanumynų.
Veiksmas vyko vienu metu įvairiose vietose, šventėje dalyvavusius žmones galima buvo skaičiuoti jau ne šimtais, o keliais tūkstančiais. Pakalbintas tūlas pilietis nusistebėjo: „Iki šiol net neatrodė, kad Širvintose tiek daug gyventojų…“
Remigijus Bonikatas


Žydrūno Vyšniausko, Lino Šalkausko, Aušrinės Miliukaitės-Janovskienės nuotraukos
foto (70)
foto (79)
foto (123)foto (66)
foto (19)DSC_0071
DSC_0076DSC_0119
13669263_1338369499511302_821904066079929017_o13692767_1338369536177965_2218829863346255601_o
13738270_10206958867672447_7137551296598277659_oDSC_0005
DSC_0170foto (77)
IMG_6081
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

22 Atsakymai į “Širvintos šventė 541-us metus”

 1. giria parašė:

  o man siemet daugiau atrakciju buvo nei pernai

 2. svaika parašė:

  nikad nebuvo ,niekad taip viskas grazu ,linksma ir smagu.cia net debilui aisko ,kad viskas pasikeite tobulai

 3. tiesa parašė:

  Labai informatyvus straipsnis.

 4. to gogal parašė:

  Niekiniai tie jos rašinėliai.

 5. gogal parašė:

  Tai kad sios dienos posedis toks trumpas, turbut reksniai pasimoke, apie ka rasys ju patarnautojos?net idomu pasidare

 6. ar parašė:

  Ar opozicija kada nors pagalvojo, kad jie bus opozicija? Manau, kad ne. Vargsai – dabar valerijonus geria.

 7. ačiū parašė:

  didelis Ačiū šventės rengėjams,buvo įspūdinga!

 8. gdlsks8KDJ7kdhHjKLSSDJjdk parašė:

  Net didziausi skeptikai JAU sako, kad tai yra dirbanti, o ne mieganti merė.

 9. birute parašė:

  tokia svente Sirvintuose pirma karta,nusirdus aciu gerb. merei ir visai jos komandai

 10. svecias parašė:

  Smagu buvo buti per jusu svente

 11. Labai parašė:

  grazi svente :)komanda puikiai padirbejo 🙂

 12. istorija parašė:

  Ponia Ušackienė mokėjo rengti labai gražias šventes, bet tai buvo jau seniai. Po jos buvo gili stagnacija. Malonu, kad vėl viskas atgyja ir suteikia žmonėms tiek malonių akimirkų.

 13. širvintiškė parašė:

  ačiū už labai gražią šventę,už nuostabius fejerverkus…Miestelis gražėja akivaizdžiai!

 14. Dalyvis parašė:

  Malonu tokioje šventėje ir dalyvauti,kai matai net iš Vilniaus,Molėtų ir Ukmergės atvykusių žmonių. Kuo daugiau tokių švenčių, pliusą duoda atrakcijonai,kurie ne visiems būna pasiekiami, o čia jie vietoje buvo.

 15. naujiena parašė:

  Jau isasfaltuota pagrindinė Širvintų kaimo gatve. Na meres tempai ir vadybiniai gabumai tiesiog stebina. Buvusieji tokio talento jai gali tik pavydėti 😉

 16. nuostabi parašė:

  šventė

 17. federika parašė:

  Pritariu Sajanui.

 18. Sajanas parašė:

  Antrus metus iš eilės nereali šventė. Ačiū

 19. vytas parašė:

  RESPECT

 20. yd parašė:

  Opozicijos ruporas apie šią šventę sugebėjo ištrimituoti i vos kelis apgailetinus sakinukus. Iš TO galima suprasti, kad švente buvo tikrai gera ir nebuvo prie ko prikibti. Žinant zurnalistes/redaktores hobi is dantų krapstuko priskaldyti vezima malkų, šventes aprasymas 🙂 biskutuką nustebino.

 21. opozicija parašė:

  o kur buvo opozicija???

 22. laima parašė:

  Fantastiska svente. To dar pas mus nebuvo

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+